Zařazení kouzla škole

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by Woxa »

J.F.Payne wrote:... Máš kouzlo, víš co dělá, ale nemusí to vědět tvůj mág...
No to je právě to, odkud vím co to kouzlo dělá? Z pravidel DnD, z popisky kouzla, z něčeho jiného? Protože na začátku debaty byla zmínka o tom, že Thalie a DnD/NwN skutečnosti do sebe tak úplně nezapadají.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by J.F.Payne »

Kouzla na Thalii jsou od DnD upravená, jinak bych neřekl, že by se v podstatě nějak lišily.

A to kouzlo se nějak IC projevuje. Nic ti za mága nebrání ho podrobně prozkoumat a popsat.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by KaTo »

J.F.Payne wrote:Magie není železo, sakra už. Nedělej z věci, která může bejt tajemná, nejasná, záhadná, atraktivní, arkánní, ideální pro rozvíjení fantazie, kuchařku s jasně danejma postupama.
Zopakuju slovo: "č-a-r-o-z-p-y-t". Když si čistý (jak jen může být) bojovník přečte Kuchařku (rozuměj - nahází body do čarozpytu), pozná co který mág "Sesílá ...".
Vzhledem k tomu, že čarozpytem určí kouzla od skřetů a jiných potvor, tak to bude spíš naučení se vnímání nějakých "podprahových" vjemů, které provázejí ten který konkrétní projev magie, ať to kouzlo sesílá mág-prskavka-šaman-druid-wtf.
Je pevně dáno a očividně i pevně známo, jak se magie projevuje a to i nekouzelnickým "bytostem". Aneb když trne osmička vlevo nahoře, skurut sesílá Fireball :lol: . Aneb když Čarozpytec cítí, že se míchá ruda a uhlí, bude se slejvat železo.
Dokonce to nevylučuje "tvoji" teorii o vaření čaje. Jen musíš mít na pamětí, že "systémově" pod kotlíkem na čaj hoří v plameni ruda a uhlí :lol: :wink: . A čarozpytec tu rudu a uhlí cítí, takže bude železo. Jo a krom toho tam plavou ve vodě nějaký neškodný lístky :lol: o který se nemusí starat.

Btw *prolítne polozapeomenutý reálie* - Pojednání o moci magické - vlastně Magii popisuje dost přesně. Když si to člověk přečte a trochu přimhouří oko...tak Magie je prostě fyzikální pole. Mozek je (nejspíš) orgán, který ho dokáže formovat, (a tady, TADY je Jone tvoje pole neorané, široké a žírné na všechny teorie), které ale pod sebou mají pevně daná daná pravidla, které mág musí ať už vědomě nebo nevědomě dodržet, jinak ho Magie "neposlechne". Aneb - je mnoho cest na horu, ale hora je pořád jen jedna. 8)
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by J.F.Payne »

KaTo wrote:...
A jak se ten tvůj sloh vylučuje s tím, co jsem napsal tady?
J.F.Payne wrote:
Nalkanar wrote:
Caehan wrote:Zas nemelte něco o tom, že každý kouzlí jak se mu chce, společný základ tu prostě být musí, jinak není vůbec jasné, proč by měl fungovat na rozpoznávání sesílaných kouzel, když je každý podle vás může seslat úplně jinak.
:!: :!: :!:
Třeba proto, že ač každý z magií pracuje jinak a používá jiných metod aby došel ke stejnému výsledku, projevy Moci jsou dobře známé a popsané (naučitelná IC kouzla) a v důsledku se od sebe neliší?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by KaTo »

J.F.Payne wrote:A jak se ten tvůj sloh vylučuje s tím, co jsem napsal tady?
...v tom, že magie není záhadná, tajemná, atd. jak jsi prezentoval jinde? Na co jsem reagoval. Protože magie je známá a s pevně danými projevy. A díky DG (byť v archaickém slohu :lol: ) i hozená na webu.
Škoda, že my všichni diskutující si ty reálie (kromě kucika :twisted: ) přečteme až na závěr plodného celodenního psaní :lol: :lol: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by J.F.Payne »

Magie není záhadná a tajemná jen pro toho, kdo má malou fantazii :|

A kdo má radši fyziku.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by Woxa »

J.F.Payne wrote:A to kouzlo se nějak IC projevuje. Nic ti za mága nebrání ho podrobně prozkoumat a popsat.
Nechtěl jsi říci spíš "nějak systémově projevuje"?
Ono přecijen stavět teorii jen na nějakém "kouzlo se projevuje grafickým efektem 78, zvukovým efektem 626 a dává takové poškození" není ideální.

Jako určitě, možnosti tu jsou, ale také tu jsou obrovské mezery "prázdna", kde si každý může začít fantazírovat a pak ošklivě narazit (a nebo překvapivě uspět).
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by KaTo »

J.F.Payne wrote:Magie není záhadná a tajemná jen pro toho, kdo má malou fantazii :|

A kdo má radši fyziku.
Nepletou si pane IC a OOC?
Protože ač mám OOC rád fyziku, tak IC pro moje postavy je magie záhadná až až :wink: . Nicméně OOC mám rád jasno, v jakých mantinelech se s tou fantazií pohybujeme, víme?
A se vší skromností mohu konstatovat - fantazii bych si rozhodně neupíral.
//troll end, jen a jen pro Jona: Dokonce si dokážu představit, že jsi schopný neemocionálního, logického myšlení! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by J.F.Payne »

Woxa wrote:
J.F.Payne wrote:A to kouzlo se nějak IC projevuje. Nic ti za mága nebrání ho podrobně prozkoumat a popsat.
Nechtěl jsi říci spíš "nějak systémově projevuje"?
Ono přecijen stavět teorii jen na nějakém "kouzlo se projevuje grafickým efektem 78, zvukovým efektem 626 a dává takové poškození" není ideální.

Jako určitě, možnosti tu jsou, ale také tu jsou obrovské mezery "prázdna", kde si každý může začít fantazírovat a pak ošklivě narazit (a nebo překvapivě uspět).
Ano, myslel jsem IC, ne systémově (jde to ale ruku v ruce). Máš kouzlo. Nějak se ve světě projeví. Můžeš to popsat. Co na tom nechápeš?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by Woxa »

J.F.Payne wrote: Ano, myslel jsem IC, ne systémově (jde to ale ruku v ruce). Máš kouzlo. Nějak se ve světě projeví. Můžeš to popsat. Co na tom nechápeš?
Já to chápu, jenže ten projev je těžce omezené systémem a mnohdy i tím, co všechno za vychytávky si do té hry nacpu.

Blbej fireball, prsknu ho po slepici, která posedává na kupce sena. Slepici to usmaží, sláma tam zůstane dál a nějaký placeable vedle to zničí. Osobně to vidím jako nedokonalost systému, které se při hře s DX bát nemusím a dovedu si představit, že s DX se mi podaří spálit i tu slámu (když to kdo ví proč budu potřebovat).

Nebo neviditelnost, prozradí mě mouka rozhozená do okolí? Prozradí mě mokré tlápoty, když vejdu z deště do sucha?

Tohle všechno mohou být klíčové věci, které se ve světě (ne)projevují, ale systém tu ohledy nebere, protože nemůže řešit vše. Naopak fantasie by mohla, ale kde je mantinel?
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by J.F.Payne »

Mantinel je v zachování rozumnosti a hratelnosti. Že fireball nezapálí slámu je smůla, no. Tak co, třeba ten den víc pršelo. Šlápoty systémově neuděláš, musíš holt použít jiný systémový prostředky sloužící k odhalení někoho v neviditelnosti. Není to papírový DnD který bez DM nemůžeš hrát, a kdy je ti po celou dobu hry k dispozici.
Co nejmíň DM pozornosti vyžadované pro specifické věci je zárukou zachování hratelnosti.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Woxa
Měšťan
Posts: 225
Joined: 15:15 04. Nov 2010
Location: Praha
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by Woxa »

J.F.Payne wrote:Mantinel je v zachování rozumnosti a hratelnosti. Že fireball nezapálí slámu je smůla, no. Tak co, třeba ten den víc pršelo. Šlápoty systémově neuděláš, musíš holt použít jiný systémový prostředky sloužící k odhalení někoho v neviditelnosti. Není to papírový DnD který bez DM nemůžeš hrát, a kdy je ti po celou dobu hry k dispozici.
Co nejmíň DM pozornosti vyžadované pro specifické věci je zárukou zachování hratelnosti.
A právě proto by se hodilo nějaký FAQ pro magiče. Je blbost zatrhnout vše, co systémově nejde a stejně tak je blbost nechat to v mezích "rozumu a hratelnosti", protože to má každý jinde.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zařazení kouzla škole

Post by kucik »

J.F.Payne wrote:Magie není záhadná a tajemná jen pro toho, kdo má malou fantazii :|

A kdo má radši fyziku.
fyzika neni zahadna a tajmna jen pro toho, kdo ji nezkouma spravne :mrgreen:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Zařazení kouzla škole

Post by pavad »

kucik wrote:
J.F.Payne wrote:Magie není záhadná a tajemná jen pro toho, kdo má malou fantazii :|

A kdo má radši fyziku.
fyzika neni zahadna a tajmna jen pro toho, kdo ji nezkouma spravne :mrgreen:
+1!!! I like it! :)

edit: Eeee... a proc zrovna mne prijde fyzika tak nezahadna a netajemna? :mrgreen:
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Zařazení kouzla škole

Post by pavad »

J.F.Payne wrote:Magie není záhadná a tajemná jen pro toho, kdo ...má radši fyziku.
Nahodou! Vis jak bych si jejiho tajemna a zahad uzil? Dej mi jednoho magika a budu s nim pokusnicit/pokus nicit treba pul roku. Uplne to vidim:
Den prvni: Zkoumani vlivu EM poli na Subjekt
Den druhy: Jakym zpusobem meni takrecene sesilani entropii uzavreneho systemu?
Den treti az sedmy: Subjekt stale jeste na JIPce - zcela uzavreny system mel po par hodinach vyrazny prebytek oxidu uhliciteho nad kyslikem (poznamka pod carou: Je nutne sehnat do vyzkumneho teamu radeji chemika jak psychologa!).
Den osmy: Pokracovani zkoumani entropie.
Den devaty: Stale hledame zahadne (poznamka: za sykotu kyseliny a srseni blesku) zmizeny kalorimetr a postradane (dle laboranta - t.c. na preleceni v Bohnicke psychiatricke lecebne - naraz disponujici kridly a odletnuvsi pryc) hermeticke dvere od izolacni nadoby.
Den desaty: Mereni rozlozeni pole teplot nestacionarniho plazmatickeho oblaku (dle Subjektu jde o ohnivou kouli).
Den jedenacty: Tretina vyzkumneho teamu se jiz vraci z oddeleni popalenin.
Den dvanacty: Vzroste hmotnost Subjektu pri/behem sesilani tak receneho kouzla Zastav cas, aneb je stale platna obecna teorie relativity?
Den trinacty: Zadny zaznam.
Den ctrnacty: Stale hledame zaznamy a vzpominky z predesleho dne. Jako by se cas vyparil?
...

:mrgreen: A pak ze jsou lide co maji radi prirodni vedy bez fantazie a predstavivosti!!! :mrgreen:
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Locked