Page 7 of 7

Re: Alchymie

Posted: 23:35 07. May 2008
by Krata
To co píše kaz by bylo dobrý.. opasek - kapsa na lahvičky síly (snad) 8 náplní.. kapsička na lektvary neviditelnosti (snad) 2 náplně... špatně by bylo to kdyby ten alchymista našel kombinaci kde s k neviditelnosti přidá jiná vlastnost (jelsi chápu správě) tak by se to nestacklo ale bylo bráno jako jinej lektvar což postava nemůže vědět což by bylo OOC :) .. šílený, ale je to tak

Re: Alchymie

Posted: 02:18 08. May 2008
by melvik
Pockam si jak si to zkusite, esi v tom skutecne budete mit takovej binec. Slusnej alchymista dokaze vyrobit bez primesi , kdyz pouzije presnej katalizator.

Re: Alchymie

Posted: 12:41 09. May 2008
by Morendred
Co mě osobně zaráží, je spojování alchymie a moudrosti. Alchymie je emperická věda založená na zkušenostech a logice, blíží se chemii potažmo matematice, takže by měla byt ovlivněná Inteligencí. (stejně se víc hodí ke kouzelníkovi, než ke knězi a monkovi)

Re: Alchymie

Posted: 12:50 09. May 2008
by photter
nehledej tam logiku, je šest atributů a nějak to rozdat musíš, ostatně mám dojem, že ten bonus není kdovíjakej

Re: Alchymie

Posted: 13:39 09. May 2008
by kucik
Morendred wrote:Alchymie je emperická věda založená na zkušenostech a logice, blíží se chemii potažmo matematice
Ano, zkusenosti = moudrost.
Logika - inteligence by mela byt prakticky ve vsech craftech, ale to by bylo moc jednostranne zamerene.

Re: Alchymie

Posted: 18:15 09. May 2008
by Zyga
To uz muzes skoro do jakyhokoliv craftu cpat jako pozadavek dexterity, vykovat zbroj nebo mec taky neni jenom vo sile, hrat si se zkumavkama a bejt pritom nemotora=rychla jizdenka na vecnost...

Re: Alchymie

Posted: 15:18 10. May 2008
by Sorrow
To Morendred:souhlasim
Edit:Kdyby to dal z inteligence, tak tu zase bude jedna dotycna osoba brecet nad presilenim a protezovanim magu :wink:

Re: Alchymie

Posted: 14:16 11. May 2008
by kucik
Sorrow wrote:To Morendred:souhlasim
Edit:Kdyby to dal z inteligence, tak tu zase bude jedna dotycna osoba brecet nad presilenim a protezovanim magu :wink:
To bych zrovna nerekl.
* Jsou i jina povolani s vysokou inteligenci.
* Alchymie imho je predevsim pro magy.

Podle me je to ale vazne predevsim o moudrosti (kterou by mel mag take mit). Nebylo by to o protezovani magu ale o protezovani inteligence ve vsech craftech. Pak by zase remcali jini.

Re: Alchymie

Posted: 14:21 11. May 2008
by Morendred
Me to jenom prislo divny, ale chapu ze kuli vyvazenosti je potreba rozdelit craft na ruzne vlastnosti. A podud nejsou bonusy nijak drasticky, tak je to stejne putna.

Re: Alchymie

Posted: 21:46 12. May 2008
by kaz
Takze zase par poznatku z alchymie :wink:
Dneska vyzkouseno, a nedavaji se do sebe tyto ingredience:aloe, smradoch fialkovy, houba skretozluc, blatice obecna, zazvor, kloub kostlivce, koren comfry(kostival) a koren gingseng a ten ma navic bily popisek.
Obcas se me stane, ze kdyz dam vse potrebne do kotle, tak vareni normalne probehne, ale nic se nevytvori, musim otevrit kotlik a zase zavrit, pak probehne druhe vareni, a teprve potom se vyrobi nejaky lektvar. Stalo se mi to u vice druhu, a i nekolikrat po sobe, bohuzel ted nevim co tam bylo za suroviny-priste si to zapisu :roll:
Jeste bych se chtel zeptat, jestli existuji lektvary(predpokladam ze ano) za ktere je vice xp nez za trivialni, a jestli vyroba takovych lektvaru(pokud jsou :) je zavisla na urovni craftu.
A jestli se daji vyrobit lektvary na prodlouzeni ucinku lektvaru, nebo se daji namichat lektvary s prodlouzenym trvanim ale stejnym ucinkem( :shock: to je ale veta)
Samozrejme, pokud se ptam na nejake alchymisticeke tajemstvi, tak staci odpoved-zamita se :mrgreen:
diky

Re: Alchymie

Posted: 01:04 13. May 2008
by melvik
kaz wrote:...
- dik za vyjmenovani problemovych na to sem uplne zapomel

- delka trvani je zavisla od levlu v craftu
napr: zrychleni vyrobene alchymistou na 15 levlu bude trvat 15 kol
co se tyce prodlouzeneho, tak je moznost (tusim ze lvl procent), ze vyrobeny lekvar bude unikatni, v alchymii to znamena jako by ho vytvoril alchymista na 2 * soucasnem levlu, tak pro uvedeny priklad by to byl 30 lvl a lektvar by trval 30 kol

- existuji netrivialni lektvary, sou to lektvary, ktere jsou na pomezi trivialnich a nevyrobitelnych. Pochopitelne se meni podle toho jak je alchymista dobry a je jich zlomkova cast z celkoveho poctu.

Re: Alchymie

Posted: 09:57 13. May 2008
by kaz
[quote="melvik"]

diky