Page 6 of 21
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 02:02 01. Jun 2012
by drake127
J.F.Payne wrote:Noc před zkouškou jsem klidně schopnej přelouskat 500 stránkovou náročnou bichli. Ale pak den odpočívám.
Jo, to taky, ale to člověka až tolik netěší a s pamětí obsahu to také není nijak skvělé.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 10:05 01. Jun 2012
by Braenn
J.F.Payne wrote:Noc před zkouškou jsem klidně schopnej přelouskat 500 stránkovou náročnou bichli. Ale pak den odpočívám.
To zní jak citát z Bible

)
Mimochodem, četla jsem nějaké drby, že 30. května měl vyjít česky Tanec s draky - je na tom něco pravdy?
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 10:09 01. Jun 2012
by G-ladiator
Já slyšel, že až v červnu
EDIT: Ale na e-shopu Talpressu už to vyšlo, takže máš asi pravdu

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 10:49 01. Jun 2012
by Braenn
G-ladiator wrote:Já slyšel, že až v červnu
EDIT: Ale na e-shopu Talpressu už to vyšlo, takže máš asi pravdu

E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.
Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit...
(A mimo to máme pěkně pitomého pošťáka a úspěšnost doručených balíků a dopisů nám činí zhruba 50%, přičemž 25% z toho se spojuje s dalšími (díky, Česká pošto) obtížemi při vyzvedávání.)
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 10:56 01. Jun 2012
by kucik
A budou v tom obrázky?
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 11:00 01. Jun 2012
by J.F.Payne
Doufám, že ne.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 11:43 01. Jun 2012
by G-ladiator
Braenn wrote:G-ladiator wrote:Já slyšel, že až v červnu
EDIT: Ale na e-shopu Talpressu už to vyšlo, takže máš asi pravdu

E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.
Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit...
(A mimo to máme pěkně pitomého pošťáka a úspěšnost doručených balíků a dopisů nám činí zhruba 50%, přičemž 25% z toho se spojuje s dalšími (díky, Česká pošto) obtížemi při vyzvedávání.)
Mají i obchod v Praze. Posledně jsem ho asi hodinu hledal. Už ani nevím, kde to bylo

EDIT: Nakladatelství Talpress
Řeznická 12
110 00 Praha 1
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 11:49 01. Jun 2012
by pavad
Braenn wrote:G-ladiator wrote:E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.
Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit...
Ano, jen kvůli tomuto pocitu stojí za to žít... eeee.... číst! Ale máš pravdu, už nekolikrát jsem si tento pocit zopakoval, naposledy s E. Joshikawovým dílem "Taiko". Kniha má sice pouhých 702 stran, ale je atypického formátu, ten to vynahradí.
Dalšího úrovně knihomola každopádně můžes dosáhnout až investováním nekolika featů, typicky jde o "nižší znalost cizího jazyka", "vyšši znalost cizího jazyka" a epický feat "zaměření na cizojazyčnou literaturu". Pak můžes mít zážitek nejen rozsahu co je popsán výše, ale ještě můžes poukazovat na skutečnost, že kniha je opravdu v ABCtině, kde ABC={Anglič, Ruš, Italš, Čínš, ...}.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 12:02 01. Jun 2012
by Absinthorix
pavad wrote:Braenn wrote:G-ladiator wrote:E-shop mě nezajímá. Chci slavnostně nakráčet do knihkupectví, sevřít tu nejtlustší bichli co tam mají a hrdě s ní nakráčet k pokladně, provázena závistivími pohledy méně šťastných, kteří se pokouší trapně schovat za zády útlé, sotva dvěstěstránkové svazečky.
Je to vlastně taková demonstrace - hle! Jakou tlustou knihu si vybrala, ta je jistě sečtělá, taková kniha stojí hodně peněz, inu, někdo si to může dovolit...
Ano, jen kvůli tomuto pocitu stojí za to žít... eeee.... číst! Ale máš pravdu, už nekolikrát jsem si tento pocit zopakoval, naposledy s E. Joshikawovým dílem "Taiko". Kniha má sice pouhých 702 stran, ale je atypického formátu, ten to vynahradí.
Dalšího úrovně knihomola každopádně můžes dosáhnout až investováním nekolika featů, typicky jde o "nižší znalost cizího jazyka", "vyšši znalost cizího jazyka" a epický feat "zaměření na cizojazyčnou literaturu". Pak můžes mít zážitek nejen rozsahu co je popsán výše, ale ještě můžes poukazovat na skutečnost, že kniha je opravdu v ABCtině, kde ABC={Anglič, Ruš, Italš, Čínš, ...}.
Máte si kupovat díla jako
Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 12:08 01. Jun 2012
by pavad
Absinthorix wrote:pavad wrote:... s E. Joshikawovým dílem "Taiko"...
Máte si kupovat díla jako
Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Já ti dám fantasy! Viz:
http://www.amazon.com/Taiko-Eiji-Yoshik ... 4770026099
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 12:14 01. Jun 2012
by J.F.Payne
Absinthorix wrote:Máte si kupovat díla jako Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Mám Dějiny ošklivosti a musím říct, že je to nejen esteticky vhylížející počin, ale taky fakt brilantní esej.
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 12:18 01. Jun 2012
by Absinthorix
pavad wrote:Absinthorix wrote:pavad wrote:... s E. Joshikawovým dílem "Taiko"...
Máte si kupovat díla jako
Dějiny krásy od Umberta Eca, pak budete vypadat jednak jako majitelé tlusté bichle tištěné na křídovém papíře, plné obrázků a ještě z vás bude čišet intelektuální nadřazenost, což vám mrzká a pokleslá fantasy literatura nedá ani ve snu
Já ti dám fantasy! Viz:
http://www.amazon.com/Taiko-Eiji-Yoshik ... 4770026099
PROBLEM?
(foceno mobilem)
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 13:55 01. Jun 2012
by Braenn
Abychom se dostali zpět k asoiaf - našla jsem takové vtipné videjko, které ukazuje, že deště kastameru byly coby pohvizdování a melodie v pozadí použity ve filmu už několikrát předtím - v tu chvíli mi to - a troufám si říct, že téměř nikomu - nedošlo, ale takhle zpětně jsou to docela vtipné momentky

)
http://www.youtube.com/watch?v=aTwSyL_X ... ure=relmfu
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 14:45 01. Jun 2012
by G-ladiator
Mě se líbí dvojznačnost názvu té písně v angličtině.
Rains of Castamere. Castamere byl sídlo rodu Reynů (Reynes)
Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Posted: 15:15 01. Jun 2012
by Braenn
Je někde v knize více než ta jedna sloka plus refrén?
Mohl by to dopsat:) A musím teda za sebe říct, že v té rychlejší verzi se mi to líbí víc.