Page 7 of 8
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 20:39 29. May 2008
by Morendred
No musim uznat ze me tenhle topic celkem pobavil. Pokud si prectete co tu dneska bylo napsano hezky cely a najednou, tak se tu akorat Aznar a Sorrow dohadujiu, kdo komu co podsunuje

(Aznar mi prijde trochu v pravu, mam z toho ten dojem) . No mimo to se tu nekdo snazi resit okradani. Jak to sleduju nejlepsi by bylo ho uplne zrusit. Abychom nedeprimovaly hrace se slabsima nervama. A je pravda, ze systemove neni vyreseno nejlip (stoji za *****).
Strhla se tu debata kuli trpaslikovy kteryho, podle toho co pise, nekdo uplne normalne v ramci "slusnosti" okradl. Hnedle se obevyly navrhy na omezeni okradani a tak podobne. Je to v podstate ta sama debata jako ohledne CvC. Nekdo tu strasi, jak jde nekoho oholit dohola, aniz by s tim mohl dotycny cokoliv udelat (Sorrow vsimni si slovicka NEKDO neni to mysleny na tebe

), coz je dost mozna pravda. Ale stejna pravda je, ze lze donekonecna nekoho zabijet a taky se to nedeje nijak casto. Vzdycky se najde nejaky prse ktery to udela a bude potrestany (aspon doufam).
Celej tenhle problem existuje kvuli tomu, ze jediny dve veci ktere v NWN ziskavas jsou xp a gp. Jsou i taci pro ktere je dulezitejsi gp (ono tomu tak je casto i v realu).
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 21:05 29. May 2008
by Lord_Berserk
Dotycnej mu mel proste vybrat celej inventar a vtom pokoji ho vodkrouhnout (pokud by byla obet Darien tak bych raci volil stinovy zraneni

) a bylo by po dohadovani

a este ho mel svliknout do naha

Re: Trezor a zlodejina
Posted: 21:16 29. May 2008
by Marvin
Lord_Berserk wrote:Dotycnej mu mel proste vybrat celej inventar a vtom pokoji ho vodkrouhnout (pokud by byla obet Darien tak bych raci volil stinovy zraneni

) a bylo by po dohadovani

a este ho mel svliknout do naha

O tej nahote by som pomlcal
http://thalie.pilsfree.net/forum/downlo ... &mode=view

Re: Trezor a zlodejina
Posted: 21:51 29. May 2008
by Sorrow
Morendred wrote:No musim ...
Pises ze si vsechno cetl a pak tu narazis sluvkem NEKDO na mne ale mne tu nic neurazelo a ani sem se necitil ze by mi nekdo neco podsunoval, takze nevim co dal dodat k tvemu vyplodu.Zrejme chces na sebe upozornit
Ja psal jedine to, ze jsem proti lidem co vyprazdnujou okradanim postavam cele inventare a vubec sem nikde nepsal ze by se nemelo krast, ha.Ale to nekterym zrejme vadilo az tak, ze si to brali na sebe.
Nic vic, nic min.
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 23:04 29. May 2008
by kucik
Dejte si studenou sprchu.
Rada lekare
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 23:53 29. May 2008
by Marvin
Len taka otazka:
Nebolo by dobre, ak sa to da nascriptovat, aby slo ukradnut len napriklad zlato a drahokamy a taketo veci? Kludne aj nech dokaze ukradnut vsetko zlato alebo drahokamy podla svojho skillu v okradani, ked bude dobry a natrafi na bohaca tak si tym aj zarobi (pre tych co hovoria ze nejak sa zlodej zivit musi)
System je v nwn ze sa veci ukradnute generuju nahodne, tomu iste zabranit nejde ak sa bude dat ukradnut vsetko, ale nelogicke, ako iste kazdeho napadlo, je to i z dovodu ze napr. zlodej ukradne rovnako lahko snurku od topanok ako nieco cenne co postava nosi napr. skryte alebo ma na mieste, kde by sa ani sikovny zlodej nedostal.
Prosim phottera aby mi tu nehovoril o dvoch stranach mince a tak
Okradanie ziadne dve strany mince nema, zlodej je neodhalitelny, ak si postava nedava do patricnej dovednosti, a to sa takisto neda napr. u povolani kde to nie je dovednost povolani, bude v tom slaby ako mucha, naviac nebude mat inde bodiky.
A to ze zlodej si tiez musi zvazit kam dat body, ci do okradania alebo inde, prepac ale zlodej ma tolko bodov na lvl ze to nejako velmi zvazovat nemusi, nahadze to skoro do vsetkeho ...
A dalsia vec nijako sa neda osetrit ani skovanie vazne cennych veci tak aby ich ani zlodej nenasiel, tak ako by to postava iste urobila.
Dalsia vec, o tom ze ktosi tu pisal (tusim photter) ze zlodej je extremne tazky class a nehraje ho kde kdo... no neviem ale skoro polovica povrchnu su zlodeji alebo miesany zlodej s niecim bojovnym.
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 00:04 30. May 2008
by Sveneld
-bojova sila zlodeje je dorovnana poctem bodu do skillu-tak uz to holt je, a je tam dost vyhodnejsich veci jak okradani - ale to okradani ke zlodejum proste patri...
-a to puleny classy s roguem si davaj ty body spis do jinych veci jak do okradani - ty bych sem ani nemotal (navic vetsina jede pres silu a ne obratnost - takze to okradani vysoko nevyjedou)
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 00:05 30. May 2008
by kucik
Ja to nebudu rozebirat, nejak se mi o tom nechce vest diskuzi, ve ktere ani jedna ze stran neustoupi ze sveho nazoru, takze ve zkratce:
Ano, dobre by to bylo, ale kradeni je v nwn pevne zakodovane a jde leda zrusit.
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 00:09 30. May 2008
by Marvin
kucik wrote:Ja to nebudu rozebirat, nejak se mi o tom nechce vest diskuzi, ve ktere ani jedna ze stran neustoupi ze sveho nazoru, takze ve zkratce:
Ano, dobre by to bylo, ale kradeni je v nwn pevne zakodovane a jde leda zrusit.
Aha, tak som v podstate chcel vediet, nejde to spravit ... uplne zrusenie by bola taktiez blbost ...
A co patch 1.69 ?

ten to nevyriesi? ... vela veci ma prave on vyriesit, bol by to super patch keby vyriesil aj toto

Re: Trezor a zlodejina
Posted: 10:20 30. May 2008
by Sorrow
Marvin wrote:Len taka otazka:
Nebolo by dobre...
Dekuji za tenhle prispevek.Konecne nekdo napsal jak je to se zlodeji a ne ze sou to takove chudinky.Ano je to nekdy tezke za ne hrat ale vzdycky je to podrizene prostredim kde chtej hrat/bojovat.
Sam jsem stejneho nazoru a to i proto ze jsem za nej hral dost dlouho abych pochopil jeho klady a zapory.
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 10:49 30. May 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Ja to nebudu rozebirat, nejak se mi o tom nechce vest diskuzi, ve ktere ani jedna ze stran neustoupi ze sveho nazoru, takze ve zkratce: Ano, dobre by to bylo, ale kradeni je v nwn pevne zakodovane a jde leda zrusit.
Na EfU s tim vyběhli systémově, každej zloděj od tušim 3. lvl dostane jedorázovej "bonus" -50 do okrádání... a včil mudruj.
PS: ne že bych něco doporučoval, jenom oznamuju

Re: Trezor a zlodejina
Posted: 11:05 30. May 2008
by nomis_b
Hm, no a nejde udelat jen treba vec, ktera by byla podobna s truhlama?? Jako kdyz otevres truhlu mas "bonus" -20?? do schovani?
To stejny bych dal pri okradani. Proste okrades a vyfasujes "bonus" -20 do okradani na dalsich treba 2 minuty IG a nebude se nic resit. Proste nedko se da vyspat v hospode a pul hodiny bude AFK, zmizi mu hafo veci= jeho problem , je to ekvivalent, ze jeho postava byla totalne vycerpana a i ten trpaslik tu sekeru v noci upustil na zem ...
Re: Trezor a zlodejina - ono jde vykrádat persistentní truhlu v
Posted: 21:56 29. Jun 2008
by monstera
Ono jde vykrádat persistentní truhlu v zakoupeném domě ? Já myslel, že se do ní dostane jen DM !?
Ukradeny dosti cenné předměty za více než 100 000 zl. !
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 00:14 30. Jun 2008
by kucik
Je to truhla, takze pokud si nekoho pustis domu a nechas ho u truhly, muze ji vybrat. Doporucuju nechat si na ni udelat zamek se stejnym klicem, jako je od domu.
Re: Trezor a zlodejina
Posted: 15:06 30. Jun 2008
by monstera
kucik wrote:Je to truhla, takze pokud si nekoho pustis domu a nechas ho u truhly, muze ji vybrat. Doporucuju nechat si na ni udelat zamek se stejnym klicem, jako je od domu.
nikoho jsem do domu nepustil, u truhly nenechal.. Zmizela destičková železná zbroj a mitrilový štít, které jsem inzeroval k prodeji... Takže je to buď chyba, nebo úmysl někoho, kdo má přístup....