Page 7 of 9
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 23:45 04. May 2009
by Pajule
taková past na ...na jezevce!!haha spostě mágů by se oddychlo*pokukuje po prasečím mágovi elvinovi* dřív by to bylo pro Stříbrnej kruh , ale když se dal k azurákům *směje se*
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 10:37 05. May 2009
by kucik
akin wrote:Kiri wrote:mam informaci, ze de i 8...stejnej konzultant mi rek, ze je se da natrenovat i vic
Vsak jsem psal, ze v tom hrac musi mit praxi. Vyuzijes jen action queue, kterou maji nwn

Ano, action queue můžeš využít, ale zkus to naklikat v multiplayeru, kde nemáš pauzu.

Re: tak tohle je uz moc
Posted: 11:05 05. May 2009
by Kiri
no myslim, ze muj zdroj simuloval multiplayer, takze bez pauzy, ale este seklidne poptam
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 11:35 05. May 2009
by akin
kucik wrote:akin wrote:Kiri wrote:mam informaci, ze de i 8...stejnej konzultant mi rek, ze je se da natrenovat i vic
Vsak jsem psal, ze v tom hrac musi mit praxi. Vyuzijes jen action queue, kterou maji nwn

Ano, action queue můžeš využít, ale zkus to naklikat v multiplayeru, kde nemáš pauzu.

samozrejme jsem to zkousel bez pauzy! Nejsem blb

Re: tak tohle je uz moc
Posted: 11:56 05. May 2009
by kucik
Ok, tak to mi fakt neni jasný, jak nahoníš během těch pár sekund, několik pastí. Já to fakt neumim.
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 12:14 05. May 2009
by Krata
mám pocit že NWN si dokáže udělat frontu akcí.. jako když si naklikáš počet vypitejch lektvrů, tak si tam můžeš asi nabindovat počet položenejch pastí, stačí se postavit dál.. a pasti rychle za sebou označit na jedno místo, postava pak jenom přiběhne, udělá řadu pokynů, který si ji dal.. tudiž položí několik pastí na jedno místo
Položit past a pak položit druhou, na sebe by to nešlo, překrejvalo by se to max z půlky. Stát však o torchu dál, a rychle za sebou dát příkaz několika pastim na jedno místo, myslim že to potom půjde
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 12:58 05. May 2009
by Sveneld
fronta by sla dobre udelat napr. drcenim cesneku
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 13:06 05. May 2009
by kucik
Je pravda, že pokud nějak zasekáš frontu, tak to udělat můžeš, ale to už je zneužívání bugu, protože nwn se proti takovýmu pokládání pastí prostě brání.
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 14:11 05. May 2009
by DenGrasse
fajn. takže jsem se po x-denní debatě dostali tam, kde jsem zkonstatoval že jsme před x stránkama. kladení pastí na sebe je zneužití bugu. takže platí co sem řek, je zbytečný to řešit dál a je na dm, jestli to budou ve hře kontrolovat a vynucovat dodržování.
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 14:13 05. May 2009
by Kiri
je sice hezky ze si to vedel hned od zacatku, ale dycky je lepsi vse probrat..vic hlav vic vi, ne?
Jasem to rikal -> umi opravdu kazdej
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 14:13 05. May 2009
by photter
de to udělat tak, že se zpomalíš co nejvíc a klikáš ty pasti někam daleko od postavy, jakmile už postava jednou pokládá, musíš další vedle, přes postavu na zem neklikneš
to je trošku problém u elfa, kterej se zpomaluje blbě, pač ho nezpomaluje hledací mód, jiný rasy se přes hide a hledací mód zpomalej na 25 % a naklikaj vic, než tam postava dojde
taky je vejhoda velkej monitor a rozlišení, doklikneš dál
pokud je v partě prskavka, může tě eště zpomalit a naklikáš eště víc
můžeš si vod spolubojovníka v partě vzít něco těžkýho do invu
pokud chceš jůzovat buga, necháš se vostatníma v partě zaseknout a můžeš naklikat kolik je libo, pak ti uhnou
nicméně všecko je to natolik časově a jinak náročný, že normální hráč se na to ani nevysere a položí ty pasti normálně nahusto s tím, že se tak ze 2/3 překrejvaj, pak se daj naučit různý "mozaiky", že třeba na jednom místě se jich překrejvá víc, pokud je místo do stran
nicméně doporučuju všem bojovníkům proti pastem, aby si prostudovali na wiki, jakou dmg dávaj ty slabý pasti, jejichž hustým položením má ten lolvl zloděj získávat nějakou brutální vejhodu, tuším, že nevědí vo čem mluví
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 14:32 05. May 2009
by DenGrasse
dobrá rada.
jak se dá vyčíst tady:
http://nwn.wikia.com/wiki/Trap
u většiny pastí se položením dvou pastí na sebe dostaneš účinností na past o třídu vyšší nebo i víc (jediné co je menší je DC). např. electrical minor 8k6, average 15k6. dvěma minor jsi na 16k6.
to je ta vejhoda - máš bugem něco co bys měl mít až na vyšším levelu.
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 14:39 05. May 2009
by akin
kucik wrote:Je pravda, že pokud nějak zasekáš frontu, tak to udělat můžeš, ale to už je zneužívání bugu, protože nwn se proti takovýmu pokládání pastí prostě brání.
Zasekat frontu? Delani fronty akci je snad v NWN naprosto v poradku, pouzivas to uz pri boji, kdyz das carovat treba 3 ruzna kouzla za sebou, naklikas srazeni, atp.
Jinak jak polozit past? Jednoduse, ani se neni treba zpomalovat. Dej si postupne pasti na quicksloty f1-fx zazoomuj si nejdal od postavy co to jde, klikni f1 dal od postavy a pak rychle zazoomuj blizko a naklikej f2-fx na stejne misto hned tesne u postavy sazejici past. Vysledkem je, ze kdyz jsi dost rychlej a sikovnej, tak mas x pasti na jednom miste...
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 11:02 06. May 2009
by nomis_b
jo dani X pasti na jedno misto nejni zadnej problem. Otazka zni, co z toho teda vyvodit, ze je BUG. Proto bych dal do oficialei casti neco jako tohle:
Je zakazano pokladat vice pasti tak, aby se prekryvali vice, nez 30% plochy s jinymi pastmi
Je zakazano davat past od k prechodu na vzdalenost mensi, nez je 2x delka hrany samotne pasti.
Je zakazano pokladat past PRIMO pod jineho PC hrace (napr. v invis, hidu atd).
PS: ta delka pasti je pokud vim porad stejna, kdyz ji poklada PC a je to jednodussi rozsoudit, zda byla blizko, ci daleko.
Re: tak tohle je uz moc
Posted: 11:33 06. May 2009
by DenGrasse
vo otmhle sem taky přemejšelel, jenomže jak chceš v praxi změřit 30%??? to sou právě technicky těžko proveditelný opatření. nepokládat přes sebe vůbec a hotovo.
to pod jineho hrace je dobry, (radsi bych teda pod jinou postavu), na to sem zapomnel.