Page 56 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:26 30. Nov 2012
by Derken-
Aulus wrote:
Derken- wrote: Já vím... ale je smutný, že na to není čas už víc jak rok. Ono to pak totiž vypadá, že na to spíš někdo to, než že by nebyl čas. Rok se to celý dělalo a už déle než rok se čeká na odezvu, která byla nejednou slíbená. Nemluvě o tom, že se s tim vlastně nehnulo ani na jedné straně. Jak v podtemnu, tak na povrchu.. Ale o tom už jsme mluvili že :-)
Je pravda, že se do toho některým lidem z DM týmu nechtělo a sám do toho taky jít nikdo nechtěl - toť k oné záležitosti podtemno/povrch. Pokud se najde zájem mezi hráči, ale ne mezi DM, je to hodně složité. Osobně si nejsem jistý, jak se tohle dá řešit.

Co se týká toho roku, je to velice relativní. Všichni víme, že po Tartenu tu byla asi půl roční pauza v jakékoli aktivitě, takže bych ten rok změnil spíš na půlrok. Když ještě vezmu v úvahu, že před Tartenem tady bylo DM, které hrálo výhradně s Podtemnem, tak je otázka, proč se to neuskutečnilo už tehdy? A poslední dva/tři měsíce? Bohužel je stav takový, že mi na opakované dotazy nikdo neodpovídá. Zkusím s tím ale něco udělat a napsat na ICQ, když na foru odezva není.
1. Absolutní pauza byla tříměsíční.
2. Bahnák to s námi neodehrál, protože potřeboval oraz po tom všem co s námi odehrál. A potřebovali jsme ho všichni.. neklesla aktivita jenom jeho, ale téměř všech hráčů Zau'ndar zhruba o 30-50%, hráli jsme pořád dost, ale už to nebylo 5 hodin denně.
3. Pokud se do toho DM týmu nechtělo, tak ta možnost vůbec neměla vzniknout (ani následky, ani to co máme dostat).. nebo DM tým sázel na to, že nebudem schopni zajít až tak daleko a dokončit to? Takhle jsme obětovali beze srandy stovky hodin plněním všech těch Q a věcí okolo a je z toho nic. A to jsme byli úspěšní...

Edit: Nebudu psát nic. Odnesli jsme si z toho spoustu zábavy, ale byla to i hra o nervy. Některé postavy na tom dokonce expově ztratili (což sice časem dohnaly, ale stejně). Ale všechno to mělo nějaký vyšší cíl nad kterým je stále jen otazník. A to jsme do puntíku splnili vše.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:37 30. Nov 2012
by Aulus
Derken- wrote: Edit: Nebudu psát nic. Odnesli jsme si z toho spoustu zábavy, ale byla to i hra o nervy. Některé postavy na tom dokonce expově ztratili (což sice časem dohnaly, ale stejně). Ale všechno to mělo nějaký vyšší cíl nad kterým je stále jen otazník. A to jsme do puntíku splnili vše.
Já tomu rozumím. Jenže k realizaci je potřeba spousta práce a času. A taky schválení z výše. A to bohužel nepřišlo. Poslední příspěvek k té věci na DM foru je z prosince. Ale zkusím se na to zeptat, až budu psát na tom ICQ.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 03:41 01. Dec 2012
by Koninho87
Nic proti ale nejsem vůbec rád že se tu vymýšlí nové pičoviny a ty staré nejsou ještě opravené.A vůbec má mě to překvapit?Ne.Však žijeme tam kde každý někomu něco závidí.Vid kluku z jižní moravy.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:27 01. Dec 2012
by Bahnak
Aulus wrote:Když ještě vezmu v úvahu, že před Tartenem tady bylo DM, které hrálo výhradně s Podtemnem, tak je otázka, proč se to neuskutečnilo už tehdy?
Vše, co se mělo odehrát v podtemnu se odehrálo a dokončilo. Míč šel na strachu povrchu, kde bylo dohodnuté pokračování z rukou jiného DM. Slíbená reakce nepřišla, ať už z nedostatku chuti nebo času. S tím se nedá dělat nic, než to chápat.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:29 01. Dec 2012
by Aulus
Bahnak wrote: Vše, co se mělo odehrát v podtemnu se odehrálo a dokončilo. Míč šel na strachu povrchu, kde bylo dohodnuté pokračování z rukou jiného DM. Slíbená reakce nepřišla, ať už z nedostatku chuti nebo času. S tím se nedá dělat nic, než to chápat.
Já ale nemyslel tohle. Měl jsem na mysli jistou věc, která se týkala kněžství.

EDIT: Každopádně už probíhá bližší domluva, takže se k tomu snad dostaneme.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 09:37 11. Dec 2012
by Grin
Alchymie... zrusil bych ji (misto toho bych rozsiril nabidku o chtene lektvary u NPC) nebo razantne skrouhnul.
Duvody: stale nefunguje, jak ma,
- odstranuje slabiny postav misto toho, aby to odstranovala parta
-je presilena
- snadno se s ni suportuji nizsi levely, ktere pak jsou silou taky nekde jinde
- pro epica s prachama neni problem behat s "perma" bonusem do zachrannych hodu AC atd jak prase
-alchymie nahrava nejvic War buildum, co sve slabinky dozenou prave alchymii, zatimco ostatni buildy si stejne veci musi treba kouzlit a jsou ochuzeny treba o ab atd.
- myslim si ze veci jako dispel, Great thunderclap a jine utocne spelly nemaj co v alchymii delat

k namitkam, ze lidi stravili mnoho casu, aby alchemy vyexpili a ted by o nej prisli, podotykam, ze sam mam top alchymistu a tak dobre vim o cem mluvim.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 09:46 11. Dec 2012
by J.F.Payne
No, léčivý lektvary fungujou dobře...

Ale jinak máš pravdu, hlavně s tím supportem lowíkům. Tři lektvary od epic alchymisty a jseš silnej jako o 5, 6 levelů výš.

EDIT: Je to sice trochu blbý, ale ty alchymistický craftový expy bych alchymistům přesunul do jinýho řemesla (jestli to jde?).

Alchymie je dost OP a každej si s sebou radši vezme pár instantních lahviček, než mága (o tom, že boosty nakouzlený mágem lze jednodušejc sundat, radši pomlčím...).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 09:47 11. Dec 2012
by Barbar321
Grin wrote:Alchymie... zrusil bych ji
Nemůžu nic jiného, než s tebou souhlasit. Otázkou je, jestli se tím něco změní :(

A abych nekritizoval něco, co se mě netýká, namíchal jsem 9000 lektvarů, takže mě to stálo také sakra dlouhou dobu na výcvik.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:01 11. Dec 2012
by -RoF-
J.F.Payne wrote: EDIT: Je to sice trochu blbý, ale ty alchymistický craftový expy bych alchymistům přesunul do jinýho řemesla (jestli to jde?)..
No možná do craftu co dělá Legition ohledně toho vaření a pečení jídel.

By se tam mohly vařit, péct a jinak připravovat jídla.

Pak třeba dělat různý alkohol, štávy a pivo (trpoši by měli radost, kdyby si vařili své vlastní pivo).

A také by se tam mohly vařit i lektvary.
Osobně bych to viděl na ty základní lektvary. Jako je síla, obratnost, odolnost, moudrost, inteligence, charisma, posílení, požehnání, spěch, neviditelnost, prohlédni neviditelnost, obnova, protijed, železný žaludek, světlo, pak nějaké potěry na zbraně a nakonec léčivé lektvary.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:13 11. Dec 2012
by Braenn
Snad až na to prohlédni neviditelnost dobrý. to bych nechala ve svitku, plus snad ještě kůra. Jinak souhlas s tím, co tu padlo.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:19 11. Dec 2012
by Grin
jako nevadej mi ani tak lektvary co trvaj kratce jako mazadla , bop, ste, mordva atd, ale spis takovy jako Rez, ote, ohy, omy,sko , cim- ktery trvaj minutu za lvl daj se stackovat a z postavy udelaj na dlouhou dobu super turbo + utocne lektvary, ktere zastoupi maga ci klerika.
Proti boostu atributu, poz aid, ost, prone , proal,nev a lecivkam atd nic nemam

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:53 11. Dec 2012
by Krysak
Ahoj, jsem rovněž pro významné omezení lektavrů alchymie, a to přestože mám dva charaktery s alch na 20 lvl.

Můj názor je hodne kompatibilní s grinem.

Určite vyrazit z alchemy dispell, great thunderclap atd. mind blank.... kazí to potřebu mága.

Pro útočné lektvary jsem, ale.... at to zranuje všechny a sráží všechny padni komu padni. Ovšem je velmi na zváženou jak silné by měly být, ASI IDEÁLNÍ BY BYLO ABY TAKOVE LEKTVARY MELY TIMER, POLOZIT NA ZEM A NECHAT bouchnout za 5 kol třeba.

//paron caps

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:58 11. Dec 2012
by Zindo
Zrušit. Taky mám top alchymistu, trénink trošchu zamrzí, ale ty chvilky co si to člověk užil to vynahradí. Nechal bych lečivky všeho druhu a zmíněné základní lektvary krom prohledni neviditelnost. Bob bych zrušil nebo snižil podle úprav kněze. (spíše zrušit) Mazadla bych nechal po úpravě mě přijdou odpovídající. A jak říkal Rof hodil bych k tomu vaření :)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:06 11. Dec 2012
by Aulus
Vidím to stejně. Přesílené lektvary se negativně promítají do vyrovnanosti obtížnost hry pro jednotlivá povolání. Navíc některá povolání činí ve skupině přímo nepotřebnými, což je rozhodně chyba.
Jsem taky pro zachování základních boostů, atd., jak výše popsali Rof, Braenn, Krysák a další.

Chápu, že zmírnění použitelnosti lektvarů může hráče namaxovaných postav v tomto craftu zamrzet, ale pořád je to jen kosmetická změna, která nikomu neudělá z postavy nepoužitelnou nebo výrazně slabší - ano, slabší bude, ale jen sama a bez mága, což je naprosto v pořádku. V porovnání s oslabením hůlek, které někomu mohlo znehodnotit celý build, je oslabení lektvarů (závislých na skillu mimo build) docela v pohodě.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:10 11. Dec 2012
by Amber
Nikdy jsem na Thalii alchymii neprovozovala ani nepoužívala, takže její přesílenost nedokážu posoudit, to už zládli jiní.

K otázce craftu vaření - momentálně se věci zasekly na nedostatku času a na přemíře jiných záležitostí, u mě to jsou seminární práce a zápočtové testy. Krom toho to není jediná věc, se kterou se snažím vypomoct, ale holt teď musí všechno počkat. :roll: Dost ale pochybuju o sloučení lektvarů a vaření, vznikl by jakýsi pseudo-crafto-bastard. :? (Čímž chci říct, že když už, tak osekat stávající alchymii, ale ne ji cpát někam jinam.)