Page 55 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:25 30. Nov 2012
by Amber
J.F.Payne wrote:Taky bych to nechal, jak to je. Leda upravit nadhodnocené nebo podhodnocené expy z nějakých monster.
Expy od DM jsou bonus, rozhodně by neměly tvořit nějakou podstatnou část zkušeností postavy.
Kdo hraje s DM, hraje primárně pro zábavu. Na XP odměnu od DM rozhodně nevzniká nějaké nezadatelné právo.
Souhlasím s tím, že ne pokaždé, když hráč hraje s DM, dostane automaticky XP. Není to samozřejmost a neměl by to být důvod, proč s DM hrát. Už jsem slyšela i o strhnutí XP za hru, takže jde dojít i k záporným hodnotám. :twisted:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:29 30. Nov 2012
by Aulus
Krysak wrote:Thurms: Souhlasím, nejaká degrese a navýšení xp pro lowiky by tam mělo být.
Aulus:
1. Možná by jsi mohl přijít na nějaké vystoupení pana "Dutohlava", jak si Ragnak pojmenoval Rienovu hlavu. Myslím, že i RPíme, byť ed jsme honili trošku tu sílu, aby jsme furt jen neumírali v případných střetech. Možná by se hodil i nejaký kus klacku, který by jsme mohli okusovat od občas GM. Chápu, jsem si skoro jist, že jsme ani jeden nedodali historii.... to doplníme.
2. Pokud například mne vidíš craftit, protom pracuju a mam jen na pozadí hru a občas kliknu. Na víc se v tom čase nezmůžu. Vzhledem k časové naročnosti craftů to ani jinak delat nejde.
3. Nejsi nahodou i rád, že nepláčeme společně s povrchňany o tvou asistenci při každém kroku?
Poslední dobou si připadám tak trochu jako úředník. Rozhodně si nestěžuju, že chce někdo mou asistenci na každém kroku - chce ji jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Vydupávání si questu je spíš výjimka.

Já chci do Podtemna něco hodit. Problém je, že na mé a hráčské návrhy v poslední době na DM foru nikdo nereaguje (to je třeba vysvětlení k Derkenovi a Radimovi), protože nikdo nemá čas. A některé věci, ty důležité, sám dělat nemůžu. Na drobné zase v poslední době nezbývá čas - a upřímně, když si mám při tom málu času, co v poslední době ve hře trávím, vybrat s kým budu hrát, tak spíš s někým, kdo se o něco snaží i bez DM.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:02 30. Nov 2012
by Grin
J.F.Payne wrote:Taky bych to nechal, jak to je. Leda upravit nadhodnocené nebo podhodnocené expy z nějakých monster.
Expy od DM jsou bonus, rozhodně by neměly tvořit nějakou podstatnou část zkušeností postavy.
Kdo hraje s DM, hraje primárně pro zábavu. Na XP odměnu od DM rozhodně nevzniká nějaké nezadatelné právo.
Absolutne souhlasim s tim co napsal Jon. Odmena za dobrou RP hru, by mela byt hlavne RP hra. Nekoliktat se tu zminovalo jakej je rozdil mezi lvl postavy a IC postavenim, ktere ta postava ve svete ma a ktere lze dosahnout jen dobrou RP hrou. Tak proc tu Aulusi resis, ze RP hraci nemaji takovy lvl jako creeperi? Kolik je treba v "creeperskem" podtemnu postav s lvl 30+ a kolik jich je nahore?
A vez, ze top levely a vyborne RP postavy jako Aria, Nathaniel, Kora atd take creepovali o sto sest kdyz to slo a byl z toho uzitek.Nebo se snad mylim?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:30 30. Nov 2012
by Aulus
Grin wrote: Absolutne souhlasim s tim co napsal Jon. Odmena za dobrou RP hru, by mela byt hlavne RP hra. Nekoliktat se tu zminovalo jakej je rozdil mezi lvl postavy a IC postavenim, ktere ta postava ve svete ma a ktere lze dosahnout jen dobrou RP hrou. Tak proc tu Aulusi resis, ze RP hraci nemaji takovy lvl jako creeperi? Kolik je treba v "creeperskem" podtemnu postav s lvl 30+ a kolik jich je nahore?
A vez, ze top levely a vyborne RP postavy jako Aria, Nathaniel, Kora atd take creepovali o sto sest kdyz to slo a byl z toho uzitek.Nebo se snad mylim?
Já neříkám, že z creepu není užitek.

Chápu, co chceš říct, ale kdybych to měl brát podle toho, co tu píšeš, tak dojdu k tomuhle:
Pokud je RP hra odměnou sama o sobě, je i dobrý creep odměnou sám o sobě. Proč za něj tedy vůbec dávat expy? IC postavení dosáhne jen tak jedna postava z 20, které RPí a snaží se, bohužel je to takhle nastavené a jediný, kdo má na povrchu z PC opravdu veřejnou moc, je momentálně Johannes.

Je sice pravda, že je na porvchu více postav na 30+ levelech, ale to jsou postavy, které přežívají OOC roky. Nejsou to postavy vybudované za měsíc creepu. Tak třeba Allyfyn je postava dlouhodobého ražení v podtemnu. Bohužel ale existuje pro drowa povinné ECL (které bych spolu s bonusy za rasu zrušil), které postup na 30+ levely ztěžuje a proto v podtemnu tak vysoké levely nejsou.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:33 30. Nov 2012
by Nalkanar
ECL nežere časovky, ne?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:47 30. Nov 2012
by -darkvision-
Nalkanar wrote:ECL nežere časovky, ne?
Ecl žere všechno a sežere i Tebe Nalku :twisted:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:57 30. Nov 2012
by Nalkanar
Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:58 30. Nov 2012
by Aulus
Nalkanar wrote:Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
Akorát dostáváš expy, jako bys byl o dva levely výš. Takže ti ubývají expy za časovky na nižších levelech, ne?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:00 30. Nov 2012
by xxxMajkyxxx
Hadam, ze pokud dojde na lamani time expu napriklad na 15.lvl z 6+2 na 5+2 (nbo jak to presne je :roll: ) tak v případě postavy s ECL1 se tak stane uz na lvl 14, u postavy s ECL2 na lvl 13.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:01 30. Nov 2012
by Derken-
Aulus wrote:
Nalkanar wrote:Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
Akorát dostáváš expy, jako bys byl o dva levely výš. Takže ti ubývají expy za časovky na nižších levelech, ne?
Ne :-) časovky to neovlivňuje

Tvá nedávno založená postava už je na 26+? :-) Nebo řešíš expení 1-25? Protože to jsou expy opravdu všude kam se podíváš :D

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:02 30. Nov 2012
by -darkvision-
Aulus wrote:
Nalkanar wrote:Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
Akorát dostáváš expy, jako bys byl o dva levely výš. Takže ti ubývají expy za časovky na nižších levelech, ne?
Ne na časovky to nemá vliv. Má to vliv na npc které zabíjíš. Tedy na 1.lvl za npc dostáváš jako bys byl na 3.lvl - jsou tam celkem rapidní změny. Nějakých cca 30-40% exp

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:04 30. Nov 2012
by Prasokralik
na časovky to nefunguje

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:05 30. Nov 2012
by Caehan
-darkvision- wrote:
Nalkanar wrote:ECL nežere časovky, ne?
Ecl žere všechno a sežere i Tebe Nalku :twisted:
Očividně už začalo - vidím úplně jasně, jak Nalka žere právě teď.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:10 30. Nov 2012
by Derken-
Aulus wrote:
Krysak wrote:Thurms: Souhlasím, nejaká degrese a navýšení xp pro lowiky by tam mělo být.
Aulus:
1. Možná by jsi mohl přijít na nějaké vystoupení pana "Dutohlava", jak si Ragnak pojmenoval Rienovu hlavu. Myslím, že i RPíme, byť ed jsme honili trošku tu sílu, aby jsme furt jen neumírali v případných střetech. Možná by se hodil i nejaký kus klacku, který by jsme mohli okusovat od občas GM. Chápu, jsem si skoro jist, že jsme ani jeden nedodali historii.... to doplníme.
2. Pokud například mne vidíš craftit, protom pracuju a mam jen na pozadí hru a občas kliknu. Na víc se v tom čase nezmůžu. Vzhledem k časové naročnosti craftů to ani jinak delat nejde.
3. Nejsi nahodou i rád, že nepláčeme společně s povrchňany o tvou asistenci při každém kroku?
Poslední dobou si připadám tak trochu jako úředník. Rozhodně si nestěžuju, že chce někdo mou asistenci na každém kroku - chce ji jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Vydupávání si questu je spíš výjimka.

Já chci do Podtemna něco hodit. Problém je, že na mé a hráčské návrhy v poslední době na DM foru nikdo nereaguje (to je třeba vysvětlení k Derkenovi a Radimovi), protože nikdo nemá čas. A některé věci, ty důležité, sám dělat nemůžu. Na drobné zase v poslední době nezbývá čas - a upřímně, když si mám při tom málu času, co v poslední době ve hře trávím, vybrat s kým budu hrát, tak spíš s někým, kdo se o něco snaží i bez DM.
Já vím... ale je smutný, že na to není čas už víc jak rok. Ono to pak totiž vypadá, že na to spíš někdo to, než že by nebyl čas. Rok se to celý dělalo a už déle než rok se čeká na odezvu, která byla nejednou slíbená. Nemluvě o tom, že se s tim vlastně nehnulo ani na jedné straně. Jak v podtemnu, tak na povrchu.. Ale o tom už jsme mluvili že :-)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:17 30. Nov 2012
by Aulus
Derken- wrote: Já vím... ale je smutný, že na to není čas už víc jak rok. Ono to pak totiž vypadá, že na to spíš někdo to, než že by nebyl čas. Rok se to celý dělalo a už déle než rok se čeká na odezvu, která byla nejednou slíbená. Nemluvě o tom, že se s tim vlastně nehnulo ani na jedné straně. Jak v podtemnu, tak na povrchu.. Ale o tom už jsme mluvili že :-)
Je pravda, že se do toho některým lidem z DM týmu nechtělo a sám do toho taky jít nikdo nechtěl - toť k oné záležitosti podtemno/povrch. Pokud se najde zájem mezi hráči, ale ne mezi DM, je to hodně složité. Osobně si nejsem jistý, jak se tohle dá řešit.

Co se týká toho roku, je to velice relativní. Všichni víme, že po Tartenu tu byla asi půl roční pauza v jakékoli aktivitě, takže bych ten rok změnil spíš na půlrok. Když ještě vezmu v úvahu, že před Tartenem tady bylo DM, které hrálo výhradně s Podtemnem, tak je otázka, proč se to neuskutečnilo už tehdy? A poslední dva/tři měsíce? Bohužel je stav takový, že mi na opakované dotazy nikdo neodpovídá. Zkusím s tím ale něco udělat a napsat na ICQ, když na foru odezva není.