Page 59 of 66

Re: Volby

Posted: 14:53 30. Jan 2013
by karolina
Prachy maj paušálně, za registrovanýho pacienta... a druhá věc je, co si napíšou za úkony :-/

Re: Volby

Posted: 14:55 30. Jan 2013
by Absinthorix
Však doktor Smrt :lol:

Re: Volby

Posted: 17:25 30. Jan 2013
by marii
Vsak ma take kazdy pravo si nechat udelat vypis od sve zdravotni pojistovny a tim padem zkontrolovat co mu za ten rok doktori provedli a nauctovali :wink:

Re: Volby

Posted: 17:34 30. Jan 2013
by KaTo
marii wrote:Vsak ma take kazdy pravo si nechat udelat vypis od sve zdravotni pojistovny a tim padem zkontrolovat co mu za ten rok doktori provedli a nauctovali :wink:
...v pondělí jsem byl po 4letech u svý obvoďačky, jak mi s veselým úsměvem sdělila. Tohle bych ji nemoh udělat! :lol: :lol: :lol:

Re: Volby

Posted: 17:49 30. Jan 2013
by kucik
Docela by mě zajímalo, co když víc doktorů bude chtít od pojišťovny proplatit ten samý rok třeba tu povinou zubní prohlídku.

Re: Volby

Posted: 18:18 30. Jan 2013
by karolina
Ona není povinná... je doporučená dvakrát do roka. A zrovna tu by si asi nikdo nešvindloval, to by tam spíš dal nějaký ošetření, za to bude víc peněz. Po mě třeba můj zubař nikdy nechtěl víc než těch 30 Kč, nikdy jsem neplatila třeba bílou plombu.

Zas na druhou stranu netušim jak to dělala moje dětská doktorka, když jsem k ní nechodila ani na ty povinný prohlídky, jsme jí vždycky jen zatelefonovali, že jsem zdravá, měla jsme angínu a tak.. když jsem si k ní šla ve dvaadvaceti pro kartu abych se přehlásila k dospělí tak pěkně koukala :D

Re: Volby

Posted: 19:32 30. Jan 2013
by Prasokralik
Absinthorix wrote:Nu, tak to nevím jak to dělal ten obvoďák, co u něj byla babička a ještě je prateta... má pověst doktora Smrt, protože má především staré lidi, co se o ně moc nestará - tak maximálně řekne, že můžou bejt rádi, že to nebolí víc a co by v tomhle věku chtěli, že je stejně čeká už jen hrobník a tak... ale prachů má dost :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Gy3n57sRaTs

podoba čistě náhodná, že?

Re: Volby

Posted: 11:28 31. Jan 2013
by kucik
Aby toho nebylo dost. Na co jsem dnes narazil: :)

Klasická verze:
---------------
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby
na zimu.
Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec
se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se
schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách, zatímco cikáda se třese
zimou a bez jídla brzy umře.

Současná verze:
----------------
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na
zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec
se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si. Pak přijde zima, mravenec
se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách. Cikády, třesoucí se
zimou vyhladovělé, zorganizují tiskovou konferenci, na které se táží, kde
vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně
šťastní, umírají zimou a hladem.
Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry
mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu.
Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří
ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v přepychu.
Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl.
Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a
zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny,
mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním
úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty.
Mravenec emigruje do Lichtenštejnska.
Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách kterým,
nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko.
Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu
cikád i vlády .Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální
komise s náklady deset milionů. Mezitím některé cikády zemřou na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády.

Re: Volby

Posted: 11:47 31. Jan 2013
by pavad
kucik wrote:Aby toho nebylo dost. Na co jsem dnes narazil: :)

Klasická verze:
---------------
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby
na zimu.
Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec
se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se
schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách, zatímco cikáda se třese
zimou a bez jídla brzy umře.

Současná verze:
----------------
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na
zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec
se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si. Pak přijde zima, mravenec
se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách. Cikády, třesoucí se
zimou vyhladovělé, zorganizují tiskovou konferenci, na které se táží, kde
vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně
šťastní, umírají zimou a hladem.
Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry
mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu.
Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří
ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v přepychu.
Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl.
Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a
zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny,
mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním
úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty.
Mravenec emigruje do Lichtenštejnska.
Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách kterým,
nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko.
Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu
cikád i vlády .Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální
komise s náklady deset milionů. Mezitím některé cikády zemřou na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády.
Ale protoze mame volebni system, ktery dava stejnou vahu jak hlasu jedne kazde nepracujici a uzivajici si cikady, tak onomu mravenci - tak je to prosty dusledek systemu.

Pokud jen proste "pocitas cumaky", tak proc by se ti lini nesvezli s pracujicimi?

Ovsem jak tohle resit, to veru nevim...

Re: Volby

Posted: 11:50 31. Jan 2013
by KaTo
pavad wrote:...
Já bych nápady měl, ale je to ne(pseudo)humální, nedemokratické, neevropskou(h)nijní, zhusta i rasově diskriminační. A krom toho - přes posledních cca 14 let se cikády přemnožili, tak se jako mravenec bojím vystrkovat panožky, aby mě nějaká ta cikáda v placatý čepici ideově neobohatila.

Re: Volby

Posted: 11:55 31. Jan 2013
by Grin
To Pavad: Nevim kam tim miris? nepracujicich je cca 10 proc. A uz 6 let mame "pravicove" vlady, ktera dle svych zasad a programu , nezvysuji dane, jdou cestou systemovych uspor a omezuji vliv statu na rozhodnuti jednotliveho obcana.
(o levicovych vladach radsi ani psat nebudu)

Re: Volby

Posted: 11:57 31. Jan 2013
by kucik
Grin wrote:To Pavad: Nevim kam tim miris? nepracujicich je cca 10 proc. A uz 6 let mame "pravicove" vlady, ktera dle svych zasad a programu , nezvysuji dane, jdou cestou systemovych uspor a omezuji vliv statu na rozhodnuti jednotliveho obcana.
(o levicovych vladach radsi ani psat nebudu)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: Volby

Posted: 12:04 31. Jan 2013
by KaTo
Grin wrote:To Pavad: Nevim kam tim miris? nepracujicich je cca 10 proc. A uz 6 let mame "pravicove" vlady, ktera dle svych zasad a programu , nezvysuji dane, jdou cestou systemovych uspor a omezuji vliv statu na rozhodnuti jednotliveho obcana.
(o levicovych vladach radsi ani psat nebudu)
You make my day! +1 :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Volby

Posted: 12:18 31. Jan 2013
by Absinthorix
Image

Re: Volby

Posted: 13:06 31. Jan 2013
by Grin
Nevim, co je k smichu, spis to je smutny. Nehlede na to, ze bych se vsadil, ze dalsi vlada bude CSSD + Top 09 + mozna nejaka nova(staronova) stranička, co se prodre do snemovny, takze vize budoucnosti zas nahovno, hlavne ze Kalousek bude zas u moci.