Page 7 of 7

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:43 05. Mar 2008
by Zyga
Ad podsveti: nekdy je tam veselo a skoro az nacpano, staci kdyz je armada drowu na nejakym pruzkumu a neco se vymkne z ruky :evil:
2theogil: to je zvlastni, ja zas nejsem schopnej hrat dobraky a to sem v realu celkem hodnej a milej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 15:44 05. Mar 2008
by DenGrasse
Theogil I wrote:Jde o to, že někteří hráči (včetně mě) špatně oddělují vlastní osobnost od osobnosti postavy, do jejich postav se pak často promítají jejich vlastní pocity, světonázor atd. Já třeba nikdy nehrál zápornou postavu a asi bych to nedokázal, já mám dokonce i problém hrát postavu neutrální. Takové postavy/hráči to pak berou tak nějak "vážněji" a z toho plynou některé nedorozumění jež vznikají s hráči jež hrají skvěle RP postavy, ale neobětují nic ze sebe sama. Nevím zda jsem to napsal srozumitelně. :?
právě o tomhle jsem psal nedávno na EQ fóru... někdo se spostavou ztotožňuje více, někdo méně (ztotožňuje se asi každý). většinou to bývá tak, že v počátcích hraní RP vytváří hráč postavu dle sebe sama, později přechází k jiným, do nichž se již nepromítá celý, ale pouze některou stránku své povahy (že by někdo hrál postavu, která mu je charakterově zcela cizí, dost pochybuji), i když pravidlem to jistě není. nevím, jestli se to dá označit slovem "beru vážněji", spíše bych řekl, "osobněji" a nejsem si jist, jestli je to klad či zápor - v obojím něco. hráč s větším odstupem je nucen přemýšlet: jak by postava reagovala? než něco udělá, personalizující hráč jedná rovnou na základě své vlastní hráčské emoce... mnohdy však emoce hráče (a jeho návyky, kterými je projevuje) nekorespondují s prostředím herního světa... konečně, nikdo z nás v reálu není elf ani trpaslík, nemá jejich uvažování a rasové zvyklosti...což je asi špička ledovce
8)

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 16:07 05. Mar 2008
by Theogil I
Jasně s tím vážnějším - osobnější přístupem to jsou jen slova, proto jsem to dal do úvozovek aby to nebylo bráno doslova a mohl si každý přidat ekvivalentní příměr, který mu více vyhovuje. A samo, že souhlasím s tím že tedy "osobnější :D " přístup je na jedné straně výhoda a na druhé prokletí. Po servrech NWN se již nějakou dobu pohybuji a dostal jsem se do stádia kdy i když jsem si udělal zlou postavu nakonec z ní byl lidumil, tak jsem teorii náhodných pokusů opustil a vyprofiloval se do vesměs kladných postav - jak by řekl asi Photter - plyšák na plyšákovi. Obtíž v tomto systému je ten, že pak každý útok na postavu je i útokem na část hráče, prostě se to nedaří oddělit. Potom smrt bolí dlouho po vypnutí komplu, stejně tak nasrání, chuť na mstu - všechno to pak tak nějak svírá přímo hráče a za následek to má silně emotivní chování postav jež by to možná tak nikdy neřešili a řešení situace na hraně pravidel modulu nebo i za nimi. Následné nepochopení trestu za porušení pravidel typu ... tak ten haj.. mě de vokrást a málem mě sejmul a pak když si na něj počkam a rozsekám ho na kusy tak za to ještě budu trestanej ... no jasně protože se jedná o cílené lovení jednoho hráče za učelem ho zabíjet, když je to takovej haj.. a neumí se chovat a neustálé PK bez RP odůvodnění atd. těch herních situací je moc (pomsta po zabití za ztracené prachy a expy ........).

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 16:10 05. Mar 2008
by kucik
igor wrote:... Normálně to nejde kvůli uvozovkám u "Tupá sekera", možná by to šlo nějak ošetřit ty uvozovky co? *koukne na Kucíka* :)
Treba zabanovat? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jednoduse kliknete na ikonku v chatovacim logu. Potom se nepouzivat /t "postava" ale /tp "hrac".

Nevim, jestli je vubec co dal resit. Dislike se vyresil. Osobne se priklanim spis k tomu, davat ho casteji. Casto mi hodi dislike postava, s kterou normalne mluvim a nikdy se zadne faux pass nestalo.

K tomu nocnimu prepadavani a dennimu slusnemu zivotu:
Predem reknu, ze o tom nemam zadne informace a soudim jen z toho, co ctu na foru.
Osobne mi to prijde trochu na hrane. Myslim ze vam to muze fungovat presne do chvile, nez nekdo pozna bandituv hlas, jelikoz ho zna z "denniho" zivota, nebo dokud vas nekdo nezacne stopovat. Rozhodne je to dobra prilezitost pro zorganizovani questu na likvidaci banditu a zaroven hodne velky risk pro vas.
Na vasem miste bych asi prepadaval mene casto, ale zato s drastictejsimi nasledky. Me osobne by treba tolik nevadilo okradeni a vysvleceni do naha, i to zabiti bych zkousnul, ale zalezi mi proste na tom, jestli to bude pekne zahrany a jestli si z toho odnesu prijemnej zazitek.
Zazil jsem smrt, kdy jsem si to umirani uzil, ale zazil jsem "vyhru" postavy, ktera me naprosto otravila.

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 16:10 05. Mar 2008
by Kiri
Jej tady to roste jak houby po desti :D proc nejdeme vsici na chat? :mrgreen:

Tak snad nic nezapomenu: tukani u kneze bylo mylseno v pripade, ze nekdo najde mrtvolu s useknutou hlavou, nebo klidne i s halou tak jediny co ho muze napadnout (teda u tech dobraku ;-) ), je capnout telo a bezet ke knezi aby ho ozivil. Tutiz jenom naklikat pres menu ozivit nebo jak to tam je. V pripade, ze je bez hlavy to uz je fakt divny, teda mi by to pripadalo hoodne divny (hraval sem kladnou, pak spis neutralni a v zaveru mozna krapet zlou postavu). Argument, ze telo bez pripojene hlavy nejde ozivit je docela jednoduchy...to vsici zapomenuli, ze jde o fantasy? Nebostikovi hlavu prisije nejaka dobra svadlena, trebas Krkovickova zena. udela se velikansky obrad pro "vasecho nejuznavanejsiho Thala" (krapet sranda) a knez Jakob se pokusi o nemozne, Jasny chudak postava musi trcet v podsveti a je to ohromna nuda, ja sem to taky nekolikrat zazil, jenze zase to muze zamestnat dalsi kopu hracu co se jen tak povalujou v hospode a kecaj. Pokud neni pritomnej DM (coz si myslim, ze je celkem dost malo kdy), tak se da domluvit tellem nascreenit pripadne nejaky dukazny rozhovor, udelate vse podle sebe (vlastni uvaha - nabizi se siroka skala moznosti) a po provedem obradu se muze postava probehnout podsvetim a posleze se muze domluvit s DM. It´s so easy

Danielfojt: Ja to beru jako hru nidky sem nic proti tobe nerekl, jako osbe. hrajeme si pekne...zalezi kdo jak dopadne :D

Theogil: Znam ty srdcovky taky sem jednu mel, budiz ji zeme lehka i kdyz to nebylo nic dokonalyho snazil sem se to nejak kompenzovat. Zvrhlosti se zadny nedelaji. Zatim. Co neni muze byt. Proto chapu, ze se hrac muze spanikarit a zareagovat i jinak nez by sam chtel, ale neco je reagovat ze vterinu na vterinu a neco je behem peti minut. Jak vsici mohli videt, nesnazime se zabijet kazdeho koho potkame, jsou i vyjimky, ktery z duvodu povahy jednotlivych charakteru (Berserk, Ynne) mame vyrazene z pokusu o prepadeni. To ovsem neznamena, ze se nekdo nemusi bat.... :mrgreen:

urcite sem na neco zapomenul... :(

Edit: hanobeni - nehanobil jenom usekl hlavu lopatkou, Denis je magor, lae ne uchyl.

Kucik: jo ten hlas, noo jasne, Dennis muze jit za mrize kdykoli ... jenom hodne patrat...hlas je fajn vec jde o to ze zrovna postava ktera po me nejvic de (nepocitaje kluky od skopku :D ) my nikdy pri cinu nevidela a zacla patrat na zaklade OOC infa (do te doby byl klid) takze hlas sice zna, ale je mu to prd platne, zna i vic detailu, koneckoncu sem mu dal par rad po tellu (snad dost uzitecnych, motivujicich) ... vidim to na beh na dlouhou trat, ale jednou to urcite zkonci ;-) :D

pls kdo psal o tom jinem prepadeni, tak at mi pls posle scenar do PM mrknu na to. Dik

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 16:25 05. Mar 2008
by photter
hmm...plyšáci.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vono to bude celý eště kapku jinak
spousta hráčů k tý hre přistupuje jako k nějaký soutěži...chtěj "vyhrávat"
to neni úplně špatně, asi to chtěl v počátku každej ale čím dřív toho zbavíte, tím líp
RP hra není o vyhrávání ale o příběhu a časem zjistíte, že je lepší prožívat fajn příběh jako looser, než se nudit jako vítěz
to, že v každý postavě je kus osobnosti hráče je celkem typickej pohled začátečníka (dle sebe soudí druhý) ale taky na tom neni nic zlýho, jen chybí jiná zkušenost :lol: mně bylo z některejch mejch postav echt špatně a přesto pobavily mně a snad i druhý
a pobavily nemyslim, že se u toho někdo válel smíchy ale že přinesly nějakej zážitek - třeba i hodně nepříjemnej a tvrdej - to máte jako s filmama, taky neni každej komedie :wink:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 17:53 05. Mar 2008
by monstera
kucik wrote:
huhulak wrote: ale ten styl ze se zdalky pririti bandita, bez dislike hned da knock down a pak teprve zacina nejaky rp je fakt zcestny
A pak si divte, proc moje postava vzdycky prchala, kdyz proti ni sprintovala zaklinacka rozsvicena jak vanocni stromecek s halapartmou v ruce :wink:
A přitom ta zaklínačka byla dobrák od kosti a chtěla se tě zeptat, jestli něco nepotřebuješ ukraftit :))

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 18:17 05. Mar 2008
by Zyga
photter wrote:.......
Sakra a ja dycky myslel ze ses lesbicka kocka co beha po svete v tangach a rada ostatnim urezava ruzny kousky nebo jim aspon nektery casti tela propichne jehlou :mrgreen: :mrgreen:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 18:32 05. Mar 2008
by OneHeart
Zyga wrote:Sakra a ja dycky myslel ze ses lesbicka kocka co beha po svete v tangach a rada ostatnim urezava ruzny kousky nebo jim aspon nektery casti tela propichne jehlou :mrgreen: :mrgreen:
co by si pak měli myslet vo tobě :lol:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 18:58 05. Mar 2008
by photter
Zyga wrote:
photter wrote:.......
Sakra a ja dycky myslel ze ses lesbicka kocka co beha po svete v tangach a rada ostatnim urezava ruzny kousky nebo jim aspon nektery casti tela propichne jehlou :mrgreen: :mrgreen:
se mnou je to složitější, já todle nejsem ale dycky sem to chtěl bejt !!! :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Posted: 19:21 05. Mar 2008
by igor
photter wrote:se mnou je to složitější, já todle nejsem ale dycky sem to chtěl bejt !!! :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Zkus vyvrátit rčení: Starýho psa novým kouskům nenaučíš :twisted: