Page 58 of 66

Re: Volby

Posted: 00:06 30. Jan 2013
by Aulus
kokosak wrote:No, tak už sem se trochu uklidnil. Trochu. Je fajn, že si nějaký prachy posílal. Jestli chceš posílat něco na projekt, co má smysl, doporučuju tohle: http://praha.charita.cz/zahranici/adopce-na-dalku/ Dáš někomu konkrétnímu něco, co ty sám si dostal jako samozřejmost a zadarmo - vzdělání.
Ten odkaz znám, asi ho znova "využiju" a díky za omluvu. Taky bych se měl omluvit za to, že píšu často útočně a možná jsem taky někoho osočil z něčeho, co si nezasloužil. Diskuze o politice často končí zle, ale tohle pro mě osobně bylo fakt - nečekané. Už dlouho jsem se necítil tak blbě jako teď (což zase znamená, že mám docela fajn období :) ), ale beru to jako průpravu do života. Pro člověka, který si na morálce zakládá, je asi opravdu nejtěžší, když ji ostatní zpochybňují.

Rozhodl jsem se, že už podruhé slib toho, že sem nebudu přispívat, neporuším. Jakkoli jsem si předtím nikoho neznepřátelil, teď jsem se v očích několika z vás minimálně ušpinil a pokud mají mít diskuze takový dopad, nestojím o ně. Mám tuhle komunitu rád a opravdu nestojím o to, abychom se tady hádali (a něco proti sobě měli) ještě víc, než tomu bylo doposud. Takže bude asi jednodušší, když pro mě tento topic přestane existovat.

Díky všem za diskuzi, mnohé mi dala a myslím to vážně. A protože nechci, aby mi brala i jiné věci, než iluze, tak z ní odcházím. :)

Re: Volby

Posted: 00:08 30. Jan 2013
by Caehan
Aulus wrote:Podívej se na to, kolik lidí u nás dosáhne na průměrný plat a bude ti jasné, kam to vede.
V tom musím dát částečně za pravdu ostatním, když si to vhodně nakreslíš, tak graf kde většina dosahuje alespoň průměrného příjmu vypadá ošklivě.

EDIT: tady se ovšem nabízí otázka, nakolik odpovídá situace, kdy má pár lidí propastně menší příjem, než zbytek obyvatel, situaci ve špatné společnosti... No prostě opatrně s těmi průměry

Re: Volby

Posted: 00:23 30. Jan 2013
by kokosak
Já se hádám děsně rád :D

Ale terazky du spát. Brou :)

Re: Volby

Posted: 00:50 30. Jan 2013
by klobouk
Chjo, musím najmout Číňana, aby to za mne přečetl.

Re: Volby

Posted: 11:49 30. Jan 2013
by kucik
Aulus wrote: Tak buďme trochu konstruktivní - jak by to podle tebe mělo zhruba (jenom v zjednodušeném konceptu) fungovat? Kde bys ty dal tu hranici? :)
Těch problémů je samozřejmě víc. Nicméně osobně jsem pro postupný přesun státních služeb do soukromého sektoru. Například aby se člověk mohl rozhodnout, k jakému půjde lékaři. Pokud to může fungovat u zubařů, proč ne i u jiných doktorů? Jsem pro zrevidování a úpravu možnosti průtahů soudů. Omezit maximální výši odměny pro exekutory a právníky ve finančních sporech - například tak, aby odměna za právní služby a exekutora nesměla převýšit vlastní pohledávku.
Omezit nesmyslné výpalné organizací jako OSA.

Re: Volby

Posted: 12:03 30. Jan 2013
by karolina
Kuciku, ale rozhodnout se k jakému půjdeš lékaři můžeš. Je to podle zákona.

Re: Volby

Posted: 12:08 30. Jan 2013
by kucik
karolina wrote:Kuciku, ale rozhodnout se k jakému půjdeš lékaři můžeš. Je to podle zákona.
Můžu, ale když porovnám služby obvoďáků, co jsem vystřídal oproti třeba těm zubařům, tak je to imho nebe a dudy.
A já si myslim, že jedním z důvodů pro to je, že obvoďák nemá žádný velký profit z toho, kolik k sobě naláká pacošů.

Re: Volby

Posted: 12:18 30. Jan 2013
by karolina
Má snad ročně za registrovanýho pacienta nějakou sumu peněz, ale bude to nula nula prd. Za ošetření taky paušálně. Problém je, že obvoďáci neprováděj výkony tak jako zubaři, tak v podstatě není za co jim platit. A druhá věc, dobrý zubař tě dvakrát ročně pozve na prevenci, u praktickýho žádná prevence není (nehledě na to, že když už pacient přijde k praktikovi, měl by tu preveci udělat, tak jí stejnak nedělají)
Jinak jsem si všimla, už nevím jestli to bylo na Vinohradech nebo na Bulovce, že nemocnice dává možnost vybrat si třeba i operatéra, teda za příplatek jako nadstandardní služba. Takže si třeba řekneš, že chceš aby tě operoval primář, zaplatíš myslím 1500 a primář nakluše na sál :D No doufám, že se tohle nezavede ve vícero nemocnicích.

Re: Volby

Posted: 13:30 30. Jan 2013
by kucik
Jo, samozřejmě to je komplikovanější. Ty příplatky, pokud se nepletu, zaváděl Heger.

Re: Volby

Posted: 14:16 30. Jan 2013
by Goran
kucik wrote:
karolina wrote:Kuciku, ale rozhodnout se k jakému půjdeš lékaři můžeš. Je to podle zákona.
Můžu, ale když porovnám služby obvoďáků, co jsem vystřídal oproti třeba těm zubařům, tak je to imho nebe a dudy.
A já si myslim, že jedním z důvodů pro to je, že obvoďák nemá žádný velký profit z toho, kolik k sobě naláká pacošů.
Co vím, něco málo mají. Každý obvoďak (krom dalších věcí za co inkasuje) dostává od pojišťoven cca 50,- měsíčně za pacienta(podle toho u jaké pojišťovny je pacoš), a to i když ho roky neviděl. Třeba lékař u nás má 4000 registrovaných pacientů + druhou ordinace ve vesnici kde je jediný (+1500). Ale je to opravdu kvalitní lékař, jiní asi tolik nemají. Co jsem tak slyšel někteří mají v kartotékách spoustu "mrtvých duší" tím se asi snaží nahnat počty a inspekce po tom teď dost jdou.

Re: Volby

Posted: 14:28 30. Jan 2013
by kucik
V tom vidím ten problém. Jsem registrovaný u svého obvoďáka, ale chodim k němu jen když potřebuju vyplnit nějakej papír. Protože kdykoliv tam jdu, tak strávim dvě hodiny v čekárně (kdy si musim vzít volno z práce) bez ohledu na to, v kolik tam přijdu a následně dostanu jedny antibiotika, ať už tam jdu s chřipkou, nebo zlomeninou, prostě protože má doktor asi dobrou smlouvu s výrobcem.
Proč to prostě nemůže fungovat po vzoru těch zubařů? Tam zaplatim za konkrétní výkon a můžu se objednat na dobu, kdy mi to vyhovuje.

Re: Volby

Posted: 14:30 30. Jan 2013
by Absinthorix
kucik wrote:
karolina wrote:Kuciku, ale rozhodnout se k jakému půjdeš lékaři můžeš. Je to podle zákona.
Můžu, ale když porovnám služby obvoďáků, co jsem vystřídal oproti třeba těm zubařům, tak je to imho nebe a dudy.
A já si myslim, že jedním z důvodů pro to je, že obvoďák nemá žádný velký profit z toho, kolik k sobě naláká pacošů.
No právě naopak... Obvoďák čím víc má "dušiček" tím víc pevně daných peněz. Ideální jsou "zdraví" důchodci. Tedy takoví co k doktorovi nechodí a když už, tak jim jen napíše prášek (nejlépe nějaký "doporučený" :lol: ) a pošle domů. Prachů jak sviňa za "minimum" muziky. Narozdíl od zubáka, kterej se ti musí vrtat v hubě

Re: Volby

Posted: 14:31 30. Jan 2013
by Nalkanar
klobouk wrote:Chjo, musím najmout Číňana, aby to za mne přečetl.
Aulus ti to vysvětlí v jednom ultradlouhém příspěvku.

Re: Volby

Posted: 14:39 30. Jan 2013
by kucik
Absinthorix wrote: No právě naopak... Obvoďák čím víc má "dušiček" tím víc pevně daných peněz. Ideální jsou "zdraví" důchodci. Tedy takoví co k doktorovi nechodí a když už, tak jim jen napíše prášek (nejlépe nějaký "doporučený" :lol: ) a pošle domů. Prachů jak sviňa za "minimum" muziky. Narozdíl od zubáka, kterej se ti musí vrtat v hubě
Upřesnim: Kolik má u sebe pacošů, který k němu opravdu chodí.

Re: Volby

Posted: 14:51 30. Jan 2013
by Absinthorix
Nu, tak to nevím jak to dělal ten obvoďák, co u něj byla babička a ještě je prateta... má pověst doktora Smrt, protože má především staré lidi, co se o ně moc nestará - tak maximálně řekne, že můžou bejt rádi, že to nebolí víc a co by v tomhle věku chtěli, že je stejně čeká už jen hrobník a tak... ale prachů má dost :lol: