Page 7 of 7

Re: Anketa : povolání

Posted: 19:40 07. Apr 2012
by Pajule
tak promiň, že mi jen přijde blbost zakládat spešl povolání "obyčejný člověk" ;) přijde mi, že tu každej už potřebuje systém nebo něco spešl..hm s podravem tvá máňa ;)

Re: Anketa : povolání

Posted: 19:48 07. Apr 2012
by Nalkanar
Kathermara wrote:No koukám, že to na Thalii funguje asi následovně: Někdo dá nějaký návrh. Polovina na to, že by to bylo fajn. Druhá polovina, že je to blbost nebo zbytečnost. A pak se to zamete pod koberec. Není divu, že už nikdo nemá chuť nic vymýšlet nebo organizovat.
RP podstata věci je, že můžeš mít přece povolání jaká chceš, ale jsi prostě "pan/paní ABC" a jakékoliv tituly ala paladin, kněz, zloděj, vrah jsou spíše otázkou činů postavy, nikoliv nutně jen povolání. Z tohodle hlediska je to povolání docela jen práce na víc, pro těch pár výjimek (snad jen davidsoft je opravdu takový jedinec, kdo by to hrál) co si chce zahrát "obyčejného člověka" a nechtějí si na to vzít lvly třeba bojovníka, zloděje, nebo tak něčeho.

EDIT: samozřejmě se tradičně mág prezentuje jako mág, kněz většinou jako kněz apod.

Re: Anketa : povolání

Posted: 21:06 07. Apr 2012
by Prasokralik
Kathermara wrote:No koukám, že to na Thalii funguje asi následovně: Někdo dá nějaký návrh. Polovina na to, že by to bylo fajn. Druhá polovina, že je to blbost nebo zbytečnost. A pak se to zamete pod koberec. Není divu, že už nikdo nemá chuť nic vymýšlet nebo organizovat.
Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.
Jestli ti vadí že se ze stolu smetávají hovadiny, pak nevím co ti poradit. Možná, jdi hrát na Equilibrii, tam mají placos a jiné systémové kontroly na každou 3,14čovinu.

Re: Anketa : povolání

Posted: 21:44 07. Apr 2012
by Kathermara
Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.

EDIT:
Prasokralik wrote: Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.
Ok, fajn, neříkám, že ne (než mě z toho zas někdo nařkne). Ale jmenuj mi jediný takový dobrý uskutečněný návrh, protože zatím jsem nic takového nezažila. Možná jen čtu špatné topicy.

Re: Anketa : povolání

Posted: 21:56 07. Apr 2012
by Prasokralik

Re: Anketa : povolání

Posted: 22:03 07. Apr 2012
by Kathermara
Prasokralik wrote:Soupis Novinek

vyber si
To jsou změny ale nepoznám z toho, co se probíralo na foru atd.
No, radši toho nechme, je to stejně zcela mimo téma.

Re: Anketa : povolání

Posted: 01:18 08. Apr 2012
by Shaman88
Mě to příjde smysluplné - když máš povolání které je v magii silnější než jiné.... máš povolání které v boji na blízko silnější než jiné, más povolání pro lukostřelce které je silnější než jiná povolání, tak proč nemáš povolání které je v craftu silnější než ostatní?

Re: Anketa : povolání

Posted: 01:57 08. Apr 2012
by Prasokralik
Shaman88 wrote:Mě to příjde smysluplné - když máš povolání které je v magii silnější než jiné.... máš povolání které v boji na blízko silnější než jiné, más povolání pro lukostřelce které je silnější než jiná povolání, tak proč nemáš povolání které je v craftu silnější než ostatní?
Ale taková povolání jsou. Když chci hrát kováře, naklikám mu odolnost nebo sílu, podle specializace, když hrnčíře, obratnost atd.

Re: Anketa : povolání

Posted: 12:22 08. Apr 2012
by kucik
Kathermara wrote:Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.
A kdyby mi dal tisicovku kazdy, komu reknu ,,dej mi tisicovku", tak nemusim chodit do prace. Pouceni: Lide rikaji ruzne veci, ale je jen na tobe, jestli je budes poslouchat. Obdobne to plati i naopak.

Kdyz prijdes mezi lidi a zacnes hlasat svuj nazor, to nejmensi, co se ti muze stat je, ze s tebou bude nekdo nesouhlasit. Pokud nesneses, ze s tebou nekdo nesouhlasi, nedoporocuju mluvit nahlas pred kymkoliv.

Re: Anketa : povolání

Posted: 13:42 08. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Shaman88 wrote:Mě to příjde smysluplné - když máš povolání které je v magii silnější než jiné.... máš povolání které v boji na blízko silnější než jiné, más povolání pro lukostřelce které je silnější než jiná povolání, tak proč nemáš povolání které je v craftu silnější než ostatní?
Pokud by k povolani byly potrebne treba nejake specialni featy, tak asi ano....ale pokud se nepletu tak kraft jede pres vlastnosti......tudiz nechapu proc by si nekdo nemohl udelat rogunu pres charisma jako zlatnika treba.

Re: Anketa : povolání

Posted: 16:59 08. Apr 2012
by Kathermara
kucik wrote:
Kathermara wrote:Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.
A kdyby mi dal tisicovku kazdy, komu reknu ,,dej mi tisicovku", tak nemusim chodit do prace. Pouceni: Lide rikaji ruzne veci, ale je jen na tobe, jestli je budes poslouchat. Obdobne to plati i naopak.

Kdyz prijdes mezi lidi a zacnes hlasat svuj nazor, to nejmensi, co se ti muze stat je, ze s tebou bude nekdo nesouhlasit. Pokud nesneses, ze s tebou nekdo nesouhlasi, nedoporocuju mluvit nahlas pred kymkoliv.
Tak díky za poučení, už jsem na to přišla dávno sama, ale nevadí. Šlo mi o to, že jakmile se někomu něco nelíbí hned ho pošleme jinam a celý problém je vyřešený. Bohatě by stačilo říct, že to prostě zůstane jak to je. Hráč se i bez "chytrých rad" už nějak zařídí ;)
Jistě, nesouhlas je to nejmenší. Dokud se chováme všichni slušně, nic se neděje. Jen jsem řekla, jaký tady z toho mám pocit. Samozřejmě očividně všichni zase pochopili, že mi jde jen o ten jeden návrh, ikdyž mluvím obecně a že kolem sebe kopu protože si někdo dovolil nesouhlasit. Tak trochu si tu připadám jak s bandou supů, která se hned chytne nějaké maličkosti a nejlíp ji ještě překroutí. :) A není to vůbec poprvé co mi to tak připadá. Přemýšlela jsem nad tím, jestli se neumím srozumitelně vyjadřovat, ale jinde nemám problémy tak to asi nebude ta chyba.
Zatím nikam nejdu, pořád jsou tady lidé, kvůli kterým stojí za to hrát, ale na ty diskuze se fakt asi vykašlu. Z toho stejně vždycky vyjdu jako nejhorší osoba pod sluncem :biggrin:

Nicméně, zpátky k tomu "Obyčejnému člověku". Nijak extra potřebné to není, hráči si to nějak zařídí když chtějí. Otázkou celé ankety bylo jestli bychom chtěli speciální povolání. Šlo mi o to, že když už něco, tak jedno nebojové místo X nějakých speciálních typu malíř, služka, aspol. To je celý můj názor, tak.

Re: Anketa : povolání

Posted: 18:34 08. Apr 2012
by Absinthorix
Prasokralik wrote:
Kathermara wrote:No koukám, že to na Thalii funguje asi následovně: Někdo dá nějaký návrh. Polovina na to, že by to bylo fajn. Druhá polovina, že je to blbost nebo zbytečnost. A pak se to zamete pod koberec. Není divu, že už nikdo nemá chuť nic vymýšlet nebo organizovat.
Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.
Jestli ti vadí že se ze stolu smetávají hovadiny, pak nevím co ti poradit. Možná, jdi hrát na Equilibrii, tam mají placos a jiné systémové kontroly na každou 3,14čovinu.
Image

Re: Anketa : povolání

Posted: 11:58 09. Apr 2012
by davidsoft
Kathermara wrote:Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.

EDIT:
Prasokralik wrote: Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.
Ok, fajn, neříkám, že ne (než mě z toho zas někdo nařkne). Ale jmenuj mi jediný takový dobrý uskutečněný návrh, protože zatím jsem nic takového nezažila. Možná jen čtu špatné topicy.
Jeden takový návrh existuje: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =16&t=5168 Ale také si myslím, že je to výjimka. Většina úprav Thalie se vymyslí mimo fórum, a na fóru se o nich dokonce ani nedozvím.

OT: Obdivuji RoFa za to, že zvládne organizovat různé IC akce a doufám, že budou pokračovat, i když se o řadě z nich bez připojení do hry ani nedozvím.