Page 7 of 96

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 08:28 21. Jun 2011
by G-ladiator
To se zlob spíše na autora předlohy :)
Hra o trůny je opravdu víceméně představení podstav a rozhýbání hlavních konfliktů ságy... těště se, protože pokud zpracují další díly dobře, bude to pořádná jízda :)

EDIT: Ah a zapomněl jsem doporučit zombie sérii The Walking Dead (doporučuju jak seriál, tak i původní komix - značne se v některých věcech rozcházejí, ale obojí je skvělé a základní námět mají také stejný)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:00 24. Jun 2011
by Braenn
Proboha, můžete mi někdo vysvětlit, co se vám líbí na seriálu Spartakus?

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:12 24. Jun 2011
by G-ladiator
Mira :)
A souboje, až na tu přehnanou krev.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:20 24. Jun 2011
by Bahnak
Braenn wrote:Proboha, můžete mi někdo vysvětlit, co se vám líbí na seriálu Spartakus?
Můžu.
Líbí se mi především jednoduchý scénář, moc dobrý casting, excelentní choreografie šermu, příjemná kamera a nahatá Xena :mrgreen:

Scénář je prostřen jednoduše: z loosera se stane frajer.
Vedlejší role a propracovanost celého příběhu do celistvého kusu je kus výborně odvedené práce.
Seriál není nijak intelektuálně náročný, naopak zkousnou ho i obyčejní chlapi (a kupodivu tu a tam i nějaká ženská)
Krev a písek/bohové arény aneb HBO nám poslední dobou přináší na podnose samé lahůdky.
VAROVÁNÍ: Všechny jsou návykové!!!

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:43 24. Jun 2011
by Braenn
Děkuji. S tím se dá asi víceméně souhlasit, až na jednu věc - zatím se mi líbil každý seriál HBO, vyjma tohohle.

Ve většině je něco sexu, něco krve a skvělý příběh. Tady je jen krev a sex. Budu li poněkud vulgární, myslím že název "Spartakus: Krev a kozy" by dokonale vyjádřil vše, o co tam jde.

Seriál není intelektuálně náročnější, naopak, intelekt při něm odumírá. Nevím, co udělaly tomu chudákovi na základní škole učitelky zeměpisu, dějepisu a přírodopisu, ale tohle byla dokonalá pomsta:(

Zkusím časem ještě dva díly a .. uvidíme.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 20:56 24. Jun 2011
by J.F.Payne
Mně se to taky líbí jako porno.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 21:20 25. Jun 2011
by Thuereg
Vřele doporučuju film "Priest".
Krásný postapo s upíří tematikou. Prýma filmek :)

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 21:52 25. Jun 2011
by Bahnak
Thuereg wrote:Vřele doporučuju film "Priest".
Krásný postapo s upíří tematikou. Prýma filmek :)
Tak stahuju ten tvůj "Prýma filmek" ... Na CSFD to dostalo od kritiků pěknej kotel, takže jestli to fakt bude taková s_ačka jak tam tvrdí tak si mě nepřej!

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 22:56 25. Jun 2011
by Prasokralik
CSFD kritizují všechno a furt, kdyby ses měl řídit podle nich, sedíš doma a koukáš na vypnutý monitor.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 23:06 25. Jun 2011
by PiAn0
Priest byl docela fajn az na ten konec :) a jinak s tim CSFD ma Prasokralik pravdu :!:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 23:46 25. Jun 2011
by Naldrard
Náhodou na CSFD ma hodne filmu dobré hodnocení. :mrgreen:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 02:35 26. Jun 2011
by Bahnak
Možná že na CSFD hodne kritizujou, ale jak to že fakt dobrý filmy zůstávají kritiky ušetřerny?
Jen málokdy ty procenta u filmu nesedí, spíše tam kde jsem nějak osobně zaujatý. Což z 90% obvykle nejsem. Takže mi CSFD dost vyhovuje.
Právě jsem toho Priesta dokoukal a je to hodně podpůměrné Béčko.
Scénář: 0% (příběh děravej, děj bez hlubšího propracování, charaktery postav nikde, náznaky minulosti spočítáš na jednom prstu, zasazení příběhu do světa jsem nenašel vůbec)
Casting: 90% (Klaďas i záporák výborní herci, škoda že neměli s čím pracovat)
Efekty: 10% (aneb další sprominutím odpadní sračka pro 3D kina, nic úchvatného, dost plastikové)
Hudba: 10% (dal bych nula, ale alespoň bylo dodrženo rádoby zhovadile propracované téma církevních chorálů či co, pokud si někdo z vás po shlédnutí vybaví jedinou melodii tak přidám 50%, já totiž bohužel ne)
Režie: 20% (ukočírovat takovouhle "B" sračku muselo stát Stewarta dost sil, v podstatě si zopakoval Legii se vším všudy, doufám že konečně začne točit detektivky pro seniory, protože zatím z něj padaj jen *píííp*)
Kamera: 20% (není to ten samej co točil Legii?, z tý pouště toho šlo vyždímat víc, statická kamera mi na Holywood nikdy nesedla, scénu kdy jede klaďas na motorce 250Mph kameraman dost nedal, čekal jsem kdy toho motorkáře předjede nějakej cyklista)
Střih: 0% (Absolutně odfláknuto)
BLUDIŠTÁK HANBY - věnován arciblbovi, který vymýšlel akční scény ve kterých "ne"funguje fyzika. Postupně ve filmu přestane fungovat logika čehokoliv...

Sumasumárum: Producenti nasypali dost peněz na sračku bez scénáře, kopli to rejžovi co jim to kejvnul i minule, však ono z toho to 3D kino už snad vyžvejkne. Film nemá spád, nepřekvapí, nejčastěji sledujete poušť a jednou za 20 minut se strhne 5-tivteřinový fight určený pro 3D.

EDIT: Je ale fakt že jeden týpek to na CSFD ohodnotil zajímavě:
Ach jo! Číst tyhle výblitky kolem ještě před filmem, stisknu místo PLAY tlačítko splachovače a pustím si raději nějakou "zdařilou" adaptaci od Šejxpíra. Co byste, *prodejná samice*, od kulantního, popcornového postapokalyptického gotiku jako chtěli? Přísně logickou komedii s prvky existenciálního dramatu s filosofickým rozuzlením, plnou von Trierových podobenství, ve které byste se do jednoho ztratili jako v Nolanově Konečníku a mohli moudře pokyvovat hlavami nad mnohovrstevnatostí příběhu a sáhodlouze rozjímat nad smyslem života??!! Nebýt toho, že je režisér patrně nějaká neortodoxní kudlanka, což potvrdil už v paradoxně sračkoidní Legii, a namixoval do toho zase pár nechutných náboženských žvástů, vypětkuju to a ani nemrknu! Má to vše, co se tupému stádu mého formátu tolik líbí. Obludné obludy, temné prostředí, krev, hutnou akci, drsného klaďase, luxusní, píchatelnou kikinu, charismatického záporáka a jednoduchý děj, nad kterým si nemusím zavařit mozkovnu, když si chci po perném dni, plném filosofování a hysterické filipiky s ostatními trotly, jen tak bezduše odpočinout. Tak si najděte tu díru mezi půlkama a běžte!

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 06:06 26. Jun 2011
by Prasokralik
když už jsem u toho csfd, na vyhledávání filmů je to dobré, já tam našel tohle

http://www.csfd.cz/film/260774-fung-wan-ii/

nesedne to každému, ale já čínskou fantazy rád

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:06 26. Jun 2011
by Thuereg
Bahnak wrote: ...Citace...
S timhle souhlasim. Já sem s tim filmem spokojenej a řek bych že právě z tohohle důvodu. Nejsem žádnej náročnej divák a u filmu si chci dáchnout a ne se muset několikrát vracet a přemejšlet kdo, že to s kym a proč a jak je tohle možný. Mám rád filmy který vode mě nic nechtěj. :)

Každopádně když ty už seš ten náročnej divák tak esli máš rád sci-fy, a teď myslim to kvalitní tak ti doporučuju seriál "Firefly" a následně film "Serenity".

PS: Co se ti nezd na mém prÝma?

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Posted: 10:07 26. Jun 2011
by Thuereg
Prasokralik wrote:když už jsem u toho csfd, na vyhledávání filmů je to dobré, já tam našel tohle

http://www.csfd.cz/film/260774-fung-wan-ii/

nesedne to každému, ale já čínskou fantazy rád
Klan létajících dýk je docela pěknej filmek:) by se ti moh líbit.