Page 6 of 14
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 18:58 21. Jan 2008
by RES
Plne si uvedomuju ze je NWN svet fantazi a nechci delat hru jako simulator realu a nechci navrhovat nehratelnou upravu zbrani na to budu cerpat ze zkusenosti jak ve hre tak v realu.Dam tu priklad treba Rapir je to lehka zbran vaha 3 zraneni 1K6 pozadavek sila 6 ale proc tu zbran nebrat asi tak vaha 3 zraneni 1K7 pozadavek sila staci mala 6 ano ale kdo sni dokaze bojovat kdyz neni rychlej a mrstnej proc tam nepridat pozadavek obratnost 12 a inteligence 12 pac ten kdo si tuto zbran veme a chce at mu da to nej co muze tak ji nazene silou at ma utok a dobrou kritiku ktera se da snadno dosahnout na 15 a potom je to moc dobra zbran a tak si hrac nema potrebu davat body do obratnosti a inteligence a jen si zene jednu vlastnost a tak je to skazdou zbrani je jen malo zbrani na ktere je treba jen sila a muze se sni ohanet tupej ork jako kusem stromu kterej toci nad hlavou.Stejne tak to jde udelat u vsech zbrani ne silena nehratelna uprava ale jen trochu nahlet i z realnosti pouziti zbrane.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:02 21. Jan 2008
by liuk
Nečetl jsem všechno, nebyl na to čas, ale úpravy RESe mi nezní tak zle. Když by to nebylo vyloženě drastické.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:05 21. Jan 2008
by RES
Nebo jiz prodrbana katana je to zbran jako bastard proc neudelat kazdou zbran trosku vic jinou a na trosku jene pozadavky je tu brana jako vaha 10 zraneni 1K10 pozadavek sila 16 ale proc ne to udelat asi tak vaha 3 zraneni 1K11 pozadavek sila 14 obratnost 14 inteligence 12 ted snad chapete mou myslenku ne udelat zbrane nepouzitelne jen je trosku vic rozdelovat dle ucinku a tim i narokum.

Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:07 21. Jan 2008
by RES
Ted je skoro jedno jakou zbran si vemu treba kratkej mec 1K6 stejne jako rapir hul atd.. a neni to skoda to udelat jen trosku jinak ?
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:09 21. Jan 2008
by JiB
Moj nazor je zas, ze kazdy, kto nespada do kategorie debila vie pouzivat akukolvek zbran. Je to len otazka casu kedy sa s nou nauci zaobchadzat.
Rozdiel potom vznikne uz na zaklade fyzickych a psychickych zdatnosti jedinca, co znamena lepsiu sancu trafit, viac zranit etc etc.
Isteze, existuju specificke zbrane ako prak, luk, ktore vyzaduju viac treningu ale pouzivat ich moze hocikto, otazne je ako sikovne.
Nevidim napr. nutnost zavadzat minimalne mentalne (nie fyzicke) poziadavky na zbrane. Aj nablbsi tvor vie pouzivat rapier, staci sa mu naucit za ktory koniec sa drzi. Potom sa len ohana. Nikdy nedosiahne zrucnost obratneho a intelegentneho tvora ale pouzivat ho vie.
A pri zadavani podmienok minimalnych fyzickych vlastnosti by som ostal pri sile.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:12 21. Jan 2008
by OneHeart
liuk wrote:Když by to nebylo vyloženě drastické.
dát zbraním i požadavek na inteligenci by bylo hodně drastické zvrácení rovnováhy.
Nehledě na to, že je to imho hloupost...
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:16 21. Jan 2008
by RES
To je ten hlavni problem koukate na to jinak je jasne ze kazdou zbran veme clovek do ruky zda na ni ma silu to je zaklad ale nikdy se sni nenanuci zda nesplni i jine pozadavek nejen silu potom bude vzdy jen tupe kolem sebe vamat a cekat koho nahodne zasahne

Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:25 21. Jan 2008
by RES
Stejne tak to plati i o luku a jinejch strelnejch zbranich.Jako zlaklad je vzdy sila zda luk dokaze postava natahnout a potom pozadavek zda se muze naucit tim lukem strilet ne kazdej to zvladne

Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 19:33 21. Jan 2008
by Phantorris
Souhlasim s tim, ze inteligenci bych do toho netahal, ale zase rozdelit zbraně podle stylu používaní na ty které potřebují více sílu a ty ktere vic obratnost by podle me bylo docela dobry.
Napriklad na katanu by nebyla potreba tolik sila ale zase naka obratnost to same plati pro kord apod. S tim lukem souhlasim, protože je jedna věc mit silu ho natahnout a truha vec bejt dost obratnej se s nim nekam trefit.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 20:12 21. Jan 2008
by Raziel
"treba Rapir je to lehka zbran vaha 3 zraneni 1K6 pozadavek sila 6 ale proc tu zbran nebrat asi tak vaha 3 zraneni 1K7 pozadavek sila staci mala 6 ano ale kdo sni dokaze bojovat kdyz neni rychlej a mrstnej proc tam nepridat pozadavek obratnost 12 a inteligence 12"
Eeh, co by sa tym dosiahlo? Keby som chcel zlodeja tak mu dam urcite minimalne hodnoty int=12 sila=10 a obratnost napumpujem. Vezmem si ten rapir a budem zlodej-pirat trebars

. Takto by sa ta zbran nedala pouzit u bojovnikov (vlastnosti sila+odolnost) a bojovnici maju predsa featy na pouzivanie zbrani tak ked bojovnik chyti rapir do ruky moze ho aspon po tom zlodejovi hodit ako ostep. A este nieco ma napada, akoze pridavanie tych vlastnosti na zbrane a zbroje nezvisuje nejak UMD? Nebude to potom vadit ked zlodej nebude moct vziat do ruky rapir hoci bude mat potrebne vlastnosti int,dex,str lenze nebude mat to umd? :-/
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 20:16 21. Jan 2008
by liuk
Phantorris wrote:Souhlasim s tim, ze inteligenci bych do toho netahal, ale zase rozdelit zbraně podle stylu používaní na ty které potřebují více sílu a ty ktere vic obratnost by podle me bylo docela dobry.
Napriklad na katanu by nebyla potreba tolik sila ale zase naka obratnost to same plati pro kord apod. S tim lukem souhlasim, protože je jedna věc mit silu ho natahnout a truha vec bejt dost obratnej se s nim nekam trefit.
Šance na zásah s lukem se odvozuje od obratnosti. Když máš malou máš ke střelbě postih a opačně. Není myslím důvod dávat system navíc.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 20:50 21. Jan 2008
by Phantorris
Jo s tim lukem je to fakt, ale ja to myslel hlavne tak jestli by nebylo takovy zajimavejsi a pestrejsi kdyby byly pozadavky na zbrane ruznorodejsi nez jenom sila.
Nadruhou stranu nekdy min je vic a koplikování poždadavků na zbraně by mohlo akorát snížit hratelnost hry. To asi nedokážu přesně posoudit.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 21:33 21. Jan 2008
by igor
Když kombinovat tak asi jen síla x obratnost, to by bylo asi ideální. Kdyby se do toho přidala třeba ta inteligence tak už by to bylo takový moc... bodů na rozdání do vlastností by moc nebylo a tak by byli všichni taknějak vyvážení a průměrní. Což si myslim že je zábavnější když bude třeba silnej ale tupej půlork Berserk a budou větší rozdíly v charakterech. Takže já jsem pro síla & obratnost... nevim jak určujete ty požadavky ale možná by šlo něco na takovymhle principu:
Nechť existuje číslo x takové, pro které platí že síla + obratnost = x. 
Prostě dejme tomu že číslo bude 25 (třeba)... tak pak kombinace síla x obratnost bude:
13 x 12
20 x 5
16 x 9
...
bylo by to tak pro všechny zbraně vyvážený a platí docela poměr že čim těžší zbraň a síla kterou potřebuju, o to míň třeba obratnosti (kyj). Malá síla ale zato velká obratnost (rapír).
Všechno tohle by platilo pro nestřelné zbraně. U střelných bych to asi nechal jen síla na natažená luku.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 21:47 21. Jan 2008
by Phantorris
Shruba tak nějak sem to myslel.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 22:00 21. Jan 2008
by pilnik
to RES
No nevim dle ceho soudis ze na katanu je treba takova a takova obratnost a inteligence.Tento mec je svou stavbou urcen prevazne k secnemu sermu narozdil od bastardu(jedenapulrucce) u ktere se od 14/15 stoleti preferuje serm bodny.
Z toho lze usoudit co zbran a co hrac -to nazor ,ktere atributy jsou u ni vic ci min vyuzivane.Dle meho je nejdulezitejsi technika a tu divaji featy smrtici zbrane atd.
a posleze to jak umis se zbrani zachazet ti urcuje tve thaco -tva uroven.Atributy ti davaji jen urcity predpoklad ze v necem budes lepsi v necem horsi.
Druha vec je ze nebude snadne vyvazit system zbrani a jejich minimalnich pozadavku na atributy (sila,obr,int)
Ja osobne bych zachoval DMG zbrani tak jak sou nastaveny v puvodnich NwN(DnD) tedy obourucak 2D6 atd.,
snizil bych pozadovanou silu u kazde zbrane o 2 , pozadavky na zbroje bych klidne nechal, neb to do vyrovnanosti povolani nebude takovy zasah jako uprava zbrani a ne kazdy si bude moc dovolit tahat tezke zbroje.