Page 6 of 10
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 15:18 08. Jan 2008
by Kiri
njn, papir ztoho neudelas....
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:56 08. Jan 2008
by Shifter
je to o fantazii. Taky uz jsem delal amatera kterej misto fireballu seslal plamenou zbran atd... Casem si kouzla osvoji a sesilani mu nedela problemy, ale uci se zase dalsi....
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 18:07 08. Jan 2008
by RES
Jo cte se to krasne jak ma kazdej hrat maga ale nechci vam do toho kecat.Toto je hra a kazdej si ji muze hrat jak sam chce kdyz dodrzuje zakladni pravidla a rikat nekomu hraj maga co posle kouzlo jen ve velkem pruseru jako Gandalf moc asi cucis na telku

jak asi mag sam muze zvedat level kdyz nema carovat? Hmmm poradis jedine kdyz nekam pujde v parte kdyz nema carovat at si ostatni nestezujou ze je silak a co kdyz hraje hrac sam to mam jen cekat a nechat si naskakovat xp z noveho systemu?.To si muzu stezovat ze valsecnik se mlati mecem a ja ne *zatuka si na celo*
PS: odezvu od vas neberu zda si neprectete muj text o sile magie tam je to napsany jasne ano je silnej ale zacatek ma sakra krusnej a na omezeni si muzu stezovat ale kdyz ho chci hrat tak se musi clovek prispusobovat upravam tot vse

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 18:27 08. Jan 2008
by jiromir
me proste fakt prijde divny, kdyz je pak na serveru z 20ti postav 10 carodeju s nabuffovanym summonem kterej mlati vsechno za ne?.To podle me neni zarodej Čaroděj a kvuli takovejmhle vecem se to asi upravovalo, ze.. No, je to každopádně upravený, ja věřim že k dobrýmu, tak uvidíme...
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 18:31 08. Jan 2008
by Lord_Berserk
hohohoo ja se ale paradne bavim... to cist moje segra, co si z nas uz ted dela prdel ze sme blazni ve svete fantazije, tak todle by ji uplne polozilo

...paradni flame holt kdyz nemame do ceho rejpnout pac cekame netrpelive na Wipe resime tu mega h***a
karty sou rozdany...du do tupyho pulorka maga s obourucni sekerou

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 18:50 08. Jan 2008
by RES
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 18:53 08. Jan 2008
by Krata
No tak každýmu se mág líbí jiak, někdo o bere takovýho jakej je, někdo ne a chce ho silnějšího, už se to tady kvůli tomu hádalo několikrát a každej si stejně myslí svoje ne

.. věc každýho co ho bude bavit
Jiak nemohli by DM aspon nějak nastínit kdy tak přibližně bude wipe?

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 19:08 08. Jan 2008
by Rejty
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 19:46 08. Jan 2008
by maku
Pánové,
moc bych to už nehrotil. Prostě je to NWN, ke kterému mágové patří stejně, jako bojovníci, zloději či druidové. Každé povolání má svá plus a mínus. Nebuďme naivní - stavu naprostého vybalancování všech povolání za všech podmínek - NENÍ MOŽNÉ.
Prostě za určité podmínky je silnější mág za jiné zase bojovník. Berme to tak a už to neřešte.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 20:14 08. Jan 2008
by Shifter
Maku ty co napises s tim souhlasim
Tohle je stejne dobry tema, pokazdy kdyz se zacne, tak je to vre i kdyby za magy nikdo nehral hh
Aspon se nam to cekani zkrati

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 21:37 08. Jan 2008
by JiB
Asi nema vyznam sa tajit za mam rad magov. Uzasne povolanie plne kreativity. Thalia (rozumej kvalifikovana cast timu) ma ale v poslednej dobe tendenciu korigovat kuzla. Nedosla k ziadnemu posileniu kuziel, iba k skracovaniu trvani kuziel.
Pri kuzlach typu Bigby xy som za zavedene zmeny, kedze su to ciste nezmysly, ktore nepoznali zachrany hod co je základ celeho systemu.
Ale pri ostatnych zmenach som smutny. Ide o to ze hlavna cast timu je za skracanie trvani atd. co ja ovplytvnit neviem a i ked pridem so zmenou a prejde to i v hlasovani staci, ze mi jaara napise ze sa mu to nepaci a som skoncil.
Posledny dodatok k dileme sily Bojovnik - Mag. Je to na dlho a kazdy pri posudzovani na to pozera len cez svoje skusenosti. Ja hram nwn uz roky. Dokopy som mal asi okolo 300 level vo svojich postavach. Podla mojho nazoru je nezmyselne porovnavat tak odlisne veci ako Mag - Bojovnik. To nie je ani ta ista liga to je uplne iny sport

. Dovolim si tvrdit ze do vyspatia da bojovnik niekolko desatnasobne viac dmg ako mag. Rozdiel je ale v tom ze v jednom momente da viac dmg Mag.
Aby bol Mag efektivny musi mat po ruke bojovnika.
Tvrdite ze ked dosiahne urcity vysoky lvl tak sa moze ist do hociktoreho dungeonu. Suhlasim ale co tam spravi? Priserka ma 200hp a uz slusne zachranne hody, to do nej napali 8 fireballov? (ratam ze na nejake spravi zachranne hody). Bojovnik so styrmi utokmi s velkou sekerov teraz da za 1 kolo 4*(1d12+1d6+cca 6 za silu pri obojrucnych) dmg = (povedzme trafi 3 zo 4 ran a neda critical)
45 dmg . To je jeden fireball bez zachranneho hodu a kuzelnik sa ich nenauci nekonecne mnozstvo tak ako moze bojovnik rubat !
Nestranne posudenie veci je zlozite a ked a o to ani nepokusa tak ma to irituje. Kto je silnejsi?
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 21:52 08. Jan 2008
by kucik
K tem vsemoznym upravam a "oslabenim" maga bych mel asi doplnit, ze v soucasnosti vymyslime pro magy, sorcky, kneze a ostatni "kouzlici" povolani dalsi kouzla a vezte, ze system nwn je zrovna tomuhle docela priznive nakloneny, takze si nemyslim, ze magove prijdou zkratka. Pocitam, ze jakmile se trochu zmirni shon kolem spusteni noveho modulu, zacne se delat take na novych kouzlech.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 22:06 08. Jan 2008
by Theo
JiB wrote:Asi nema vyznam sa tajit za mam rad magov. Uzasne povolanie plne kreativity. Thalia (rozumej kvalifikovana cast timu) ma ale v poslednej dobe tendenciu korigovat kuzla. Nedosla k ziadnemu posileniu kuziel, iba k skracovaniu trvani kuziel.
Pri kuzlach typu Bigby xy som za zavedene zmeny, kedze su to ciste nezmysly, ktore nepoznali zachrany hod co je základ celeho systemu.
Ale pri ostatnych zmenach som smutny. Ide o to ze hlavna cast timu je za skracanie trvani atd. co ja ovplytvnit neviem a i ked pridem so zmenou a prejde to i v hlasovani staci, ze mi jaara napise ze sa mu to nepaci a som skoncil.
Posledny dodatok k dileme sily Bojovnik - Mag. Je to na dlho a kazdy pri posudzovani na to pozera len cez svoje skusenosti. Ja hram nwn uz roky. Dokopy som mal asi okolo 300 level vo svojich postavach. Podla mojho nazoru je nezmyselne porovnavat tak odlisne veci ako Mag - Bojovnik. To nie je ani ta ista liga to je uplne iny sport

. Dovolim si tvrdit ze do vyspatia da bojovnik niekolko desatnasobne viac dmg ako mag. Rozdiel je ale v tom ze v jednom momente da viac dmg Mag.
Aby bol Mag efektivny musi mat po ruke bojovnika.
Tvrdite ze ked dosiahne urcity vysoky lvl tak sa moze ist do hociktoreho dungeonu. Suhlasim ale co tam spravi? Priserka ma 200hp a uz slusne zachranne hody, to do nej napali 8 fireballov? (ratam ze na nejake spravi zachranne hody). Bojovnik so styrmi utokmi s velkou sekerov teraz da za 1 kolo 4*(1d12+1d6+cca 6 za silu pri obojrucnych) dmg = (povedzme trafi 3 zo 4 ran a neda critical)
45 dmg . To je jeden fireball bez zachranneho hodu a kuzelnik sa ich nenauci nekonecne mnozstvo tak ako moze bojovnik rubat !
Nestranne posudenie veci je zlozite a ked a o to ani nepokusa tak ma to irituje. Kto je silnejsi?
Suhlasim totalne. Skoda, ze nemam tvoj dar reci. Ked uz niekto toto nechape, tak nemam co ktomu dododat.
to Kucik: (ctrl-c a ctrl-v do notepadu a precitate tie mini pismenka kucika

) :
"Vse, co po me ctete jsou vyhradne me osobni nazory, ktere se nemusi shodovat s nazory Teamu."
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 23:26 08. Jan 2008
by OneHeart
Ale tnehle odvěký spor mág vs. bojovník je postaven téměř výhradně na nespokojených "bojovnících" (ano, těch ubersilných zaplátovaných věcí...). A co že je to tak štve?
Jen to ,že je mág může sejmout kdykoliv se mu zachce
Jak napsal JiB, "bojovníci" vidí v logu "XXX způsobil 240dmg yyy" a hned se začne cítit méněceně, ale kdyby si zkusili spočítat svoje dmg...
Mág uvolní svoji moc jednorázově (tedy více efektivně), ale viděl jsem plecháče, kteří sázeli enemákům takový dmg, že sem se začal cítit zbytečný já.
Síla kouzelníka je v jeho variabilitě
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 23:32 08. Jan 2008
by Phantorris
No počkej, pokud sem si všim tak si zatim stěžujou pořád jenom mágové.
