Page 6 of 66

Re: Volby

Posted: 00:28 12. Jan 2013
by -darkvision-
Shaman88 wrote:Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A třeba násilníka kerého pustěj a on do dne po propuštění znásilní dívku, to ti přijde taky ok?

Re: Volby

Posted: 00:33 12. Jan 2013
by Shaman88
-darkvision- wrote:
Shaman88 wrote:Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A třeba násilníka kerého pustěj a on do dne po propuštění znásilní dívku, to ti přijde taky ok?
Bavil jsem se o těch sporech s tunelářema.

Re: Volby

Posted: 00:33 12. Jan 2013
by -darkvision-
Žorž wrote:
Shaman88 wrote: Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A to je přesně ta výrazná role prezidenta, o které jsem psal. Klaus podporuje, možná nevědomky, takovejhle nihilismus, jako je tvůj (nic proti nihilismu, jsi WB :P) tím, že morální hodnoty nevyzdvihuje a sám neztělesňuje. Takže ve výsledku je i "normálnímu člověku" jedno, že stovky policajtů a státních zástupců div nevyplivly duši pro nic za nic, a "normální člověk" prostě ztrácí smysl pro základní společenkou spravedlnost.
Bacha ono to není tak žhavý co se policistů a kriminalistů týče :ewink:

edit: No tak tunelář. Vem si že by ti dlužil mega.. ted dostal amnestii a tys přišel o nárok na své prachy a o mega si ostrouhanej. Pořád bys je měl rád? :D

Re: Volby

Posted: 00:34 12. Jan 2013
by Shaman88
kucik wrote:
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.
Že nepovažujete amnestiii jako dar české republiky občanům.

Re: Volby

Posted: 00:36 12. Jan 2013
by -darkvision-
Recividista kerej se dostane z vězení i řpesto že by tam měl být není pro mě darem. Zastřelit a do země a nebo za mříže.

Se koukni, dostali šanci a co se stalo? Krádeže a znásilnění. Střílet tu verbež..

Re: Volby

Posted: 00:42 12. Jan 2013
by kucik
Shaman88 wrote:
kucik wrote:
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.
Že nepovažujete amnestiii jako dar české republiky občanům.
Povazoval bys za dar, kdyby ti nekdo na zahradu vysypal kontejner odpadu?

Re: Volby

Posted: 00:45 12. Jan 2013
by Braenn
Shaman88 wrote:
kucik wrote:
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.
Že nepovažujete amnestiii jako dar české republiky občanům.
Dar to je v okamžiku, kdy se dotýká konkrétních lidských případů. Vždy se najdou kauzy, které byly souzeny a odsouzeny sice po právu, ale z morálního hlediska prostě špatně. Nebo hodně ujetě. Třeba ten tykadlový řidič, namátkou. Pak různé lidské tragédie... to jsou případy, kdy by měla zasáhnout amnestie.

Za lidskou tragédii nepovažuji přecpané věznice, ani příliš dlouho se táhnoucí kauzy s lidmi, kteří vykrádali náš stát. Styl, kterým to Klaus provedl, byl výsměchem. Veškeré sympatie, které u mě měl, tímto definitivně pozbyl.

Re: Volby

Posted: 00:48 12. Jan 2013
by Shaman88
No propuštěno jich bylo 6000+ a kolik jich znova spáchalo nějaký trestný čin 50 nebo 100 maximálně?
To jsou hold blbci a vrátí se za katr.

Re: Volby

Posted: 00:52 12. Jan 2013
by -darkvision-
Shaman88 wrote:No propuštěno jich bylo 6000+ a kolik jich znova spáchalo nějaký trestný čin 50 nebo 100 maximálně?
To jsou hold blbci a vrátí se za katr.
Do dne nebo dvou? .. dejme tomu rok a kolik jich bude pak ..

Re: Volby

Posted: 00:55 12. Jan 2013
by Shaman88
Uvidíme.

Re: Volby

Posted: 00:57 12. Jan 2013
by kucik
Propusteno bylo vyrazne vic. Mluvi se o tom, ze bude propusteno i k triceti tisicum.
A pokud jde o to, kolik jich znovu spacha trestny cin, tak jde samozrejme o to, v jakem casovem horizontu se na to divas. A jelikoz jde casto o recidivisty, je na miste se toho obavat.
Jeden z propustenych uz napriklad zabil. Jak vysvetlis blizkym obeti, proc byl tenhle clovek propustenej?

Re: Volby

Posted: 01:02 12. Jan 2013
by J.F.Payne
Zásadní problém ani není tak v té amnestii. Pokud je amnestován vězeň, co maximálně někomu ukradl peněženku, chlap co neplatil alimenty, starej vězeň 75+ a nebo dementní kverulant typu Smetany (ten "tykadlovej" řidič - ale čmáral i jiný věci a třeba ba zdi a dveře).... nemám proti tomu vůbec nic.

Největší problém mám s abolicí, která nemá v Čechách obdoby a svým rozsahem je bezprecedentní. Institut abolice, tedy zastavení trestního řízení, je zpravidla využíván k tomu, aby reguloval nedostatky práva. Například, pokud existoval nějaký trestný čin, který přestal být společensky nebezpečný, a přesto je kriminalizován, může se (a je to tak v pdostatě správně) abolicí přikročit k jeho dekriminalizaci.
Toto se však musí vztahovat na jeden konrétní trestný čin, na jednu konrétní skutkovou podstatu - tu, která pozbyla společenské nebezpečnosti (například kdyby se ukázalo, že zavírat chlapy neplatící alimenty je blbost, zastaví pomocí abolice prezident republiky všechna trestní stíhání proti chlapům neplatícím alimenty...). Snad jsem to napsal srozumitelně?

Abolice, kterou vyhlásil Klaus, taková není, a neplní svůj účel. Je to výsměch spravedlnosti, práci soudů a státních zástupců, a podpora lidí, kteří nakradli miliardy, které v konečném důsledku stejně ještě jednou zaplatíme z našich daní, až budou amnestií poškození lidé požadovat náhradu škody od státu.

A ještě horší snad je, že onen krok Klaus ani jeho lidé nedokáží nějak racionálně vysvětlit. Jediné vyjádření, které k tomu Klaus dodal, byla arogantní snůška manipulací a ublíženého fňukání spojená s názorem, že kdo amnestii nerozumí, je médii ovlivněný blbec bez vlastního kritického pohledu podléhající mediální kampani proti jeho (Klausově) osobě. Ale to je už jen taková třešíňka na dortu po všem tom bezprávíí.

Re: Volby

Posted: 01:04 12. Jan 2013
by Braenn
S tou amnestií se dá říct, že v závěrečném pátém dějství hry došlo k odmaskování hlavní záporné postavy.

Re: Volby

Posted: 01:04 12. Jan 2013
by Silvaner
propuštěno bylo, nebo bude něco přes 6000, amnestie se vztahuje cca na 30000, ale do toho spadá 20000 podmínek a domácí vězení a buhví co ještě....

to že někdo vylezl a zase něco provedl, tak tomu se ale vyhnout nejde, děje se to vždycky...
pouze to udělají o pár měsícu dřív než kdyby tam hnili ještě nějakou dobu....
za Havlové amnestie to bylo taky a v daleko větší míře....

ta amina je úplně normální, kromě toho článku 2 - omilostnění těch tunelářů
a to tam někdo šikovně vsunul, z toho bych Klause nevinil, ten si přes ego nevidí na nos :)

Re: Volby

Posted: 01:07 12. Jan 2013
by J.F.Payne
Co se týká toho, proč že to Klaus udělal, plně se ztotožňuji s názorem svého bývalého profesora zde:

http://jankudrna.blog.ihned.cz/c1-59052 ... acni-tecka