Page 7 of 9
Re: Zlatník
Posted: 20:02 10. Apr 2010
by -RoF-
Tak ted nechápu logiku výroby.
Byl sem 13 lvl zlatník, dělám stinovku s rubínem a s granátem - výroba skákala po 1,5 - 2%.
Ted sem 15 lvl zlatník, pokračuju ve výrobě toho samého výrobku - výroba skáče po 0,1-0,3%.
To tak má být, že čím vyšší lvl, tím pomalejc vyrábím? Proč? Čekal bych že to půjde opačně.
Re: Zlatník
Posted: 20:39 10. Apr 2010
by de Aers
-RoF- wrote:Tak ted nechápu logiku výroby.
Byl sem 13 lvl zlatník, dělám stinovku s rubínem a s granátem - výroba skákala po 1,5 - 2%.
Ted sem 15 lvl zlatník, pokračuju ve výrobě toho samého výrobku - výroba skáče po 0,1-0,3%.
To tak má být, že čím vyšší lvl, tím pomalejc vyrábím? Proč? Čekal bych že to půjde opačně.
Nepoužíváš už náhodou větší poměr smíchání ?
Re: Zlatník
Posted: 01:59 11. Apr 2010
by -RoF-
de Aers wrote:-RoF- wrote:Tak ted nechápu logiku výroby.
Byl sem 13 lvl zlatník, dělám stinovku s rubínem a s granátem - výroba skákala po 1,5 - 2%.
Ted sem 15 lvl zlatník, pokračuju ve výrobě toho samého výrobku - výroba skáče po 0,1-0,3%.
To tak má být, že čím vyšší lvl, tím pomalejc vyrábím? Proč? Čekal bych že to půjde opačně.
Nepoužíváš už náhodou větší poměr smíchání ?
No jo vyskočily mi procenta. Ale tohle bylo u jednoho výrobku a tam bylo furt 160%.
Re: Zlatník
Posted: 09:18 11. Apr 2010
by de Aers
-RoF- wrote:de Aers wrote:-RoF- wrote:Tak ted nechápu logiku výroby.
Byl sem 13 lvl zlatník, dělám stinovku s rubínem a s granátem - výroba skákala po 1,5 - 2%.
Ted sem 15 lvl zlatník, pokračuju ve výrobě toho samého výrobku - výroba skáče po 0,1-0,3%.
To tak má být, že čím vyšší lvl, tím pomalejc vyrábím? Proč? Čekal bych že to půjde opačně.
Nepoužíváš už náhodou větší poměr smíchání ?
No jo vyskočily mi procenta. Ale tohle bylo u jednoho výrobku a tam bylo furt 160%.
Jestli ti poskočily během výroby toho výrobku, tak se to už automaticky započítalo jako 180%
Re: Zlatník
Posted: 11:06 12. Apr 2010
by -RoF-
de Aers wrote:
Jestli ti poskočily během výroby toho výrobku, tak se to už automaticky započítalo jako 180%
No jo, ale je to prostě divné, začal sem to vyrábět na 13 lvl a skiloval sem na tom craft. Šlo to krásně....naskiloval sem na tom šperku 24 000 xp, jenže jak to přeskočilo na 15 lvl, tak to šlo jak lemra, příto bych čekal že šperk nastavený na 160% se "sám" nepřenastaví.
A taky sem myslel že čím vyšší lvl, tím rychlejší výroba, ale jak se zdá tak to neplatí, což mi taky přijde divné.
Re: Zlatník
Posted: 11:40 12. Apr 2010
by de Aers
-RoF- wrote:de Aers wrote:
Jestli ti poskočily během výroby toho výrobku, tak se to už automaticky započítalo jako 180%
No jo, ale je to prostě divné, začal sem to vyrábět na 13 lvl a skiloval sem na tom craft. Šlo to krásně....naskiloval sem na tom šperku 24 000 xp, jenže jak to přeskočilo na 15 lvl, tak to šlo jak lemra, příto bych čekal že šperk nastavený na 160% se "sám" nepřenastaví.
A taky sem myslel že čím vyšší lvl, tím rychlejší výroba, ale jak se zdá tak to neplatí, což mi taky přijde divné.
Vyrábět výrobky ve větším poměru je prostě náročnější.
Re: Zlatník
Posted: 17:48 12. Apr 2010
by -RoF-
Ach jo....
Tak mám zase připomínky.
Potvrzuje se mi že hráči zlatníci neudělají lepší šperky jak NPC. Bude se tohle řešit?
Asi bych nechal NPC prostě jen šperky s jednou vlastností max +4 a vyšší cena jak od hráče. Jinak se nepodpoří obchod mezi postavama.
Dále, bylo psáno, že rozložení použitelnosti šperků bude do většího rozsahu lvlu, např. že některé věci použije postava až na 25 lvlu a výš. Nic proti, ale ted amutel +4 OC jde používat od 10 lvlu, což je ted krutě nízko. Bude se řešit i tohle?
Dále nešlo by nějak upravit, že čím vyšší lvl, tím bude výroba rychlejší? Ne moc, ale aspon trochu.
Díky za odpovědi

Re: Zlatník
Posted: 18:13 12. Apr 2010
by Daanri
Co sa tyka dostupnosti predmetov tak zamer je taky ze v obchodoch budu veci do urcitej vysky (asi 1/3 maxima dostupneho v hre), pak o nieco lepsie veci z craftu (povedzme 2/3 maxima) a najlepsie veci resp maximum dostupne v hre jedine od DM za odmenu v Q.
Re: Zlatník
Posted: 09:17 13. Apr 2010
by kucik
Až bude fungovat klenotník, tak se předměty u NPC určitě zredukují.
ILR se nastavuje podle ceny předmětu, takže jediná možnost, jak s ním hnout je změnit cenu předmětu. Samozřejmě taky se řešila úprava tabulky s ILR, ale to je změna globálního rázu a pokud se bude dělat, bude se dělat až za dlouho.
Re: Zlatník
Posted: 10:16 13. Apr 2010
by -RoF-
kucik wrote:Až bude fungovat klenotník, tak se předměty u NPC určitě zredukují.
ILR se nastavuje podle ceny předmětu, takže jediná možnost, jak s ním hnout je změnit cenu předmětu. Samozřejmě taky se řešila úprava tabulky s ILR, ale to je změna globálního rázu a pokud se bude dělat, bude se dělat až za dlouho.
Fajn, ale čím víc se to bude odkládat, tím víc budou mít DM práci s výměnou předmětů.
A jen tak si říkám, že mě někdo donutí vyměnit si šperky za ty co sou ted a pak mě sejme podtemnák, který si předměty nevyměnil a měl šperky +6+6+5 a +8+6+6
K tomu IRL, ok. Pokud se to plánuje, tak proč ne, já myslel že se to bude dělat hned.
No díky za odpovědi

Re: Zlatník
Posted: 14:58 13. Apr 2010
by Garett
kucik wrote:
ILR se nastavuje podle ceny předmětu, takže jediná možnost, jak s ním hnout je změnit cenu předmětu. Samozřejmě taky se řešila úprava tabulky s ILR, ale to je změna globálního rázu a pokud se bude dělat, bude se dělat až za dlouho.
Tak tohle se mi moc nezda, vyrobil jsem prsten ze stinovky se smaragdem, naklady cca 180k a byl od 3.lvlu (nevim kde by na to chudak lowik vzal:D)
Re: Zlatník
Posted: 15:28 13. Apr 2010
by -RoF-
Verze craftu 02.04.10
U prstenu ze stříbra mi nejde nastavit poměr kamenů 80 a 80%, vždy to přeskočí na 100 a 60%.
Zkoušel sem topaz a alexandrit a alexandrit a fenalop.
Re: Zlatník
Posted: 15:31 13. Apr 2010
by kucik
Náklady na výrobu se nemusí rovnat hodnotě výrobku. Podobně jako když se v čechách staví dálnice.
Re: Zlatník
Posted: 16:02 13. Apr 2010
by -RoF-
-RoF- wrote:Verze craftu 02.04.10
U prstenu ze stříbra mi nejde nastavit poměr kamenů 80 a 80%, vždy to přeskočí na 100 a 60%.
Zkoušel sem topaz a alexandrit a alexandrit a fenalop.
Asi vím čím to je. Blbne mi to od doby, co můžu dělat šperky 180%
Protože když nastavuju % na šperky, tak mi to na vedlejší kámen cpe 100% a bere ho to jako hlavní, což je špatně.
Jsem ted zkoušel amulet z adamantu topaz a fenalop.
nastavil sem hlavní topaz 80% a vedlejší fenalop 40% ....ve výpisu, ale bylo 80% topaz a 100% fenalop. A pak při výrobě mi naskočilo 80%fenalop a 40% topaz....což znamená, že ten stolek sám přehodil nastavení.
Zkusil sem si teda ověřit, jestli se opravdu děje to, co si myslím.
Vybral sem opět adamant amulet a kameny granát a ametyst.
Schválně sem nastavil granát jako vedlejší kámen na 40% a ametyst sem dal hlavní na 80%.....sranda je že ve výpisu bylo 80% ametyst a 100%graná.
Fajn dal sem výrobu a šup naskočilo 100% granát a 20%fametyst.
Takže opět si to přehodilo hlavní a vedlejší kámen a ještě k tomu si to upravilo %.
Takže prosím o opravu.
Re: Zlatník
Posted: 18:26 13. Apr 2010
by de Aers
Když už někdo umí kovat ze 180% a může tedy kombinovat ve větších poměrech... proč by to neměl využívat ? Ty chceš říct, že když umíš těch 180%... tak se snažíš vykovat plácnu : 100% na 20%... ale to nejde... protože už umíš vyrábět ze 180% to by ti 60% vysublimovalo kamsi... jestli si myslel tohle, tak je to správně jak to funguje. (snad ste to pochopily)
A to nastavování že hlavní část 80% a vedlejší 100% je jasný že nejde... přece nebude mít hlavní část menší poměr než vedlejší...
Uf... sem se rozemlel... snad to někdo pochopil... prostě to takhle funguje v pohodě i v plátnéřině.