Re: Nove povolania?
Posted: 22:01 25. Nov 2008
Uz jsem psal, ze ten navrh beru zpet a i Rejty tu napsal, ze to nebude. Nicmene ciste akademicky:pepa48 wrote:
já myslim, že když srovnáš klerik 13/mnich 10 s bojovníkem 23, tak ten bojovník stejně nemá šanci a o CvM už radši ani nemluvim
Jestli ma nebo nema sanci v CvC zalezi na situaci a vybave dostupne ve hre. Celkove nevidim zrovna u tohodle buildu moc duvodu, proc by se dobre postaveny bojovnik 23. level (imho spis srovnavat s bojovnik/WM nebo bojovnik/DD - taky dualclassy) nemel tomu klerikovi/mnichovi vyrovnat.
A v CvM z pohledu snadnosti expovani a rychlosti rustu postavy na tom bude IMHO na Thalii v mnoha pripadech lepe. Spocitej si, jak dlouho by te kombinaci klerika a mnicha vydrzely boosty (ktere jsou tu casto dost oslabene, takze by je az tak nepouzil proti vybave, co by na tom levelu stejne mel) a za jak dlouho by znovu mohl meditovat. Ma sve vyhody (obrana na smrt a podobne) i nevyhody (jednoduse nemuze si jen tak pohodove zabijet donekonecna).
Ale je to asi otazka preferenci a krome toho je to zavadejici. Kdyz uz srovnavat, tak s klerikem 23 cistym, klerikem/fighterem a mnichem 23 cistym. Fighter v te kombinaci nikde nefiguruje, tak IMHO neni treba ho do toho tahat.
DenGrasse: vyrovnavani postav dulezite je. Neni dobre, kdyz se shard zvrhne a pobiha na nem x PB jak pres kopirak, ktere jsou silove nesrovnatelne s drtivou vetsinou jinych postav. Uplna rovnovaha je utopie (dosazitelna za moc vysokou cenu) ale nic by nemelo moc vycuhovat a nic zaostavat.
Theogil I: Tak to chci videt! Ty fakt umis na Thalii vytvorit postavu, ktera bude mit AC 90 s vecma co tu jsou a bez boostu od jinych postav? Mne se povedlo v character builderu nasimulovat jen AC 82. Sice je pravda, ze jsem nesel vylozene po nejvyssi obrane a chtel jsem k tomu vysoke savy a ochrany proti magii, ale stejne.