Page 7 of 14
Re: Literární koutek
Posted: 16:40 10. May 2012
by kucik
Absence obrázků mě také zklamala

Re: Literární koutek
Posted: 16:52 10. May 2012
by Krysak
Kdysi mi říkal jeden kolega z práce, kterej studoval před mnoha a mnoha lety fildu, že jejich učitel latiny a mnoha dalších jazyků po přečtení Sinuheta v ČJ na 14 dní zmizel z světa, aby se naučil Finsky a mohl si přečíst originál.......
Co na to říci? Jak je možný, že se někdo naučí jazyk za 14 dní a ja ani česky za celý život:(.
Re: Literární koutek
Posted: 19:41 10. May 2012
by klobouk
Já zase 14 dní probrečel, když zabili Mineu (či jak se volala).
Jinak má nejoblíbenější knížečka je Malý Alenáš od Ivana Vyskočila (ten dramatik, ne herec). Asi 50 stran a bude se líbit tomu, kdo má rád podobný humor, jako já, hru se slovy, asociacemi a autorovu hlavu plnou nápadů.
Re: Literární koutek
Posted: 19:54 10. May 2012
by J.F.Payne
A moje nejoblíbenější kniha je Malleus Maleficarum

Re: Literární koutek
Posted: 08:29 15. May 2012
by -RoF-
Tak já ted dočetl další knížku od autora Guy de Maupassant, která se jmenuje
Miláček .
Celkem pěkný a zajimavý příběh ze staré doby o tom jak se dá dostat z chudoby až co nejvýš ve společenském žebříčku. Ukazuje to ale jaký ten chlap byl hajzl.
Dokonce jsem se dozvěděl, že o tom je i film, ale hraje tam ten z upírů (Twilight)

. Ale zase tam hraje ta krásná Ch.Ricci.

Re: Literární koutek
Posted: 06:57 16. May 2012
by Bahnak
Re: Literární koutek
Posted: 13:17 16. May 2012
by Absinthorix
Paladinovo čtivo
Jsem v půlce Pražského hřbitova, to je nářez!
Re: Literární koutek
Posted: 16:26 29. May 2012
by pavad
David Brin: "Praktický efekt"
Pro toho kdo se chce při čtení bavit.
Re: Literární koutek
Posted: 14:31 31. May 2012
by kucik
Re: Literární koutek
Posted: 14:44 31. May 2012
by pavad
"Mladý muž a bílá velryba" - děj až příliš ze života...
Re: Literární koutek
Posted: 14:12 31. Jul 2012
by Absinthorix
Četli jste někdo Lukjaněnkovu dilogii Chladné břehy&Nadchází jitro?
Můžu vřele doporučit, sice mám z autora pocit, že v posledních svých dílech se trošku už opakuje, ale tohle je poměrně raná tvorba, takže celkem "čerstvá"
Krátké uvedení do děje (bez spoilerů

):
Ježíš Kristus byl zabit při vraždění Neviňátek. Lidstvu je tedy dán nový Vykupitel: Nevlastní syn Boží. Jidáš je jediný věrný, jedenáct zradilo...
Dějiny šly poněkud jinak a tak máme alternativní dvacáté století ve světě kde železo je vzácnější než drahé kovy. Nebyly světové války, na mapách jsou stále bílá místa a lidstvo žije vcelku poklidně...(?)
To vše díky Slovu, které na svět přinesl Nevlastní syn Boží. Slovo má moc skrýt nějaký předmět do "Chladu" odkud ho může vyzvednout pouze vlastník. Ne však všichni lidé Slovo znají a kdo nějaké zná, tak se s tím tají, neboť není snadnější věc, než mučením z někoho slovo dostat a čerpat tak z jeho moci.
Příběh začíná cestou zloděje Ilmara do Železných dolů... zloděje, který se specializuje na krádeže železa z těžko dostupných míst a ztracených měst, které již nejsou ani na mapách. Železa kdysi před příchodem Vykupitele bývalo všude spousta, nyní je však vzácnější než zlato.
Re: Literární koutek
Posted: 16:06 31. Jul 2012
by KaTo
pavad wrote:"Mladý muž a bílá velryba" - děj až příliš ze života...
"Válka s mnohozvířetem" - děj, který nás čeká...

, až na to že v dnešní době nevěřím v "tak rychlý" (vítězný) konec.
Re: Literární koutek
Posted: 16:13 02. Aug 2012
by slencak
Re: Literární koutek
Posted: 17:23 11. Sep 2012
by -RoF-
Tak já konečně po delší době (já čtu pomalu, páč si knížky vychutnávám

) dočetl knížku od
Jiřího Kulhánka - Noční klub 1 a 2 . A musím říct, že pro mě hezky napsané, čtenář se nenudí, páč se tam pořád děje a občas je problém tu knížku odložit a nečíst

.
Sice ze začátku jsem byl navážkách, páč to bylo hodně drsné a krvavé, ale nakonec jsem si na to zvykl a líbilo se mi to. Některé části příběhu hodně chytlavé, mě osobně dostalo jak zachránil mladou asiatku ze spárů násilníků a ona žila v domění, že našla prince na bilém koni a nakonec nedopadla moc hezky, chuděrka ..... moc hezká a citlivá část příběhu. Ale takových věcí tam bylo víc. Ikdyž pravda některé se daly odtušit dopředu, ale to mi nevadí.
Líbily se mi i hezky popsané souboje, nikdy jsem nemusel typ soubojů kde se bojuje a šermuje asijským stylem, ale tohle bylo fajn.
A co mě hlavně na té knížce potěšilo, byl konec. Nebylo to takové, že prostě zloduši byli poražení a hrdina mizí v dáli a tak dále. Tady byl konec krásně rozepsaný snad na 20 stránek, fajnové

.
Čekám kritiku, že to jsem to četl za brak, ale prostě se mi to líbilo a basta.

Re: Literární koutek
Posted: 17:30 11. Sep 2012
by kucik
Doporučuju i zbytek od Kulhánka. Poslední ,,Vyhlídka na smrt" není zas taková bomba, ale taky to jde.
Jo, je to brak, ale na odreagování se to čte fakt příjemně.
BTW: Na netu leží i několik povídek od Kulhánka.
Z podobného soudku doporučuju třeba Líheň od Žǎmbocha.