Page 7 of 9
Re: Emoteri
Posted: 10:37 04. Sep 2010
by Bahnak
díky debatám o ničem miluju flejmy, já napsal jestli jsi viděl ve hře sprchu, vanu, mydlo a ty začneš o tom že v te době existovalo.
Jistěže existovalo.
Již v jiných a mnohem starších dobách existovaly i vany, i mýdla. (třeba řím a lázně

)
Já se ptal na hru.
Jistěže ve hře jsou i postavy (plácnu hloupý příklad vznešeného elfa mága) které jsou čistotné a dbají o svůj zevnějšek.
Ale drtivá většina lidí ve středověku na osobní hygienu až tak nedbala. To je celé co jsem tím chtěl říct.
Pro mě za mě hrej cokoliv co uznáš za vhodné, ale jestli mi chceš tvrdit že po strávení 24 hodin v Ivoře bude tvá postava vonět po bylinkách a eukalyptu tak vykouzlíš na mé tváři úsměv...
Jak asi jde cítit válečník co je zavřený v brnění několik dní?
Kam myslíš že kaká dobytek co se camrá v Ivory?
A kde blinkají trpaslíci?
Ještě že spamujem flejm a ne nic směrodatného, preferuji zábavu a hru jako takovou, před řešením detailů.
Pakliže by někdo chtěl dopodrobna řešit jak "voní" Ivora, Karatha, obyvatelé či trpaslík válečník, je krátká úvaha lepší než tuny úvah o ničem a odboček.
Hraješ čistotného voňavého týpka? Ok. Ale pak tomu ve hře obětuj čas, koupej se a voňavkuj. Vesnicím se vyhýbej a půl herního času buď zavřenej někde kde není dobytek, vojáci, pivo a trpaslíci

Re: Emoteri
Posted: 12:06 04. Sep 2010
by LDamian
Ad poznani tieflinga:
Tiefling neni obvykle puldemon. Vlastne zrejme jen mala cast tieflingu bude mit skutecne za otce nebo matku demona. Vetsina Tieflingu jsou proste jen potomci demonu stejne, jako jsou cesi potomci keltu. Proto take IMHO neni mozne tieflingy vyhubit prostym vymlacenim par rodu. V populaci se stale budou cas od casu objevovat jedinci vykazujici znaky tieflinga. A to i kdyz pominete nove pripady krizeni s demony.
Da se IMHO dokonce i predpokladat, ze "dedictvi demonu" je v populaci rozsirenejsi nez se bezne pripousti. Kdyz vezmete v uvahu, jak je to uz dlouho, co byla populace lidi infikovana a ze rody ze kterych se objevuji tiefingove stale existuji, vezmete v uvahu krizeni, nizky pocet obyvatel a podobne, tak je klidne mozne, ze aspon mizivou cast toho dedictvi demonu v sobe bude mit vazne hodne lidi.
Podobne jako u dedictvi draku. Tam je to tak, ze rodice klidne mohou byt +- normalni a jejich potomek bum ho, zaklinac/RDD jak hrom.
Nejak podobne by to klidne mohlo byt u tieflinga. Tieflingove jsou proste ti z bezne populace, u kterych se to dedictvi demonickych predku projevilo vyrazneji (stejne jako u RDD nebo zaklinacu dedictvi draku ci ceho vseho).
Kazdopadne ty atributy musi byt dost vyrazne na to, aby to ospravedlnovalo pridani bonusu za tu subrasu. Na druhou stranu, asi by klidne nekdo mohl hrat bezneho cloveka (systemove) s drobnymi demonickymi rysy na hranici vnimatelnosti. Zkratka ze se u nej to dedictvi natolik neprojevilo.
Potom samozrejme budou existovat rody tieflingu (stejne jako jsou treba rody zrzavych lidi), kde se ty rysy udrzuji vyrazne dlouhodobe.
Proste je rada moznosti a vzdy zalezi na tom, jak to hraje dotycny hrac tieflinga. Nekdo bude mit rudou kuzi, rohy, rude vlasy, ocas, kridla, klidne i kopyto - proste seslo se tam vazne hodne znaku a nejspis to bude vysoce "kvalitni" tiefling po fyzicke strance. Jiny zase fyzicky bude mit jen treba ten ocas a v podstate nic vic... ale bude poznamenanejsi dusevne.
A mimochodem. Jediny kdo by podle pravidel danych DM mel narok rozeznavat tieflinga tak nejak pocitove jsou NEKTERI aasimari. Imho spise ti nejcistci a nejcitlivejsi z nich, kteri se normalne jakemukoli zaspineni zlem (jako je treba vyuzivani Rakshas a vubec ovladani vylozene zlych bytosti, kouzleni kousel na hrane s nekromancii a podobne...) vyhybaji. Idealne aasimari klerici dobrych bohu a aasimari paladini s vysokou moudrosti (na moudrosti je zavisla vsimavost, naslouchani a tedy zrejme i intuice). Neni to o tom, ze by si to mel kazdy hrac aasimara zvolit proste proto, aby jeho aasimar mel dalsi cool schopnost. A i v pripade, ze aasimar tu schopnost ma, tak je to schopnost na urovni pocitu! A pak zalezi na tom, jak moc ten konkretni aasimar dava na svou intuici a pocity a nakolik ma potrebu veci overovat dukazama a rozumem.
Re: Emoteri
Posted: 13:49 04. Sep 2010
by Bahnak
plný souhlas, ale kdo dá na slova ve flejmu že...
Re: Emoteri
Posted: 15:33 04. Sep 2010
by Tashara
heh, moc dlouhe cteni a malo informaci... podle toho co pises, je hrani tieflinga jednoduzsi nez orka, staci napsat par hvezdicek a je ze me pocestny obcan... chapu hvezdicky jak to rika bahnak, pokud se chova nenapadne jen prochazi nikdo nevi co je zac. Ale abys po me chtel, abych pristoupil na tvou hru, ze pri blizsim prezkoumani nemam sanci poznat ze jsi tieflibg, to je na me trosku moc, pak jsou zbytecne kridla a ocas ktere dostavas... (delsi rozhovor, delsi cas v hospode, v boji apd...)
bysme se mohli casem dostat k podobnym emotum: *nevypada jako hakawarn, ma na sobe mocne samanske kouzlo, pod jehoz vlivem se vsem zucastnenym jevi jako clovek* zmeni se zase na orka az mu to bude vyhovovat a je to. Kaslat na systemove upravy. Tiefling ten ocas dostava proto, aby bylo videt ze je to spina...
Tod muj nazor...
Re: Emoteri
Posted: 16:08 04. Sep 2010
by Braenn
No já děkuji za potvrzení toho, že mi nikdo nemá právo nutit fakt, jak podle čichu pozná že jsem žena/muž/elf/hobit/thiefling/aasimar/cokoli.
Doufám že to čtou i dotyční čichači

Re: Emoteri
Posted: 16:31 04. Sep 2010
by Bahnak
vždy platí pravidlo: hrej tak aby ses bavil ty i ten u jiného monitoru.
Větší přehled o Tfujflingách a čichačství si vyžádejte u našich skvělých kronikářů, k dostání na našich stáncích již co nevidět

Jsme ve flejmu a příspěvky zde nejsou pravidla, jen názory na problematiku.
A to je dobře, protože nás to nutí přemýšlet nad tím co děláme.
Re: Emoteri
Posted: 17:50 04. Sep 2010
by -darkvision-
Tashara wrote:heh, moc dlouhe cteni a malo informaci... podle toho co pises, je hrani tieflinga jednoduzsi nez orka, staci napsat par hvezdicek a je ze me pocestny obcan... chapu hvezdicky jak to rika bahnak, pokud se chova nenapadne jen prochazi nikdo nevi co je zac. Ale abys po me chtel, abych pristoupil na tvou hru, ze pri blizsim prezkoumani nemam sanci poznat ze jsi tieflibg, to je na me trosku moc, pak jsou zbytecne kridla a ocas ktere dostavas... (delsi rozhovor, delsi cas v hospode, v boji apd...)
bysme se mohli casem dostat k podobnym emotum: *nevypada jako hakawarn, ma na sobe mocne samanske kouzlo, pod jehoz vlivem se vsem zucastnenym jevi jako clovek* zmeni se zase na orka az mu to bude vyhovovat a je to. Kaslat na systemove upravy. Tiefling ten ocas dostava proto, aby bylo videt ze je to spina...
Tod muj nazor...
Asi tak jako kdyz mam jako mag na sobe kamenku, stítový štít a podobne chujoviny, lidi vedi ze jsem hned drow? Asi tak to myslis?

*rejp, rejp*
Jinak LDamianovi prispevky se mi zdaji vzdy hodnotne. Hodne hodnotne.
Re: Emoteri
Posted: 20:50 04. Sep 2010
by menderon
Zase pár poznámek a otázek:
1. ocásek se dá dát do kalhot, kiltu, sukně, použit misto pasku na kalhoty pro sebemrskače,
2. maji thieflinkové poblémy, kdyby si ocásek usekli? nekterá zvířata ztrácí stabilitu, či mají daleko komplikovanější problémy, na druhou stranu psi s tím tolik problému nemají.... /myslim ten ocasek vzadu pro rejpaly/
3. Co křídla? Co kdyby si je křídlatec ufikl, když začnou růst, ne každý je chce..../ technická - přeci jen animace bežícího assamira, thieflinka, winged efa, RDD připomíná vše možné, ale ze všeho nejvíce běh kura domacího
4. mohl by mi někodo vysvětlit praktické řešení fyziologie živočichů se 6 páry končetin v případě humanoidních forem , vim malicko OOC ale nedokazu si představit řešení zádového svalstva a upnutí na kostru - pořád si myslím, že je to na zemi spíš handicap než bonus....

ja vim jsem rejpal:) ale kdyz je to ten flame ......
Re: Emoteri
Posted: 22:32 04. Sep 2010
by Krata
2. maji thieflinkové poblémy, kdyby si ocásek usekli? nekterá zvířata ztrácí stabilitu, či mají daleko komplikovanější problémy, na druhou stranu psi s tím tolik problému nemají.... /myslim ten ocasek vzadu pro rejpaly/
Bolelo by ho to, zanítila by se mu pr..l a Tiefling chcípl na otravu.. tudiž, proč by to dělal? Proto by tieflingy měli hrát zkušený hráči a ne někdo jako ty, kdo klade tyhle super otázky na DM, který maji plnou hlavu jiné práce
3. Co křídla? Co kdyby si je křídlatec ufikl, když začnou růst, ne každý je chce..../ technická - přeci jen animace bežícího assamira, thieflinka, winged efa, RDD připomíná vše možné, ale ze všeho nejvíce běh kura domacího
to samé, prostě by křídla pořád rostla poháněná démonickou krví a tieflinga by to moc bolelo až by z ran na zádech mohl něco chytit a chcípnout na to
popřípadě by se to dalo řešit i nějakym prokletím kdy tielfing zapírá svou krev a bůh se za to na něj zlobí
4. mohl by mi někodo vysvětlit praktické řešení fyziologie živočichů se 6 páry končetin v případě humanoidních forem , vim malicko OOC ale nedokazu si představit řešení zádového svalstva a upnutí na kostru - pořád si myslím, že je to na zemi spíš handicap než bonus....
proč mág kouzlí? Proč elfové žijou tak dlouho? Proč jsou trpaslíci malí, zarostlí a jsou cejtit pivem? Proč má tielfing a podobné rasy křídla a jak můžou fungovat? protože jsme ve fantazy rejpale

Re: Emoteri
Posted: 00:37 05. Sep 2010
by DenGrasse
K LDamianovu celkem odpovidajicimu vykladu bych jen doplnil, ze:
aasimarové mají schopnost vycítit tieflingy v krvi, každý ji může mít jinak silnou.. záleží jak silné je dědictví aasimara i tieflinga - čili čím více krve celestialů mají, tím snáze se vycítí (i tiefling stejně vycítí aasimara).
schopnost vycítit tieflinga mohou mít i jiné rasy sloužící bohům světla, zejména paladinové a kněží - nikdo myslím nepochybňuje schopnost třeba Lacaranta vycítit zlo atd.
Re: Emoteri
Posted: 08:46 05. Sep 2010
by Radim
nikdo myslím nepochybňuje schopnost třeba Lacaranta vycítit zlo
Budiž mu země lehká

Re: Emoteri
Posted: 11:10 05. Sep 2010
by menderon
Mohu prosím dostat definici zla? ja zastávám tu Einsteinovu, ale ta je obtížně aplikovatelná na nějaké vycítění. jak je u Einstein zvykem definuje zlo mimo jiné na úhlu pohledu....
Němělo by se říci, že spíše než o vycítění zla se jedná o vycítění bytosti, která je spojena s jiným planární rovinou ?
Démon je propojen se sférou viz vase historie, andel zase jiná stránka historie...., takovej nekromant se svojí činností zase sbližuje se sférou odkud nemrtvé povolává.....
Pokud vycítí "anděl" démona, pak určitě nezapomente, že by to melo být i naopak, aby měla slabší strana čas na útěk;)
Re: Emoteri
Posted: 12:36 05. Sep 2010
by DenGrasse
Einstein wa not existing in this world. We have Zweistein only...
Re: Emoteri
Posted: 14:00 05. Sep 2010
by zachy
menderon wrote:Zase pár poznámek a otázek:
1. ocásek se dá dát do kalhot, kiltu, sukně, použit misto pasku na kalhoty pro sebemrskače,
2. maji thieflinkové poblémy, kdyby si ocásek usekli? nekterá zvířata ztrácí stabilitu, či mají daleko komplikovanější problémy, na druhou stranu psi s tím tolik problému nemají.... /myslim ten ocasek vzadu pro rejpaly/
3. Co křídla? Co kdyby si je křídlatec ufikl, když začnou růst, ne každý je chce..../ technická - přeci jen animace bežícího assamira, thieflinka, winged efa, RDD připomíná vše možné, ale ze všeho nejvíce běh kura domacího
4. mohl by mi někodo vysvětlit praktické řešení fyziologie živočichů se 6 páry končetin v případě humanoidních forem , vim malicko OOC ale nedokazu si představit řešení zádového svalstva a upnutí na kostru - pořád si myslím, že je to na zemi spíš handicap než bonus....

ja vim jsem rejpal:) ale kdyz je to ten flame ......
Tady se řeší co by se stalo kdyby se tiefling zmrzacil. Me by spis zajimalo, jestli se dají jeho kridla a ocas nejak prakticky vyuzit.
Ja osobne "hraju", ze se muj tiefling snazi naucit litat. Zatim mu to teda moc nejde, ale rad bych si zde precetl nazory na schopnost létání tieflinga (Elf - holub lítat umí, aasimar je (hodne hrube receno) napůl anděl takže by taky mohl, tiefling je půldémon a démonů dost lítá

dokonce i Sukuby v NWN poletují

).
Takze.... drazí DM, kronikáři a znalci Thalie... může se tiefling naučit létat??
Re: Emoteri
Posted: 15:03 05. Sep 2010
by Pajule
jo třeba fetuje hélium
