Page 6 of 21

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 02:02 01. Jun 2012
by drake127
J.F.Payne wrote:Noc před zkouškou jsem klidně schopnej přelouskat 500 stránkovou náročnou bichli. Ale pak den odpočívám.
Jo, to taky, ale to člověka až tolik netěší a s pamětí obsahu to také není nijak skvělé.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:05 01. Jun 2012
by Braenn
J.F.Payne wrote:Noc před zkouškou jsem klidně schopnej přelouskat 500 stránkovou náročnou bichli. Ale pak den odpočívám.
To zní jak citát z Bible :))

Mimochodem, četla jsem nějaké drby, že 30. května měl vyjít česky Tanec s draky - je na tom něco pravdy?

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:09 01. Jun 2012
by G-ladiator
Já slyšel, že až v červnu
EDIT: Ale na e-shopu Talpressu už to vyšlo, takže máš asi pravdu :)

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:49 01. Jun 2012
by Braenn
G-ladiator wrote:Já slyšel, že až v červnu
EDIT: Ale na e-shopu Talpressu už to vyšlo, takže máš asi pravdu :)
E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.

Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit... :lol:

(A mimo to máme pěkně pitomého pošťáka a úspěšnost doručených balíků a dopisů nám činí zhruba 50%, přičemž 25% z toho se spojuje s dalšími (díky, Česká pošto) obtížemi při vyzvedávání.)

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 10:56 01. Jun 2012
by kucik
A budou v tom obrázky?

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:00 01. Jun 2012
by J.F.Payne
Doufám, že ne.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:43 01. Jun 2012
by G-ladiator
Braenn wrote:
G-ladiator wrote:Já slyšel, že až v červnu
EDIT: Ale na e-shopu Talpressu už to vyšlo, takže máš asi pravdu :)
E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.

Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit... :lol:

(A mimo to máme pěkně pitomého pošťáka a úspěšnost doručených balíků a dopisů nám činí zhruba 50%, přičemž 25% z toho se spojuje s dalšími (díky, Česká pošto) obtížemi při vyzvedávání.)
Mají i obchod v Praze. Posledně jsem ho asi hodinu hledal. Už ani nevím, kde to bylo :D
EDIT: Nakladatelství Talpress
Řeznická 12
110 00 Praha 1

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 11:49 01. Jun 2012
by pavad
Braenn wrote:
G-ladiator wrote:E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.

Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit... :lol:
Ano, jen kvůli tomuto pocitu stojí za to žít... eeee.... číst! Ale máš pravdu, už nekolikrát jsem si tento pocit zopakoval, naposledy s E. Joshikawovým dílem "Taiko". Kniha má sice pouhých 702 stran, ale je atypického formátu, ten to vynahradí.

Dalšího úrovně knihomola každopádně můžes dosáhnout až investováním nekolika featů, typicky jde o "nižší znalost cizího jazyka", "vyšši znalost cizího jazyka" a epický feat "zaměření na cizojazyčnou literaturu". Pak můžes mít zážitek nejen rozsahu co je popsán výše, ale ještě můžes poukazovat na skutečnost, že kniha je opravdu v ABCtině, kde ABC={Anglič, Ruš, Italš, Čínš, ...}.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:02 01. Jun 2012
by Absinthorix
pavad wrote:
Braenn wrote:
G-ladiator wrote:E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.

Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit... :lol:
Ano, jen kvůli tomuto pocitu stojí za to žít... eeee.... číst! Ale máš pravdu, už nekolikrát jsem si tento pocit zopakoval, naposledy s E. Joshikawovým dílem "Taiko". Kniha má sice pouhých 702 stran, ale je atypického formátu, ten to vynahradí.

Dalšího úrovně knihomola každopádně můžes dosáhnout až investováním nekolika featů, typicky jde o "nižší znalost cizího jazyka", "vyšši znalost cizího jazyka" a epický feat "zaměření na cizojazyčnou literaturu". Pak můžes mít zážitek nejen rozsahu co je popsán výše, ale ještě můžes poukazovat na skutečnost, že kniha je opravdu v ABCtině, kde ABC={Anglič, Ruš, Italš, Čínš, ...}.
Máte si kupovat díla jako Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:08 01. Jun 2012
by pavad
Absinthorix wrote:
pavad wrote:... s E. Joshikawovým dílem "Taiko"...
Máte si kupovat díla jako Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Já ti dám fantasy! Viz: http://www.amazon.com/Taiko-Eiji-Yoshik ... 4770026099

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:14 01. Jun 2012
by J.F.Payne
Absinthorix wrote:Máte si kupovat díla jako Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Mám Dějiny ošklivosti a musím říct, že je to nejen esteticky vhylížející počin, ale taky fakt brilantní esej.

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 12:18 01. Jun 2012
by Absinthorix
pavad wrote:
Absinthorix wrote:
pavad wrote:... s E. Joshikawovým dílem "Taiko"...
Máte si kupovat díla jako Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Já ti dám fantasy! Viz: http://www.amazon.com/Taiko-Eiji-Yoshik ... 4770026099
PROBLEM?
(foceno mobilem)

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 13:55 01. Jun 2012
by Braenn
Abychom se dostali zpět k asoiaf - našla jsem takové vtipné videjko, které ukazuje, že deště kastameru byly coby pohvizdování a melodie v pozadí použity ve filmu už několikrát předtím - v tu chvíli mi to - a troufám si říct, že téměř nikomu - nedošlo, ale takhle zpětně jsou to docela vtipné momentky :))

http://www.youtube.com/watch?v=aTwSyL_X ... ure=relmfu

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 14:45 01. Jun 2012
by G-ladiator
Mě se líbí dvojznačnost názvu té písně v angličtině.
Rains of Castamere. Castamere byl sídlo rodu Reynů (Reynes)

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Posted: 15:15 01. Jun 2012
by Braenn
Je někde v knize více než ta jedna sloka plus refrén?

Mohl by to dopsat:) A musím teda za sebe říct, že v té rychlejší verzi se mi to líbí víc.