Re: Anketa : povolání
Posted: 19:40 07. Apr 2012
tak promiň, že mi jen přijde blbost zakládat spešl povolání "obyčejný člověk"
přijde mi, že tu každej už potřebuje systém nebo něco spešl..hm s podravem tvá máňa 
RP podstata věci je, že můžeš mít přece povolání jaká chceš, ale jsi prostě "pan/paní ABC" a jakékoliv tituly ala paladin, kněz, zloděj, vrah jsou spíše otázkou činů postavy, nikoliv nutně jen povolání. Z tohodle hlediska je to povolání docela jen práce na víc, pro těch pár výjimek (snad jen davidsoft je opravdu takový jedinec, kdo by to hrál) co si chce zahrát "obyčejného člověka" a nechtějí si na to vzít lvly třeba bojovníka, zloděje, nebo tak něčeho.Kathermara wrote:No koukám, že to na Thalii funguje asi následovně: Někdo dá nějaký návrh. Polovina na to, že by to bylo fajn. Druhá polovina, že je to blbost nebo zbytečnost. A pak se to zamete pod koberec. Není divu, že už nikdo nemá chuť nic vymýšlet nebo organizovat.
Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.Kathermara wrote:No koukám, že to na Thalii funguje asi následovně: Někdo dá nějaký návrh. Polovina na to, že by to bylo fajn. Druhá polovina, že je to blbost nebo zbytečnost. A pak se to zamete pod koberec. Není divu, že už nikdo nemá chuť nic vymýšlet nebo organizovat.
Ok, fajn, neříkám, že ne (než mě z toho zas někdo nařkne). Ale jmenuj mi jediný takový dobrý uskutečněný návrh, protože zatím jsem nic takového nezažila. Možná jen čtu špatné topicy.Prasokralik wrote: Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.
To jsou změny ale nepoznám z toho, co se probíralo na foru atd.
Ale taková povolání jsou. Když chci hrát kováře, naklikám mu odolnost nebo sílu, podle specializace, když hrnčíře, obratnost atd.Shaman88 wrote:Mě to příjde smysluplné - když máš povolání které je v magii silnější než jiné.... máš povolání které v boji na blízko silnější než jiné, más povolání pro lukostřelce které je silnější než jiná povolání, tak proč nemáš povolání které je v craftu silnější než ostatní?
A kdyby mi dal tisicovku kazdy, komu reknu ,,dej mi tisicovku", tak nemusim chodit do prace. Pouceni: Lide rikaji ruzne veci, ale je jen na tobe, jestli je budes poslouchat. Obdobne to plati i naopak.Kathermara wrote:Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.
Pokud by k povolani byly potrebne treba nejake specialni featy, tak asi ano....ale pokud se nepletu tak kraft jede pres vlastnosti......tudiz nechapu proc by si nekdo nemohl udelat rogunu pres charisma jako zlatnika treba.Shaman88 wrote:Mě to příjde smysluplné - když máš povolání které je v magii silnější než jiné.... máš povolání které v boji na blízko silnější než jiné, más povolání pro lukostřelce které je silnější než jiná povolání, tak proč nemáš povolání které je v craftu silnější než ostatní?
Tak díky za poučení, už jsem na to přišla dávno sama, ale nevadí. Šlo mi o to, že jakmile se někomu něco nelíbí hned ho pošleme jinam a celý problém je vyřešený. Bohatě by stačilo říct, že to prostě zůstane jak to je. Hráč se i bez "chytrých rad" už nějak zařídíkucik wrote:A kdyby mi dal tisicovku kazdy, komu reknu ,,dej mi tisicovku", tak nemusim chodit do prace. Pouceni: Lide rikaji ruzne veci, ale je jen na tobe, jestli je budes poslouchat. Obdobne to plati i naopak.Kathermara wrote:Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.
Kdyz prijdes mezi lidi a zacnes hlasat svuj nazor, to nejmensi, co se ti muze stat je, ze s tebou bude nekdo nesouhlasit. Pokud nesneses, ze s tebou nekdo nesouhlasi, nedoporocuju mluvit nahlas pred kymkoliv.
Prasokralik wrote:Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.Kathermara wrote:No koukám, že to na Thalii funguje asi následovně: Někdo dá nějaký návrh. Polovina na to, že by to bylo fajn. Druhá polovina, že je to blbost nebo zbytečnost. A pak se to zamete pod koberec. Není divu, že už nikdo nemá chuť nic vymýšlet nebo organizovat.
Jestli ti vadí že se ze stolu smetávají hovadiny, pak nevím co ti poradit. Možná, jdi hrát na Equilibrii, tam mají placos a jiné systémové kontroly na každou 3,14čovinu.
Jeden takový návrh existuje: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =16&t=5168 Ale také si myslím, že je to výjimka. Většina úprav Thalie se vymyslí mimo fórum, a na fóru se o nich dokonce ani nedozvím.Kathermara wrote:Aha, tak pardon, že si dovoluju vůbec něco říct. Kdyby každý odešel, když někdo řekne "tak si běž hrát jinam" už by tady asi nikdo nezůstal. Ale proč to vůbec řeším, to nemá smysl.
EDIT:Ok, fajn, neříkám, že ne (než mě z toho zas někdo nařkne). Ale jmenuj mi jediný takový dobrý uskutečněný návrh, protože zatím jsem nic takového nezažila. Možná jen čtu špatné topicy.Prasokralik wrote: Pokud někdo dá dobrý návrh, obvykle se objeví v modulu.