J.F.Payne wrote:Magie není železo, sakra už. Nedělej z věci, která může bejt tajemná, nejasná, záhadná, atraktivní, arkánní, ideální pro rozvíjení fantazie, kuchařku s jasně danejma postupama.
Zopakuju slovo: "č-a-r-o-z-p-y-t". Když si čistý (
jak jen může být) bojovník přečte Kuchařku (
rozuměj - nahází body do čarozpytu), pozná co který mág "Sesílá ...".
Vzhledem k tomu, že čarozpytem určí kouzla od skřetů a jiných potvor, tak to bude spíš naučení se vnímání nějakých "podprahových" vjemů, které provázejí ten který konkrétní projev magie, ať to kouzlo sesílá mág-prskavka-šaman-druid-wtf.
Je pevně dáno a očividně i pevně známo, jak se magie projevuje a to i nekouzelnickým "bytostem". Aneb když trne osmička vlevo nahoře, skurut sesílá Fireball

. Aneb když Čarozpytec cítí, že se míchá ruda a uhlí, bude se slejvat železo.
Dokonce to nevylučuje "tvoji" teorii o vaření čaje. Jen musíš mít na pamětí, že "systémově" pod kotlíkem na čaj hoří v plameni ruda a uhlí

. A čarozpytec tu rudu a uhlí cítí, takže bude železo. Jo a krom toho tam plavou ve vodě nějaký neškodný lístky

o který se nemusí starat.
Btw *prolítne polozapeomenutý reálie* -
Pojednání o moci magické - vlastně Magii popisuje dost přesně. Když si to člověk přečte a trochu přimhouří oko...tak Magie je prostě
fyzikální pole. Mozek je (nejspíš) orgán, který ho dokáže formovat, (
a tady, TADY je Jone tvoje pole neorané, široké a žírné na všechny teorie), které ale pod sebou mají pevně daná daná pravidla, které mág musí ať už vědomě nebo nevědomě dodržet, jinak ho Magie "neposlechne". Aneb -
je mnoho cest na horu, ale hora je pořád jen jedna. 