Re: Volby
Posted: 14:53 30. Jan 2013
Prachy maj paušálně, za registrovanýho pacienta... a druhá věc je, co si napíšou za úkony :-/
...v pondělí jsem byl po 4letech u svý obvoďačky, jak mi s veselým úsměvem sdělila. Tohle bych ji nemoh udělat!marii wrote:Vsak ma take kazdy pravo si nechat udelat vypis od sve zdravotni pojistovny a tim padem zkontrolovat co mu za ten rok doktori provedli a nauctovali
http://www.youtube.com/watch?v=Gy3n57sRaTsAbsinthorix wrote:Nu, tak to nevím jak to dělal ten obvoďák, co u něj byla babička a ještě je prateta... má pověst doktora Smrt, protože má především staré lidi, co se o ně moc nestará - tak maximálně řekne, že můžou bejt rádi, že to nebolí víc a co by v tomhle věku chtěli, že je stejně čeká už jen hrobník a tak... ale prachů má dost
Ale protoze mame volebni system, ktery dava stejnou vahu jak hlasu jedne kazde nepracujici a uzivajici si cikady, tak onomu mravenci - tak je to prosty dusledek systemu.kucik wrote:Aby toho nebylo dost. Na co jsem dnes narazil:
Klasická verze:
---------------
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby
na zimu.
Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec
se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se
schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách, zatímco cikáda se třese
zimou a bez jídla brzy umře.
Současná verze:
----------------
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na
zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec
se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si. Pak přijde zima, mravenec
se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách. Cikády, třesoucí se
zimou vyhladovělé, zorganizují tiskovou konferenci, na které se táží, kde
vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně
šťastní, umírají zimou a hladem.
Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry
mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu.
Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří
ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v přepychu.
Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl.
Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a
zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny,
mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním
úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty.
Mravenec emigruje do Lichtenštejnska.
Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách kterým,
nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko.
Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu
cikád i vlády .Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální
komise s náklady deset milionů. Mezitím některé cikády zemřou na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády.
Já bych nápady měl, ale je to ne(pseudo)humální, nedemokratické, neevropskou(h)nijní, zhusta i rasově diskriminační. A krom toho - přes posledních cca 14 let se cikády přemnožili, tak se jako mravenec bojím vystrkovat panožky, aby mě nějaká ta cikáda v placatý čepici ideově neobohatila.pavad wrote:...
Grin wrote:To Pavad: Nevim kam tim miris? nepracujicich je cca 10 proc. A uz 6 let mame "pravicove" vlady, ktera dle svych zasad a programu , nezvysuji dane, jdou cestou systemovych uspor a omezuji vliv statu na rozhodnuti jednotliveho obcana.
(o levicovych vladach radsi ani psat nebudu)
You make my day! +1Grin wrote:To Pavad: Nevim kam tim miris? nepracujicich je cca 10 proc. A uz 6 let mame "pravicove" vlady, ktera dle svych zasad a programu , nezvysuji dane, jdou cestou systemovych uspor a omezuji vliv statu na rozhodnuti jednotliveho obcana.
(o levicovych vladach radsi ani psat nebudu)
