Page 7 of 7
Posted: 10:12 12. Aug 2007
by Sylmael
Ja ti neviem photter. Kedysi som sa tiez venoval lukarine, ale robil som to pre zabavu. Cize zohnal som si ludi a siel s nimi na pavuciny. Nechal ich potom vyrobit tetivy a ja som vytvoril par lukov. Sli sme ich potom skusit predat do Karathy (cez DM nie cez zvaz obchodnikov). To co tu ty vysvetlujes ze mas toho ciste lucistnika ktory chce mat viac sipov za mensie naklady -> z toho vyvodzujem ze ked si zlatnik si vyrobis tie ocarovane sipy ak sa nemylim. Cize chces dalsie vyhody pre seba na ukor hratelnosti. Ja som tie sipy vyrabal tiez, ale s pomocou 2 dalsich ludi. Vobec sa mi nezdalo ze je to az tak tazke. A co je hlavne, bavili sme sa natom vsetci. Sipy sa pouzivali len v tych najtuhsich bojoch a cenil som si ich nadovsetko....
Len tolko som chcel. A ked som zas niekoho urazil tak sry.
Posted: 10:34 12. Aug 2007
by photter
já nevim, proč reaguješ tak dotčeně, přece se normálně bavíme vo kraftu, ne ?
na výrobu šípů nemusim bejt zlatník, dělám je jako lukař a na špatnou dostupnost pavučin si nestěžuju
psal sem to proto, že mi to příde vůči lučištníkům maličko nefér, bojovník nablízko si jednou pořídí zbraň s elementál DMG a má navěky vystaráno, zatímco kučištník kutá a kutá a kutá, aby měl tosamý....prostě sem si myslel, že by třeba na ty hroty k těm šípům (který sou notabene jen jedna ze tří potřebnejch surovin) mohl stačit jeden prut a ne tři ale jestli se tě to nějak dotklo, tak sorry
Posted: 12:41 12. Aug 2007
by Sylmael
Nepytaj sa co moze urobit svet pre teba, spytaj sa sam seba co si ty urobil pre svet.
Btw nemozes predsa chciet davat take silne rany lukom ako da nejaky bojovnik mecom ci sekerou. I ked v tvojom pripade bard/aa dava az az dobre rany nieje tomu tak?
ku kraftu : Videl som ako ho mali obmedzeny na Kandelabrii a prislo mi to v pohode. Hraci boli nuteny hladat si inych hracov. Lenze som nezistil ci su remesla tak zlozito poprepletane a zavisle na inom remesle. A tiez tam hraje viac ludi nez tu.
Posted: 15:24 12. Aug 2007
by photter
hmm..teda chlape, tendle příspěvek sem nějak nepobral, chceš něco sdělit nebo se chceš hádat ?
proč bych OMG neměl chtít dávat stejný rány lukem jako mečem ? důvod ?
logika ? lukem je daleko snazší prorazit plát brnění nebo krunýř, než mečem, matematicky fundovanější by uměl dodat vzorec, je to něco o tlaku na plochu
hratelnost ? opravdu je třeba víc podporovat ohroženej druh klerikfajtr a znevýhodňovat ty votravný ostatní povolání ?
a jak to všechno proboha souvisí s kraftem a hlavně s tím, jestli na stovku šípů potřebuju tři ingoty kovu nebo jenom jeden ???
btw. kolik ingotů je třeba na meč, kterej vydrží ne dvacet kol ale navěky ?
Posted: 19:49 12. Aug 2007
by Sylmael
Skus si zahrat harfenika toho tu este svet nevidel.
A k tomu ostatnemu co si napisal len tolko : NEVERMIND!
Posted: 22:52 14. Aug 2007
by Nicolai
len mi neda nevyjadrit sa k DMG...a ty si si isty ze sa lahsie prerazy platove brnenie hrotom vystreleneho sipu ako bodom meca? tomu neverim....( keby sa brala taka kusa uz by sa dalo polemizovat)
a luk je dost silny uz len koli tomu ze pokial meleer k tebe dojde uz ma v sebe zopar tych sipov co strelca poklada do velkej vyhody...
-------------------------------------------------------------------------------
len moj nazor a postrech
Posted: 01:06 15. Aug 2007
by kucik
Nicolai wrote:len mi neda nevyjadrit sa k DMG...a ty si si isty ze sa lahsie prerazy platove brnenie hrotom vystreleneho sipu ako bodom meca? tomu neverim....( keby sa brala taka kusa uz by sa dalo polemizovat)
... Pancíř (ocelový, ale i chytinový) buď :
1) prostřelíš (bodání) - třeba taková kuše by MĚLA (!!!) brouka nadrtit levou zadní, pokud do něj nestřelí z moc velkého "úhlu", aby se šipka svezla (bavíme se o pseudorealitě, ne o systému NWN).
2) rozdrtíš palcátem (tupé) - tady snad není o čem diskutovat, od toho palcáty a kladiva vznikly, aby drtily pancíře.
3) ale dost těžko rozsekneš. Meč nemá dostatečně velký "impuls", aby se do pancíře zakousl. (rytíři v brnění toho druhého bodli/sekli mimo pancíř)
....
P.S.
Trochu z reality - luk na blízko má větší průraznost "běžná" kulka z pistole.
Sip vyvine oproti meci vetsi kynetickou energii, pusobici na mensi plochu.
Posted: 01:12 15. Aug 2007
by Zyga
Sip ma urcite vetsi pruraznou silu jak mec, sou k videni videa jak sipem rozbiji pistaciovej vorisek pripevnenej lankem (vetsinou to strili nejakej korejec), mecem bys to nikdy nerozbil, navic je uzpusobenej k sekani( a tomu odpovida typ dmg) a to je proti platovce celkem na prd. Videl sem jednu konverzi (papirovou) kde byly tydle spory reseny tak, ze zbroje davaly dmg resistance proti urcitejm typum zraneni. Kazdopadne, sip ma proste v realu vetsi pruraznost jak cokoliv krome sipky z kuse.
Posted: 09:29 15. Aug 2007
by 566344
Dost nevyvazenost craftu: kdyz vezmu jeden nejmenovany craft, ktery ma moznost generovat item nasledne prodavany za 160 gp 1 kus, pri jehoz vyrobe jsou potreba 2 zcela bezne dostupne suroviny... Srovnani s druhym (pro me znamym) nejvynosnejsim craftem - vyrobou lekaren:
1 mistrovska lekarna: 8 surovin, prodej jedne lekarny za 140 gp => zhodnoceni cca 18 gp na 1 surovinu, nutno mit HODNE (15+) vysokou uroven v siti aby byl uspech alespon realny; suroviny sbirate kde vsude, zen-sen je okupovan nepratelskymi harpyjimi zivly
1 item onoho nejmenovaneho craftu: 2 suroviny, prodej 1 itemu za 160 gp => zhodnoceni 80 gp na 1 surovinu, staci mit 5. uroven v tomto odvetvi a mate uspech automaticky; suroviny jsou k volnemu natrhani jak okolo Ivory, tak (zcela idealne) okolo Doubkova.
Pro srovnvani: po vcerejsim cca 45 minutovem klikani jsem ony suroviny "otocil" a ziskal temer 30 tisic. Predchozich cca 20 tisic jsem skudlil neco pres 2 tydny hrani.
Poznamka: Ten nejmenovany craft nechci davat verejne najevo - sic se na nej vrhnou vsichni, v pripade zajmu odpovim DM/WB na PM.
Posted: 09:47 15. Aug 2007
by Daanri
Poprosim o upresnenie do PM. Diky

Posted: 16:17 15. Aug 2007
by kucik
Ono ale i v krejcovine lze z relativne dostupnych surovin vyrobit vec, kterou lze draho prodat. Staci trochu hledat.
Posted: 21:10 15. Aug 2007
by Zyga
na vsem se da najit neco celkem pohodlne vynosnyho, to co mysli numero je ale fakt asi nejsnazsi (jestly oba myslime to samy)