Page 7 of 8

Re: nulové poklady

Posted: 19:18 09. May 2009
by Marvin
Presne ako pise Daanri. Nejedna sa o vynucovanie. Uprimne ked hovorim za seba, tak ked niekto napise do druziny a chce tak zapocat rozhovor s NPC, tak su dve moznosti :
-bud nemam cas a nieco riesim s inymi hracmi, tak mu napisem, ze nemam cas a on uz dalej nepise (vacsinou-stali sa aj pripady, kedy som uz musel dozadovat pod trestom, aby prestal spamov druzinu kanal, ale to je ina, nie tvoj pripad)
-druha varianta, mam cas a som rad, ze nejaky hrac ma zaujem si nieco zahrat, ked sa momentalne nikomu nevenujem tak skor beham po thalii a hladam s kym zahrat, co je niekedy dost narocne, najst vhodneho kandidata, cize ked sa niekto ozve tak je to fajn. Ulahci mi pribeh, lebo on ma sam privedie k myslienke a ulahci mi nahananie hracov, lebo on je tam a chce hrat. :)

K tym "hospodskym kecom". Vacsina z DMiek co viem tak odmenuje aspon malimi xp rozhovory ked to vidi. Uz som neraz takto odmenil bezo slova hracov v hospode, v lese u ohna, v arene ... urcite je to fajn motivacia pokracovat :)

Re: nulové poklady

Posted: 19:26 09. May 2009
by akin
Daanri wrote: No ked otravujes nake NPC tak ocividne odneho nieco chces, mas k tomu nejaky dovod. NPC pokial nema napisany dialog tak s tebou komunikovat nebude a aj ked ho ma napisany, tak bude komunikovat len v ramci toho dialogu. Ked chces nieco mimo ramec dialog, tak to NPC musi ovladnut DM a jednat za to NPC. Ako inac chces s tym NPC jednat? Pokial DM nestoji priamo nad tebou tak nevidi co vravis tomu NPC, pokial nepises do kanalu druzina, cize k tomu ten kanal presne sluzi.
Asi jsi necetl ty me dodatky pak, ale to je fuk. Porad mam pocit, ze dochazi trochu k "mijeni se". Jasne, ze by se mel idealne do kazdeho NPC pak vtelit dm, aby svet adekvatne reagoval. Ja se jen snazil poukazat na paradox, kdy cilene budu "upozornovat" DM na sebe a tim ziskavat BONUS oproti ostatnim - viz to otravovani vyvolavace v karathe, pritom vubec nepujde o nic jineho nez o to, abych upoutal DM - nic resit nepotrebuju. Vim o cem mluvim, dost dobre to funguje, alespon treba na Alhambrii/Ark1 to fungovalo vytecne. 8)

2Marvin: no, ale to pak potvrzuje to co jsem napsal vyse :)

Re: nulové poklady

Posted: 19:41 09. May 2009
by Krata
Jesli to bereš jako otravování, to tak neni.. DM tu od toho je, pokud ti DM odpoví na družinu tak často nemá nic na práci a spíš jen chodí po světě hlídá pravidla nebo vyhlíží skupinku.. pokud se mu ozveš a on jde k tobě, znamená to že má čas a ulehčil si mu ještě práci s hledánim nějakejch hráčů na Q nebo pozornost

Re: nulové poklady

Posted: 19:50 09. May 2009
by akin
Krata wrote:Jesli to bereš jako otravování, to tak neni.. DM tu od toho je, pokud ti DM odpoví na družinu tak často nemá nic na práci a spíš jen chodí po světě hlídá pravidla nebo vyhlíží skupinku.. pokud se mu ozveš a on jde k tobě, znamená to že má čas a ulehčil si mu ještě práci s hledánim nějakejch hráčů na Q nebo pozornost
Za otravovani si dosad upozornovani. Snazim se poukazat na to, ze takovyto hrac bude mit vyrazne vyssi procento hry s DM nez nejaci, kteri to nedelaji a pritom treba hraji uplne stejne kvalitne. Aneb, muj nazor je, ze nejaka velicina "hrani s DM" by mela byt asi zhruba stejna pro vsechny hrace (pro ty kteri maji zajem). Jinak receno, aby treba nekdo nemel DM quest 5x do tydne a nekdo 1x za mesic.

Chapu, ze DM jsou jen lidi a ze je to taky musi bavit, ovsem nadruhou stranu by se melo i jaksi myslet na todle, nebo ne? Treba by me docela zajimalo, kolik lidi a kolikrat potkalo DM za posledni mesic :mrgreen:

No nic, asi uz tu jen hovnozroutsky spamuju :wink:

Re: nulové poklady

Posted: 19:58 09. May 2009
by Krata
ale zas si vem.. že "zavolat" si DM může každý stejně jako ty, tim je šance vyrovnaná :)

Re: nulové poklady

Posted: 19:59 09. May 2009
by Daanri
Pokial viem tak DM sa snazia delit pozornost rovnomerne medzi hracov, ktori si to samozrejme zasluzia. Ono pokec s NPC neber hned ako Q, to ze nahlasit naky zlocin nie je Q, to ze si das urobit zbroj nie je Q, to ze poziadas nejake NPC o urcite informacie nie je Q atd. atd.

Ono DM vedia velmi dobre odhadnut, kto sa ich snazi vyuzivat a "otravuje" (upozornuje) takymto sposobom na seba neustale a kto hra kvalitne a nepotrebuje takymto stylom na seba upozornovat neustale a vyslovene to pouziva na to naco to potrebuje pri svojej hre.

Re: nulové poklady

Posted: 23:54 09. May 2009
by innfra
Mě zatím stačí věci a expy ze hry/obchodu... mě prostě osobně přijde blbý někde kempit NPC a spamovat DM chat, pokud vysloveně něco nepotřebuji... proto bych asi nejradši jenom creepil a craftil :P

Re: nulové poklady

Posted: 09:19 10. May 2009
by Krata
ty si vždycky představíš ten nejhorší způsob.. kempit NPC a spamovat DM kanál, můžeš se dohodnout i přes PM

Re: nulové poklady

Posted: 10:23 10. May 2009
by innfra
Njn, jsem asi hold pesimista :-)

Re: nulové poklady

Posted: 12:56 10. May 2009
by Neithan1
co presne znamena kempit NPC ? viem ze camper je clovek ktory sa dlho zdrzuje na jednom mieste...

Re: nulové poklady

Posted: 13:55 10. May 2009
by innfra
Postaví si stan, rozdělá oheň, místo kolem začaruje všelijakými ochranami, položí epický pasti a ještě prostor chrání ze stanu kozly nebo lukem ostřeluje okolí... prostě to kempí za bednou a čeká až půjdeš kolem aby ti ze steltu dal sneak za 100 HP a ty jsi lehnul na dvě rány :-)

V lineage se třeba kempil spawn point v ketře nebo varce, ses tam portnul a než se ti načetla obrazovka, tak jsi byl IK, když tam kempili pěstičky :-)

Re: nulové poklady

Posted: 14:07 10. May 2009
by Marvin
innfra wrote: V lineage se třeba kempil spawn point v ketře nebo varce, ses tam portnul a než se ti načetla obrazovka, tak jsi byl IK, když tam kempili pěstičky :-)
To znie ako super zabava ...

Re: nulové poklady

Posted: 14:16 10. May 2009
by innfra
No úplně nejvíc, nejlepší jsou ty lampy co si koupí opakovací brokárnu a v CSku si sednou za bednu a čekaj až někdo půjde... na většině servrů za to GM slapovali a někde to bylo automatický, jak mile jsi se na víc jak 20 s zastail...

Re: nulové poklady

Posted: 14:20 10. May 2009
by Neithan1
innfra wrote:No úplně nejvíc, nejlepší jsou ty lampy co si koupí opakovací brokárnu a v CSku si sednou za bednu a čekaj až někdo půjde... na většině servrů za to GM slapovali a někde to bylo automatický, jak mile jsi se na víc jak 20 s zastail...
preto bolo zvykom kazdu krabicu prestrelit AaKackom v oblasti hlavy :mrgreen: nevyhoda bola ze si vdaka ich demencii ziskal titul cheater.

Re: nulové poklady

Posted: 14:24 10. May 2009
by innfra
Jo a nebo jsem si koupil novou myš, s lepší citlivostí a najednou mě všichni začali sledovat, že prej chetuju :D, že prej tak dobře jindy nehraju :D, no chvíli jsem tak hrál a ostatní si taky koupili myš :D