Page 7 of 17
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:22 18. Apr 2012
by KaTo
Omlouvám se

, tohle jsem přehlédl. Jediné změny co jsem o druidovi (nedávno) našel a zaznamenal jsou zde:
http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... ani-49.htm
...a tam se o omezení zbroje na druida nic nepíše (*vyčítavě se dívá na správce stránek*).
Ale můžu zkusit ve hře (za pomoci DM) a dám vědět, co si neznámý tvůrce představuje pod pojmem "kovové zbroje" a jaké to má pro druida omezení. Pokud to tedy někdo z WB nenapíše sem dřív.
Btw - druid sám o sobě (tj. NWN systém) smí mít až Střední zbroje a smí nosit Štíty.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:26 18. Apr 2012
by kucik
Jestli se nepletu, tak to bylo zamejšlený, že kovový jsou od kroužkovky vejš. Aspoň mi to tak zní logicky.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:29 18. Apr 2012
by KaTo
kucik wrote:...kovový jsou od kroužkovky vejš. Aspoň mi to tak zní logicky.
Logicky to zní (kdyby se měl sázet, vsadím na to vlastní sestru), ale...víš jak...v NWN, případně na Thalii občas systémy nemají s logikou nic společnýho (viz třeba systém "opice" po alkoholu).
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:43 18. Apr 2012
by Shaman88
kucik wrote:Jestli se nepletu, tak to bylo zamejšlený, že kovový jsou od kroužkovky vejš. Aspoň mi to tak zní logicky.
No a ještě by to chtělo vědět co je tam za postih když si ji obleče? nebo jestli si vůbec může obléct? totéž u zbraní....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:56 18. Apr 2012
by LDamian
Druid
Nechci dávat informace ke konkrétním buildům u druida, protože nemám moc rád, když vymyslím něco originálního a někdo mně předběhne s expením na mém vlastním nápadu a sám momentálně hraju jen občas a expím dost pomalu. Když tak časem.
Každopádně druid se (minimálně v podtemnu a bez přístupu na povrch) dost špatně expí (asi nejhorší postava na expení co jsem kdy měl). Hrál jsem ho z hlubinného půlčíka ještě před opravou ECL a to byl opravdu zážitek (jediná postava, kde jsem kdy na nízkých levelech expil časovkama, protože to bylo rychlejší než boj).
Je možné jet druida na draka, ale je to 33. úroveň (mimo Torma a aasimara) a do té doby je v porovnání s jinými buildy celkem slabý.
Obecně se dá hrát jako caster/zen archer/proměny/léčení v partě. V tom je celkem univerzální (obejde potíže s nosností třeba) a něco ustřílí/ukouzlí. Je výborný na některé bossy a překvapující do CvC (málokdo ho hraje, málokdo ho čeká). Také je schpný dát partě imku na smrt i volnost pohybu (já vím, klerik také), dá hezký boost na moudrost.
Potíž s hrou na proměny je, že veškeré jeho proměny (až na draka na 30+ levelu) jsou na vyšších levelech prakticky k ničemu. Nemá AC, takže je využije kolem levelu 5 (to je v kombinaci s přítelíčkem na tom dobře) a pokud má špatnou výbavu, tak ještě kolem levelu 12. Dejme tomu elementálové jako cestovní build, ale už okrajově. Takže proměny jen na nízkých levelech a jako nouzovka + nošení věcí.
Může ochočovat zvířata (v partě spíš překáží protože to nejde vypnout a celé partě to rozhodí frakce při creepu) a dá se tak něco naexpit a něco zabít, ale jsou tam rp omezení hlavně u druidů dobrých i neutrálních přesvědčení (aspoň to tak bývalo hráno DM kdysi). Na povrchu využije zvířata podstatně lépe než v podtemnu.
Může získávat expy léčením zvířat (na povrchu podstatně lépe než...), ale není to žádný zázrak. Nicméně teoreticky to pomůže na levelech 27+, pokud ovšem neumře třeba kvůli CvC díky tomu, že stále musí někde trajdat.
Druid vůbec neobleče kovovou zbroj, ani helmu/plátové boty (aspoň co si pamatuju, že jsem tak zkoušel). U zbraní si nejsem jistý.
Shifter
Nádherná, ale na Thalii hlavně díky dvojpovolání bohužel slabá prestižka. Nenabere výcvik, takže se při boji zblízka v praxi může jít zahrabat.
Možnosti na co jet: nemrtvý s kosou, rakšasa, drak, potencionálně kobold commando + další proměny pro speciální příležitosti.
Ve výsledku se ale přes veškerou snahu dostane silově maximálně na průměrný build a to s dost velkýma požadavkama na zručnost hráče.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 14:46 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Druid/Tormův Hrdina
rasa: člověk
přesvědčení: !!NE neutrální zlo!!
vlastnosti:
síla 10
obratnost 10
odolnost 8
inteligence 14
moudrost 18(30)
charisma 12
lvl:
1. D1 Prodloužená kouzla, Sražení
2. D2
3. D3 Zaměření na zbraň: hůl (nebo jakákoliv zbraň na blízko mimo neozbrojeného útoku)
4. D4 +Moudrost(19)
5. D5
6. D6 Zen lukostřelba
7. D7
8. D8 +Moudrost(20)
9. D9 Boj poslepu
10. D10
11. D11
12. D12 Vylepšený neozbrojený útok +Moudrost(21)
13. D13
14. D14
15. D15 Vylepšený kritický zásah: Neozbrojený útok
16. D16 +Moudrost(22)
17. TH1
18. TH2 Houževnatost, Útok v obraně
19. TH3
20. TH4 Vylepšený útok v obraně +Moudrost(23)
21. TH5 Velká moudrost I.
22. TH6 Velká moudrost II.
23. TH7
24. TH8 Velká moudrost III., IV. +Moudrost(28)
25. TH9
26. TH10 Velká moudrost V.
27. D17 Pancéřová kůže
28. D18 +Moudrost(30)
29. D19
30. D20 Dračí vzhled
Skilly: Výcvik 29, Koncentrace 31, Čarozpyt 31, Akrobacie 16, Porozumění zvířatům 31, Všímavost 31
Po třicátem levelu samozřejmě doplnit Epickou Zdatnost a nebál bych se ho jet už jen přes Charismu na prodloužení Božského hněvu.
Do proměny v draka může druid sloužit jako podpora pro partu kouzlama a slabší střelec na dálku s krátkým lukem.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:02 18. Apr 2012
by Shaman88
Kdybys to přepsal do češtiny tak bych to tam klidně vložil.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:05 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Shaman88 wrote:Kdybys to přepsal do češtiny tak bych to tam klidně vložil.
Muzu se pokusit, ackoliv presne nazvy tech featu v cestine neznam
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:32 18. Apr 2012
by KaTo
K tomu druid+CoT.
Pokud na Thalii může druid vzít Štít, je zaměření na Hůl (quoterstaff) podle mě k ničemu. S druidovou "trapnou" AC ten štít potřebuje jako koza drbání a tudíž zaměření je lepší na nějakou jednoručku - scimitar (druid), dlouhý meč (elf), rapír (elf).
Jako elf pak může střílet s Dlouhým lukem, místo krátkého...a navíc ne-elfí (a negnómí) druid má na dálku jen prak.
Ještě poznámka - ověřil někdo, že do proměny do draka fungují featy pro neozbrojený boj? Protože postava je "systémově" vybavena dvěma "neviditelnými" zbraněmi "drápy/čelisti". Tudíš třeba nedostává příležitostňáky za boj "beze zbraně", pokud je v shiftu (sem si toho aspoň nevšiml

).
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:38 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
KaTo wrote:K tomu druid+CoT.
Pokud na Thalii může druid vzít Štít, je zaměření na Hůl (quoterstaff) podle mě k ničemu. S druidovou "trapnou" AC ten štít potřebuje jako koza drbání a tudíž zaměření je lepší na nějakou jednoručku - scimitar (druid), dlouhý meč (elf), rapír (elf).
Jako elf pak může střílet s Dlouhým lukem, místo krátkého...a navíc ne-elfí (a negnómí) druid má na dálku jen prak.
Ještě poznámka - ověřil někdo, že do proměny do draka fungují featy pro neozbrojený boj? Protože postava je "systémově" vybavena dvěma "neviditelnými" zbraněmi "drápy/čelisti". Tudíš třeba nedostává příležitostňáky za boj "beze zbraně", pokud je v shiftu (sem si toho aspoň nevšiml

).
Ono je celkove to zaměření na zbraň k ničemu....technicky je tam jen kvůli COT, ale ano....každé AB na blízko se hodí, takže klidně scimitar nebo cokoliv co je komu vhodné. Duležité je myslet na to, že neozbrojený útok není brán jako klasický útok na blízko, tudíž neodpovídá požadavkům COT na zaměření.
Na Wikine píšou že se opravdu zaměření na neozbrojený útok do proměny nepočítá, pak tedy doporučuji, namísto toho rovnou vzít houževnatost a místo epického panceřovku....přepíšu.
Na dlouhý luk je potřeba síla alespoň 11. Teoreticky se dá ten bod, respektive dva obětovat z inteligence.
Torm disponuje featem smrtící zbraně, takže luky jsou od prvního levelu torma dostupné každé rase.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:49 18. Apr 2012
by KaTo
xxxMajkyxxx wrote:...Wikine pisou ze se opravdu zamereni na neozbrojenej útok do promeny nepocita, pak tedy doporucuju, namísto toho rovnou vzít houzevnatost a místo epickeho pancerovku..
Měl bych jiné dva featy do epicu v merku - Sražení, případně Vylepšené sražení (dává bonus k TO na sražení). S tímhle by si pak drak měl usrážet s jeho AB s bonusem za velikost...skoro cokoli.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 15:57 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
KaTo wrote:xxxMajkyxxx wrote:...Wikine pisou ze se opravdu zamereni na neozbrojenej útok do promeny nepocita, pak tedy doporucuju, namísto toho rovnou vzít houzevnatost a místo epickeho pancerovku..
Měl bych jiné dva featy do epicu v merku - Sražení, případně Vylepšené sražení (dává bonus k TO na sražení). S tímhle by si pak drak měl usrážet s jeho AB s bonusem za velikost...skoro cokoli.
Myslím, že dračí proměna je dost velká na usrážení čehokoliv i s normálním sražením

. Vylepšené sražení nesnižuje postih na AB, pouze umožnuje srazit o kategorii většího protivníka. Ale ta možnost tu je, ovšem pancéřovku bych za něj asi neobětoval.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 16:26 18. Apr 2012
by KaTo
xxxMajkyxxx wrote:...Vylepšené sražení nesnižuje postih na AB, pouze umožnuje srazit o kategorii většího protivníka...
...mno a to +4 k TO. Je na zvážení, hlavně co se týká "hůře" srazitelných potvor, zda se to vyplatí či ne. Já osobně hlášku "Odolal" nemám ve výpisu moc rád

.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 16:35 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
KaTo wrote:xxxMajkyxxx wrote:...Vylepšené sražení nesnižuje postih na AB, pouze umožnuje srazit o kategorii většího protivníka...
...mno a to +4 k TO. Je na zvážení, hlavně co se týká "hůře" srazitelných potvor, zda se to vyplatí či ne. Já osobně hlášku "Odolal" nemám ve výpisu moc rád

.
No....jak říkám, ta možnost tu je
Tu mate obrázek.....bez jakejchkoliv boostu. V kombinaci s bardem v partě se z toho stává celkem slušná bestie řek bych + lektvary a další Thalijské fičury indeed.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 16:51 18. Apr 2012
by Grin
xxxMajkyxxx wrote:
V kombinaci s bardem v partě se z toho stává celkem slušná bestie řek bych + lektvary a další Thalijské fičury indeed.
Mam pocit , ze tomu drakovi AC diky bardovi nebo diky sko uz neporoste, neb sam ma maximum +20 dodge bonus AC.Pokud tim bylo mysleno toto.
Ale jinak pekne...tak kdo bude prvni drak? Se zastupem RDD jako uctivacu.
