Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
Posted: 15:34 12. Aug 2020
To já doufám, že se nad tím lidi zamyslí. A budou schopni provést nějakou reflexi. I když zkušenosti mluví jinak 
Persistentní svět hry Neverwinter Nights
https://thalienwn.cz/forum/
kokosak wrote:To já doufám, že se nad tím lidi zamyslí. A budou schopni provést nějakou reflexi. I když zkušenosti mluví jinak
RainMan wrote:Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.
Nemáš už tunelové vidění i ty když si toto myslíš?Pajule wrote:kokosak wrote:To já doufám, že se nad tím lidi zamyslí. A budou schopni provést nějakou reflexi. I když zkušenosti mluví jinak
Nedělej si iluze. Tunelový vidění neumožňuje širší pohled, bohužel.
Ono jde i o ty věci, kdy se postava bez DM zkrátka neobejde. Ty myslím leží v některých žaludcích jako kámen. Třeba zrovna ten pomyslný postup postavy na žebříčku od potulného po šlechtice. Případně ono zmiňované, že kdo se chce dovědět víc o dění než z kusých útržku na fóru, musí se snažit. Zrovna tohle třeba podle mého skromného pohledu bez aktivity DM ve hře nejde. Třeba já ani nepoznám, že nějaký DM ve hře vlastně je. V 99% DM skutečně nepotřebuju. No někdy by se šiknul. Ale kde pak sehnat DM? Přiznám se dobrovolně, že stát u nějakého NPC a spamovat kanál družiny, jestli se náhodou někdo neozve mi je proti srsti. Zbývá tedy nějaká dohodnutá hra přes PMky na fóru? Ale zase dohodnutá hra kvůli tomu, aby se moje postava optala v hospodě v Ostrohu co vlastně provedl ten pověšený vozka? To mi zas přijde jako plýtvání časem DM. Ale už jsem myšlenkami někde jinde než ve vláknu flamePajule wrote:RainMan wrote:Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.
Tak tys neměl ten tunel ha!)) No, s tím souhlasím. Hlavně teda za sebe ještě přidám názor, že spousta věcí se dá skutečně odehrát bez Dm.. i tvořit zábavu a vlastně celkově kopa věcí. Jen to chce pokoru a kuráž + to nebrat zas tak vážně
No trochu mě osobně mrzí, že Xpm použil svůj první příspěvek agresivně, hodil ho do flames a ještě s titulkem "nevím jak to pojmenovat". Už tyhle tři věci bez toho, aniž by to ještě jeden přečetl, vyzařují negativní atmosféru a ještě ani vlastně nevíš o čem a navozuje to pocit, že ani hráč neví o čem vlastně píše a čeho se dožaduje. Trochu to zbořilo nejakou smysluplnou debatu, které by se Imho třeba i DM rádi zúčastnili a řekli své názory.kokosak wrote:
edit: aby to neznělo, že si uzurpuju jedinou možnou pravdu - já rozumim tomu, jaký sou efekty a byl bych rád za oboustrannou, otevřenou komunikaci mezi týmem a hráči, bez vzájemného napadání a osočování. Které, ovšem, typicky nevychází od týmuA ono se špatně něco dělá, když pak člověk místo vděku čte... no, to co čte.
Souhlas až na to že tým rozhoduje o izolaci informací , i když ty asi spíše mluvíš o DM než WB? tam je to těžké, to asi nikdy moc nepůjde, ledažeby měla každá skupinka vlastní DM, jinak asi není možné naplnit hráčské tužby protože třeba já nechápu jak mohou hráči přežít vše a NPC ne (napříkald kraken kde se potopila lod a lidi měli plnopláty a .. no.. pohodááákokosak wrote:Rozdíl asi je, že někteřé vidí situaci z obou pohledů, protože byli/jsou jak hráči, tak DM a jiní mají jen tu hráčskou zkušenost
edit: aby to neznělo, že si uzurpuju jedinou možnou pravdu - já rozumim tomu, jaký sou efekty a byl bych rád za oboustrannou, otevřenou komunikaci mezi týmem a hráči, bez vzájemného napadání a osočování. Které, ovšem, typicky nevychází od týmuA ono se špatně něco dělá, když pak člověk místo vděku čte... no, to co čte.
Přesně toto je ono.kokosak wrote: edit: k WB se záměrně nevyjadřuju, WB zkušenost nemám. Ale rozumím tomu, že z pohledu WB, který řeší systémy a ne IC pozadí to taky nemusí být jednoduché. Člověk něco skriptí podle své představy a někdo, kdo do toho ale ani trochu nevidí přichází s tím, jak by se co dalo, nebo dokonce mělo dělat, proč není možné udělat tuhle změnu, naopak je nutné udělat tohle, hráči věčně nespokojení s balancováním světa, atd atd
hele, za těch tisíc let co tu existuji jako nějaká zkamenělina a měla jsem možnost být na obou stranách si myslím,že minimálně začátek rozhodně jde a neberu to jen ze svých zkušeností, ale i z toho jak jsem viděla růst jiné spolky, uskupení etc. Některé projekty dokonce vznikali bez touhy, aby se o ně někdo z týmu extra zajímal a dopracovali to sakra daleko. Možná by byla prostě jen lepší orientace fakt čistě na hu byť třeba prvotně s úzkým okruhem hráčů a nejít nutně za nějakým velecílem (na to mam real, ale chápu, že se někdo chce realizovat i mimo). Jen bych to prostě neviděla tak hrozně.RainMan wrote:Ono jde i o ty věci, kdy se postava bez DM zkrátka neobejde.Pajule wrote:RainMan wrote:Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.
Tak tys neměl ten tunel ha!)) No, s tím souhlasím. Hlavně teda za sebe ještě přidám názor, že spousta věcí se dá skutečně odehrát bez Dm.. i tvořit zábavu a vlastně celkově kopa věcí. Jen to chce pokoru a kuráž + to nebrat zas tak vážně
přesně, souhlas. To bohužel fakt nejde. Mimochodem, pokud si třeba někdo ještě myslí, že fénix má momentálně nějakou kopu výhod, protože je Nalk tam kde je, tak vás veřejně ujišťuji, že je tomu zcela naopak. Jedním z důvodů je i ten (což Nalka plně chápu a nijak se na něj nezlobim), aby nebyli řeči, že jsme protěžovániAby nějaká hráčská skupina měla "svého" DM, který se věnuje jen jí je iluzorní představa, dokud by nebylo alespoň stejně DM, jako skupin, plus někoho na hráče mimo skupiny.
Nikdy by mě nenapadlo že budu souhlasit i s teboukokosak wrote:Hele, je to evoluce. Ten stav, co je, nenastal den ze dne, nebo že by si někdo sednul a vymyslel, že takhle to má být. Bývaly mnohem volnější pravidla, lepší vztahy, do hospody se chodilo každej tejden.. Pak se zjistilo, že DM deníky jsou nutnost. Pak se zjistilo, že ne každý WB může mít důvěru. Pak lidi přestali dělat, že chodí do školy a začli chodit do zaměstnání, mít rodiny.. a tak dále, a tak dále.
IMHO ty hospody, ty tomu chyběj. Když člověk potkal druhou stranu u piva/limonády, tak většinou zjistil, že to neni takovej kokot, jak se to přes počítač zdálo a že je to i celkem fajn člověkA dalo se plánovat, debatit, vymejšlet...