Zopar napadov na zvazenie

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Tu je problem ten ze ked niekto zvoli na zaciatku trebars pritelicka vcielku maju. Ktorej sa casom zlepsuje max tak jed v zihadle... a niekto iny vyberie na zaciatku pritelicka golema(maly) casom by sa mu vylepsil na golema(minogon) a neskor na mithrilaka ktory je uz dost silny. No a si predstav ze ten co mal vcielku maju zacne na 10lvl zavidiet kamosovi minogona tak si na dalsom lvl zmeni vcielku za golema. :-/ Tak by ziskal pritelicka golema lvl 11.

Stracanie XP za zmenu pritelicka = blbost podla mna.
Zmenit pritelicka = eh.. *hodi kamen* ziskavat ho pocas hry to by "mozno" i slo ale malo by to ten isty efekt aky som popisal u vcielky maji.

PS:Vsetky pouzite frazy ako vcielka maja su len priklad, hrac sa nemusi tesit ze by take nieco raz prislo do hry na vyber.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Ludia ludia.. ukludnite sa popremyslajte o bludoch co pisete a potom nepiste radsej nic. Pritelickovia maju problem koli enginu hry a to : Vyvolas ho.. padne ti hra, lognes a uz ho nemas. Dalsim problemom je ze posluchaju majitela na slovo a sami neuvazuju. Neboja sa, proste utocia aj ked uz umieraju. Stracat viac HP za smrt pritelicka je ehm.. pre low lvl magov pohroma. A naspat sa da do zasoby len 1x. Cize zomrie vyvolam si dalsieho. A zas noveho musim naspat...

Je to len hra a pritelicek ci animal companion ma byt spestrenim a pomocnikom v boji nie pritaz a nechcena vec. O to mi tu aj slo. Rozvinut moznosti novych zvieratok.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

No tie upravene kuzla resp. vsetky upravy su na fore v tomto topicu http://thalie.pilsfree.net/forum/viewtopic.php?t=89

No ako s tym ze ziska silnejsieho pritelicka ako pises vcielku a potom golema tak to mas pravdu z toho hladiska to je logicke, ale to si mal tak napist hned. :lol:

Ono ak vravis, ze by slo spravit to ze ziska pritelicka v hre resp. povedzme ze ho niekde kupi tak by sa dal ten silnejsi pritelicek vyriesit tak, ze ho bude drahsie, narocnejsie ziskat...

Musis to brat tak, ze piseme len navrhy a ty sa vyznas v systeme a musis povedat ci sa to spravit da alebo neda. To ja napr. absolutne netusim ci to spravit ide, nejde alebo ake zlozite je to spravenie a co vsetko to moze zo systemoveho hladiska sposobit.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Upravy jsou napsany v sekci: Co Thalie nabizi.

Jinak Sylm ma pravdu. Jde o to priteliccky zpestrit a ne je udelat nepouzitelny.
Vedoucí týmu Thalie
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Len doplnim. Dal by sa "mozno" (to mozno preto lebo to nemam odskusane a len badam v svojich moznostiach do buducna) kupit novy/lepsi pritelicek, ale hrac by ho mohol vybrat zo zoznamu az po dosiahnuti dalsieho levelu.

Priklad:
-mag lvl 5 ma vcielku
-pocas hry kupi golema dajme tomu za 50k gp, ale stale ma este vcielku
-na lvl 6 si bude moct v zozname priatelickov vybrat len a len golema
(a tu mas zas ten problem : zmena pritelicka podla potreby lvl )
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

No jasne, je to len navrh ak pojde a udelas to tak udelas ak nie tak nie.

To ze ho vezmes az pri dalsom postupe na vyssi lvl je fajn. Vies ze ides prestupit tak kupis noveho pritelicka. Cim silnejsie tym viac musis zaplatit, pripadne zohnat specialne veci nanho povedzme (tu je moznost nakych Q atd). Nechapem vsak aky problem zmeny pritelicka podla potreby lvl mas na mysli?

Ono mne ide o to aby si ten carodej mohol zmenit toho pritelicka casom, proste povedzme, ze zahra, ze mu ten pritelicek naozaj zahynul alebo nak onho prisiel a tak si musi zadovazit ineho. Zas sa mi nepaci uplne ta moznost, ze si zalozis carodeja, povedzme nevies co ktory pritelicek dokaze a das si ho, potom zistis ze ti az tak nevyhovuje (aj z RP hladiska tvoja postava sa nak vyvynula) ale uz nemas moznost ho nikdy zmenit, jedine si zalozit novu postavu.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Priklad: Ide o to ze postava ktora vie ze na lvl 1-5 je dobre dat priatelicka co ma redukciu damage a tak expit. A potom od lvl 6-8 vie ze ked zmeni na ineho ktory ma zas vyhodu v silnom drtivom utoku... a na 9-15 pozna ze ked si da prave toho ma perfektnu stenu s imkami a moze utocit zo zalohy..
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Post by Fryn »

Spíš by se mi zamlouvalo, kdyby to získávání přítelíčků zůstalo u přivolávání než přímo kupování. Kupovat by se právě mohly různé ingredience potřebné k tomu přivolání. Ani by nevadilo kdyby byly dost drahé (přece jen je to změna) a klidně by tam mohla být šance na to, že se to nepovede a postavě zůstane ten samý přítelíček :) .
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Jo to je dalsia alternativa, ktora sa mi paci este viac :wink: preto je dobre ked sa k tomu vyjadri co najviac ludi a preberu sa navrhy a napady a pripomienky.

No s tym, ze si meni tych pritelickov ako potrebuje a podla jeho vlasnosti mas pravdu. To berem, ale proste sa mi zda brutalne prisudit magovi len jedneho pritelicka na cely jeho zivot bez akejkolvek moznosti jeho zmeny pocas zivota a vyvinu. Ja taky zacinal s inym pritelickom, ked som hral prvy krat maga a zistil az casom, ze mi viac bude vyhovovat iny a toho som mal uz potom nastalo. Takze preto som zato, aby ta moznost bola i ked nak stazena ako napr. tymi ingredienciami na vyvolanie, pripadne "kupovanim" pritelicka atd.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Fryn wrote:Spíš by se mi zamlouvalo, kdyby to získávání přítelíčků zůstalo u přivolávání než přímo kupování. Kupovat by se právě mohly různé ingredience potřebné k tomu přivolání. Ani by nevadilo kdyby byly dost drahé (přece jen je to změna) a klidně by tam mohla být šance na to, že se to nepovede a postavě zůstane ten samý přítelíček :) .
Zaujimave. Len musim preverit ci je to vobec mozne nieco take.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Takze trochu som bludil medzi roznymi subormi az som sa dopatral k dvom scriptom pre Summon Familiar a Summon Animal Companion.
Obe scripty su nepouzitelne. Nieje tam nic co by sa dalo menit a ovplivnovat tak povolaneho pritelicka. Takze to vidim ako riesenie uplne noveho systemu, ktory nikde inde snad neni. Zajtra na tom zacnem pracovat, no nic dopredu neslubujem.

BTW: Paci sa mi najviac napad od Fryna. Takze ked nikto nepride s niecim lepsim, tak robim podla neho.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Post by Zyga »

Daanri wrote:No tie upravene kuzla resp. vsetky upravy su na fore v tomto topicu http://thalie.pilsfree.net/forum/viewtopic.php?t=89
Jo, o tomhle vim, ale dost tam toho chybí. Ability boosty(bull´s strength, eagle´s splendor atd., magic weapon, darkfire, a možná i něco dalšího maj taky snížený trvání buffy na turn/level (?) a enchanty round/level (?) a u těch vyvolávacích je eště to tvoření nemrtvýho na 3. kruhu a ten má taky snížený trvání
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Dopise sa...ono to niekde bolo len po tom utoku na server ked sa smazalo forum tak to zmizlo.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Post by Zyga »

Jasně, jenom mě zajímalo jestli to neni ponechaný na PC ať si taky užijou trochu magickýho výzkumu :twisted:
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Taky moznost, ale to by se pak nekdo nasel kto by nas zas skritizoval, ze kvoli tomu niekde zomrel a Thalia je nehratelna. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Locked