Page 7 of 9

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 09:34 07. Apr 2008
by Theogil I
Kiri wrote: Chapu presne jak to myslis/citis/vnimas, zazil sme to parkrat sam, proto sem se taky rozhodl pro min narocne povolani, ale bohuzel s temihle vecmi musis pocitat. Deli se, dejou se, dit se budou. Muzes jenom protestovat, stejne se najdou hraci, kteri jsou schopni hrat to lip a udelaj z ty postavy nicici masinu (Jen je zajimavy, ze se to bere jenom od novych postav, nikdo to neudela z jiz rozehranou postavou)...No a pokud chces hrat postavu podle sebe tak pak se nemuzes divit ze je slaba...Realita je tvrda
No jo máš recht ... realita je tvrdá, ale já mám tvrdé reality až, až za celý den a pokračovat v ní i večer při zábavě se moc nechce. :D Ale o tom už dost, myslím, že můj nazor na věc je na fóru už všeobecně známý - spíš mě stále víc zaraží odvaha a snad i škodolibost některých, jichž se to vůbec netýká, postavičku kněze/mága .... nemají, se neustále do této záležitosti navážet a otravovat tak žívot těm jichž se to bezprostředně týká. Já bych na to tedy žaludek neměl jednat tímto způsobem s vědomím, že nikomu nepomůžu, ale jisto jistě ublížím.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 09:43 07. Apr 2008
by kucik
Theogil I wrote: Modlit se ke svému bohovi na jím posvěcené půdě? ...
Ja s tebou souhlasim, ale ber v uvahu, ze tohle je vlakno pro diskuzi a kazdy sem muze napsat svuj nazor, at je jakykoliv, byt je treba sebestupidnejsi.
Kdyz nekdo hraje klerika, ktery se ani nepomodli a pomalu nezna jmeno sveho boha, melo by tak na nej byt nahlizeno ve hre. Je to to same, jako se resilo s behanim. Je to stejne, jako kdyz jsem vidal postavy spat v platovce a se zbrani v ruce. Je to to same, jako kdyz vidim postavu jist s helmou na hlave a pichat se pritom obourucakem do krku, nebo kdyz se mnou nekdo mluvi a ani si nevsimne, ze postava cumi kamsi do zdi. (jakakoliv podobnost se skutecnymi postavy neni nahodna, ba primo umyslna :twisted: )
Jednoduse si moje postava bude myslet sve a ja si budu myslet cosi o jejim hraci. Mam kvuli takovym pitomostem delat system? Smula, nebudu, jsou dulezitejsi veci na praci.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 09:59 07. Apr 2008
by photter
žeby deja - vu ? neviděl sem to už někde, nebo dokonce mnohokrát ? v tichosti se udělaj omezení pro zloděje, fajtry, mnichy, seberou se za světa itemy, omezí se použití zbraní, štítů zbrojí a všichni to s nějakejma výhradama a třeba i držkováním akceptujou, pak se slíbí, že dojde i na terminátory (kleriky a prskavky všeho druhu) a eště než se něco stane, propuknou tyhle v usedavej pláč o nehratelnosti, unifikaci a omezování....chce se mi říct něco hodně sprostýho

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 10:23 07. Apr 2008
by Theogil I
photter wrote:žeby deja - vu ? neviděl sem to už někde, nebo dokonce mnohokrát ? v tichosti se udělaj omezení pro zloděje, fajtry, mnichy, seberou se za světa itemy, omezí se použití zbraní, štítů zbrojí a všichni to s nějakejma výhradama a třeba i držkováním akceptujou, pak se slíbí, že dojde i na terminátory (kleriky a prskavky všeho druhu) a eště než se něco stane, propuknou tyhle v usedavej pláč o nehratelnosti, unifikaci a omezování....chce se mi říct něco hodně sprostýho
Myslíš klerické itemy? Paladinské itemy? Omezení pro všechny na zbraně, zbroje či štíty? Terminátory? - nevím, neznám, ale rozhodně bych se k této skupině nehlásil. Jaké konkrétní omezení pro zloděje, wary a mnichy myslíš ... nějak mi to uniká.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 10:27 07. Apr 2008
by Theogil I
kucik wrote:
Theogil I wrote: Modlit se ke svému bohovi na jím posvěcené půdě? ...
Ja s tebou souhlasim, ale ber v uvahu, ze tohle je vlakno pro diskuzi a kazdy sem muze napsat svuj nazor, at je jakykoliv, byt je treba sebestupidnejsi.
Kdyz nekdo hraje klerika, ktery se ani nepomodli a pomalu nezna jmeno sveho boha, melo by tak na nej byt nahlizeno ve hre. Je to to same, jako se resilo s behanim. Je to stejne, jako kdyz jsem vidal postavy spat v platovce a se zbrani v ruce. Je to to same, jako kdyz vidim postavu jist s helmou na hlave a pichat se pritom obourucakem do krku, nebo kdyz se mnou nekdo mluvi a ani si nevsimne, ze postava cumi kamsi do zdi. (jakakoliv podobnost se skutecnymi postavy neni nahodna, ba primo umyslna :twisted: )
Jednoduse si moje postava bude myslet sve a ja si budu myslet cosi o jejim hraci. Mam kvuli takovym pitomostem delat system? Smula, nebudu, jsou dulezitejsi veci na praci.
Souhlas a to naprostý - myslím si o kdekom kde co, se spoustou věcí nesouhlasím a ještě víc se mi jich nelíbí. Ale pokud mě to nikterak nepostihne nebudu soudit, ať si dělá co chce když se mu to líbí a baví ho to. :wink:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 10:32 07. Apr 2008
by Kiri
Kazdymu dle libosti, ale kdyz ty omezeni nikomu nevadi, tak se nemuze ozyvat, ze mu vadi? nemyslis?

Zakladni rozdil mezi vsim je, ze nektera povolani neptrebujou meditaci vubec a presto ji maji aby to bylo fer vuci ostatnim...kcemu je mnichovi meditace? kdyz se potrebuju z regenerovat na plno, tak si zajdu pekne prospat, odpocnu si rovnou se napiju a najim. Sem spokojenej jako hrac, ze se moje postavicka ma pekne a kolirkat celkem zavidim, kdyz si prectavim jak se povaluje v ty posteli a ja kejsnu do pulnoci u PC :mrgreen: Muzu si nakoupit lekarny jako kazdej jinej, muzu jit do dungu (rozumnyho sam nebo s partou) - jako kazdej jinej. Muzu jich projit trebas i vic za sebou - jako kazdej jinej. Rozdil? Mam peste, mlatim pomoci rukou zrbani na co mam zraneni, mam vysoke OC prtoze se ocekava, ze se budu mlatit. Jinej mlaticka ma mec, nebo sekeru, OC z brneni a classu, featu...Prskavky/klerici atd - muzou jit taky do dungu jako vsichni ostatni, ale jaky maji OC? jaky maji utoky? Cim to vsecko vymlati? Par kouzel, ktery pri trose stesti vystaci na par podradnych dungu (neberu PB - ktery se na Th pohybujou) a dal si musi jit odpocnout pac sam nic nezmuze, nebo se za ostatnima tahne jak smrad..., ale zase proc ne, carodej/zaklinac by mel bejt klicovej, klerda zase pomaha lecenim - od toho je, ze?

edit: k meditaci, kdyz se chci modlit k bohovi udelam to u nej v chramu a podle svyho (postavy) uvazeni, nemusi na to bejt hned system :idea: a modlit se nemusi jenom klerdove, nebo ostatni snad sou bezbozni?

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 11:06 07. Apr 2008
by kucik
Kiri wrote:
Zakladni rozdil mezi vsim je, ze nektera povolani neptrebujou meditaci vubec a presto ji maji aby to bylo fer vuci ostatnim...kcemu je mnichovi meditace?
Abys mel stunning fisty.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 11:30 07. Apr 2008
by Kiri
kucik wrote:
Kiri wrote:
Zakladni rozdil mezi vsim je, ze nektera povolani neptrebujou meditaci vubec a presto ji maji aby to bylo fer vuci ostatnim...kcemu je mnichovi meditace?
Abys mel stunning fisty.

to je pekny, ale da se zit i bez nich, carodej bez kouzel je jak dite u vody. Staci lechce uklouznout a uz se topi!!!

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 11:35 07. Apr 2008
by photter
a zapomínáš na předměty s "use once per day" - zatímco pro povolání bez meditace je to bezcennej šunt, pro ty slabý prskavky to má tolik použití, kolik zvládne meditací

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 11:37 07. Apr 2008
by igor
Kiri wrote:to je pekny, ale da se zit i bez nich, carodej bez kouzel je jak dite u vody. Staci lechce uklouznout a uz se topi!!!
Toto je pouze Kiriho názor a nemusí se shodovat s ostatními hráči mnichů.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 11:40 07. Apr 2008
by Kiri
igor wrote:
Kiri wrote:to je pekny, ale da se zit i bez nich, carodej bez kouzel je jak dite u vody. Staci lechce uklouznout a uz se topi!!!
Toto je pouze Kiriho názor a nemusí se shodovat s ostatními hráči mnichů.
:mrgreen: ty se bez nich taky obejdes... navic to srovnej/te kolik mas moznosti jaky sou uspesnosti v provnani s wiznama, klerdama....

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 11:49 07. Apr 2008
by Krata
Už jsme se bavili s kirim že tyhle omezení jsou pro PB který vědi jak z postavy vymáčknout co nejvíce a udělat z ní supermana, ale RP hráč nebo hráč co tolik tomu povolání nerozumí nebo mu příliš nezáleži na tom aby postava byla ta nejlepší potom bude nespokojenej protože se mu ty omezení budou zdát moc špatný.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 12:08 07. Apr 2008
by Theogil I
Krata wrote:Už jsme se bavili s kirim že tyhle omezení jsou pro PB který vědi jak z postavy vymáčknout co nejvíce a udělat z ní supermana, ale RP hráč nebo hráč co tolik tomu povolání nerozumí nebo mu příliš nezáleži na tom aby postava byla ta nejlepší potom bude nespokojenej protože se mu ty omezení budou zdát moc špatný.
Jak jednoduše se to dá napsat - snad to taky jednou dovedu - to je přesně ono, už na začátku života postavy si jeden rozmyslí jak postava bude vypadat, jaké bude mít kladné a záporné vlastnosti, co bude nosit a jak se chovat, sám si ji znevýhodní jen aby vypadala dobře a byla k obrazu tvůrce. No a do takto namalovaného obrazu, když se pak cákne černou barvou, se nedá koukat - z postavy za kterou hráč občas i dýchá se stává hybrid a krypl který hráče přestává bavit a nakonec ho znechutí tak že to prostě ukončí a je to. To je to co se mi nelíbí, člověku jemuž záleží na tom aby jeho avatar byl top a nezáleží mu až tolik na jeho příběhu budou změny trnem v oku, ale zkousne je a udělá si postavu novou a lepší jež bude naplňovat jeho představy o superhrdinovi, ten kdo se naopak snaží hrát příběh a už na začát si nastavil omezení je další zásah také trnem v oku a smiřuje se s tím mnohem hůř. Postavu si smazat nebo za ni nehrát pak znamená přijít o část sebe kterou vytváří ve fantazi světě ... přijít o sny, touhy .... atd. byť jen smyšlené postavy.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 12:12 07. Apr 2008
by kucik
Krata wrote:Už jsme se bavili s kirim že tyhle omezení jsou pro PB který vědi jak z postavy vymáčknout co nejvíce a udělat z ní supermana, ale RP hráč nebo hráč co tolik tomu povolání nerozumí nebo mu příliš nezáleži na tom aby postava byla ta nejlepší potom bude nespokojenej protože se mu ty omezení budou zdát moc špatný.
... a kdyz nahazis spatne fajtra, tak budes mit neschopnyho fajtra...to je holt tvrda realita a nevztahuje se to jen na prskavky. Hrac, kterej nechce mit z postavy supermana, se pak ale nemuze divit, ze nema z postavy supermana. Stejne jako u ostatnich classu se vsadim, ze mu nekdo muze poradit, co je lepsi a co horsi. Kouzlici povolani jsou variabilnejsi, tudiz tam je vic moznosti, co zmrskat. Imho je spatne, abych mel supermana, ikdyz pri tvorbe postavy klikam na tlacitka nahodne, podle obrazku. Primo z toho pak vyplyva, ze pokud si s tim da nekdo praci a trochu premysleni, bude mit supermana^2.

@Theogil
Sorry ale tohle mi prijde neskutecne zveliceny.

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Posted: 12:16 07. Apr 2008
by Krata
Souhlasim s Theogilem :) , jsou PB a budou PB ale neměli by se s nimi omezovat i hráčí kterym o PB nejde a chtěji si jen zahrát a vypiplat si postavičku která bude umět i něco jiného než jen mlátit a zabíjet..