Page 6 of 8

Re: Lagy

Posted: 10:49 23. Jan 2016
by Assault
Pokud uděláme sbírku na nový disk, rád přispěju.. když se najde více dobrovolníků, bude na novej disk hned. Nicméně s instalací asi nepomůžu, to neumím.

Re: Lagy

Posted: 10:54 23. Jan 2016
by Rejty
Klidně něco přispěju.

Re: Lagy

Posted: 11:03 23. Jan 2016
by karolina
Rejty wrote:Klidně něco přispěju.
Tak založ sbírku.

Re: Lagy

Posted: 11:30 23. Jan 2016
by Zedral
Jasný.. napiš číslo účtu a obratem pošlu kolik řekneš.. tedy v rámci ceny disku :D

Re: Lagy

Posted: 11:57 23. Jan 2016
by Fryn
Klidně bych taky přispěl. Nenechme toho stařečka v serverovně zcela kleknout a dopřejme mu důstojnější odchod (kdy bude nahrazen novým a třeba i výkonnějším HDD soumarem :) ).

Re: Lagy

Posted: 12:04 23. Jan 2016
by kokosak
Též přispěju. Ale ta instalace bude asik na někom, kdo to umí ;)

Re: Lagy

Posted: 12:07 23. Jan 2016
by KaTo
Takhle sme se už jednou skládali...na výměnu serveru...a zadařilo se.

Re: Lagy

Posted: 13:38 23. Jan 2016
by rosnicka
taky bych přispěla, a mám v Plzni kamaráda který kdysi provozoval internet, staral se server atd.. tak ten by to možná uměl nainstalovat.

Re: Lagy

Posted: 14:27 23. Jan 2016
by Rejty
Kucik si udělá výlet :twisted:

Re: Lagy

Posted: 15:38 23. Jan 2016
by pavad
kucik wrote:Dát tam nějaký nový SSDčko?
Technicka: Je/bylo by SSD vhodne? Nemam predstavu jak casto se na nwn-server dedicated HDD prepisuji data...

Re: Lagy

Posted: 01:26 24. Jan 2016
by kucik
pavad wrote:
kucik wrote:Dát tam nějaký nový SSDčko?
Technicka: Je/bylo by SSD vhodne? Nemam predstavu jak casto se na nwn-server dedicated HDD prepisuji data...
Nevim, jestli to dokazu spravne posoudit. Je tam nwn home, kde se zapisuji zmeny postav (max 20 postav co pet minut). Nwn log bysme mozna meli presunout.
Pak je tam databaze, ale to by mela byt akceptovatelna zatez.
Systemovy logy jdou uz ted na jinej disk.
Rad si poslechnu nazor nekoho, kdo se v tom orientuje.

Re: Lagy

Posted: 07:47 24. Jan 2016
by Aillen
Taky ráda přispěji, jen nemám elektronické bankovnictví, přispěla bych klasicky přes poštu složenkou, posílat peníze v obálce raději ne.

Re: Lagy

Posted: 13:40 24. Jan 2016
by pavad
kucik wrote:
pavad wrote:
kucik wrote:Dát tam nějaký nový SSDčko?
Technicka: Je/bylo by SSD vhodne? Nemam predstavu jak casto se na nwn-server dedicated HDD prepisuji data...
Nevim, jestli to dokazu spravne posoudit. Je tam nwn home, kde se zapisuji zmeny postav (max 20 postav co pet minut). Nwn log bysme mozna meli presunout.
Pak je tam databaze, ale to by mela byt akceptovatelna zatez.
Systemovy logy jdou uz ted na jinej disk.
Rad si poslechnu nazor nekoho, kdo se v tom orientuje.
Poptam se v tydnu v praci.

Sam mam pouze vlemi omezene znalosti teto problematiky, lec sviti mi v hlave varovne svetelko o shora limitovanem poctu prepsani jednotlivych bitu SSD disku. Ze je super hazet na SSD systemove soubory a read-only databaze - ale caste zapisovani hazet na jiny disk.

Re: Lagy

Posted: 00:10 27. Jan 2016
by Zedral
Tak po dnešním dobrodružství v Krat Photu, který mi tedy spíše připomínal spíš Alenku v říši lagů, bych se chtěl optat, zdali již víme kam až vede králičí nora? :-) Nezačneme již něco vybírat? ať se věci hnou?

Re: Lagy

Posted: 01:24 27. Jan 2016
by pavad
Zedral wrote:Tak po dnešním dobrodružství v Krat Photu, který mi tedy spíše připomínal spíš Alenku v říši lagů, bych se chtěl optat, zdali již víme kam až vede králičí nora? :-) Nezačneme již něco vybírat? ať se věci hnou?
AJtak az do ctvrtka v Reichu - takze nevim nic.