Teda nevím jak přesně funguje systém obchodů, co všechno se náhodně generuje, každopádně v Karathře jsem viděl prodávat Oživ mrtvého, v dobrodruhově krámku Lebku licha (nebo tak nějak)...pepa48 wrote:vždyť ti mágové i v Karatě se tu nekromancii musí učit, aby se proti ní mohli efektivně bránit...(ne že by se učili sesílat např. prst smrti, ale určitě teorii nekromantský magie a kouzla jako Zabij nemrtvého) jasně, je zakázaná nekromancie typu vyvolávání nemrtvejch a nekromantský smrtící/oslabující/útočný kouzla, ale ne, že by bylo zakázaný ty nemrtvý ničit...
Jinak si myslím, že na rozpoznání nekromancie, by měl být třeba čarozpyt. Že je v nwn pár animací by němělo hrát roli. V tomhle je dost sporný "strach", ale i rozeznání prstu smrti od přízračného zabijáka...