Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 17:49 03. Apr 2013
A kdo opravdu hraje mlátičku, tak je bude rubat čistě pro ten pocit rubání. Hrebogovci na EQ, Govan, atd. + pokud budou ty dungy, co mají hlavu a patu 
Persistentní svět hry Neverwinter Nights
https://thalienwn.cz/forum/
kucik wrote:Všechno jdeUděláš tabulku 7000 postav x 1000 druhů potvor a je to
Strop pro loot máš jeden. Bez ohledu na to, z čeho, nebo z jaký lokace si ho odneseš.Bruciacullo wrote:kucik wrote:Všechno jdeUděláš tabulku 7000 postav x 1000 druhů potvor a je to
nešlo by to jednodušeji? podobnym stylem jak se nastavuje strop pro loot? (lajcký pohled na věc)
To já bych bosse zas tak nenadhodnocoval, spíš bych hodnotil dungy. Natvrdo bych na nějaká místa umístil triggery s bonusem do xp (samozřejmě s ochranou proti podvodům), aby postavy nedostávaly expy za jednotlivé potvory ale spíše za jednotlivé fáze dungeonu.kucik wrote:No jo, jenže si představ, že se dostaneš do stavu, kdy si chceš jít někam zabojovat, protože prostě nemáš náladu na nějaký velký přemejšlení, ale kam jít, když za normální potvory nic nemáš a za bosse už taky ne?Bruciacullo wrote: Ponechání expů u bosů by to řešilo ne? s tím že by se nesnižovali tak rapidně jak teďklidně třeba i po jednom rekneme ze by mel bos nastaveno ze za nej je 100XP při druhem zabití by hrác dostal 99 atd v případě bosů za které by bylo třeba plácnu 5000 xp už by ta snižující se částka byla vyšší třeba 10 nebo 50 takže ve výsledku by měla postava dané přesný počet XP který muže získat creepem.. a bylo by na každém jak by se k tomu postavil.. ale xp za obyčejne potvory bych uplně odstranil
Navíc vezmi si, že když jdeš na nějakou normální potvoru prvně, tak je to pro tebe taky takovej boss. Časem už sice zvládáš tři na jednou ale to první zdolání je adrenalin pro celou partu.
To spíš i u normálních potvor udělat to postupný snižování.
Tím pádem pokud omezíš zisk xp, musí se logicky i zmenšit ztráta xp při smrti.
Ale stejně se mi pořád nelíbí to směřování přísunu xp od creepu k časovkám. A to jsem ty časovky přitom tenkrát zaváděl.
Viděl jsem už řešení že mezi xp za moby a nebojovýma časovkama existoval poměr, čím víc se hodnota poměru blížila ke kompletnímu xp za moby tak tím méně za ty moby dostával (a naopak, pokud by to směřovalo příliš k časovkám tak ty by byly čím dál menší). Ale to už hraničí se systémem kompletního sledování hráče. A to se mi těžce nelíbí.Nalkanar wrote:Návrh:
Vymyslet něco, co by umožňovalo na každém lvlu nacreepit z obyč potvor určitý díl lvlu. Po dosažení daného množství, už by z běžných potvor nebyly XP a záviselo by to na časovkách a bossech. Tím by dávalo smysl pro bojové charaktery to, že se učí bojovat tím, že skutečně bojují, ale zároveň by takto nebylo možné jen vymlátit kompletní lvly a musel by tam být nějaký "odRPený" (ne každý bude skutečně hrotit hraní charakteru a bude jen někde "makrostylovat") čas atd.
EDIT GALLI: jo tohle by bylo lepší řešení mého návrhu, šlo by to systémově? šamane?
Nevím jak moc složité to je naprogramovat, ale osobně se mi ten systém líbí. Zabrání to cílenému vyexpovovávání nových postav stylem "25-tý lvl za 3 týdny"Shaman88 wrote: Viděl jsem už řešení že mezi xp za moby a nebojovýma časovkama existoval poměr, čím víc se hodnota poměru blížila ke kompletnímu xp za moby tak tím méně za ty moby dostával (a naopak, pokud by to směřovalo příliš k časovkám tak ty by byly čím dál menší). Ale to už hraničí se systémem kompletního sledování hráče. A to se mi těžce nelíbí.
Jachym wrote:Trochu zareaguji:
Barbare 321 myslím si že priotitní otázka stojí : Chcete udělat nějakou formu Wipe?
Pokud je odpověď ano – pak je primární tvá otázka : Na jakou cílovou skupinu bude Thalie zaměřena.
Pokud je odpověď NE – pak tvá otázka není primární. Primární otázkou se stává: Co dál
Proč ti připadá situace na Thalii jako neuspokojivá, proč se tohle vůbec řeší?
Shaman88
- Dle mého názoru - Dobrý server nepotřebuje časté zásahy DM , hráči by si měli vystačit samy se systémy a reáliemi zvolenými na serveru a měli by se pohybovat v systému světopříběhu zvolna.
Tam kde není vše dobře nastaveno jsou časté zásahy DM potřebné a hráči je vyžadují , není to však správné . Hráči někdy využívají DM qestů k rychlému zisku expů , když je nedostanou nebo dokonce postavy zemřou dochází k rozčarování atd atd.
Systémy nedokáží reagovat a adaptovat se na RP a snahu hráče dosáhnout nějakého postavení. Bez DM je to stejné jako můj pohled na celé NWN, jen změť hodnot provázaných určitou mechanikou. Prostě pro normálního člověka nuda.
Ad3 – omezit alchymii – klerik bude léčitel a bostovač , zloděj odemče a odpastí , bard zazpívá. Dnes plechovky nikoho nepotřebují.
A co když tihle hráči nejsou? Né všechny baví hrát léčitele či jiné vyhraněné role. Co pak? Alchymie je právě to co zajištuje že i když tady hráči nebudou tak svět bude hratelný.
Ad4 – snadno (je to na delší vyprávění) např: Nolifeři budou ve dvou soupeřících klanech, církvích , guildách (Ne PvP !!!) kde budou získávat nejen expy ale hlavně nějaké třeba honor body a rekreační hráči budou ve velkém neutrálním městě jako obyvatelé, kteří také mohou ovlivňovat svět, ale zvláštní body budou moci získat jen výjmečně (na vyšších lvlech) a mohou je darovat některé straně či jí podpořit obchodem. Noliferům spolkne část času honba za (honor) body , čímž se příliš nevzdálí rekreačním hráčům.
A proč? Jaká je motivace pro nolifera vstoupit do nějaké guildy, co tak pozoruju tak většina nolife nwn hráčů, které jsem potkal jsou absolutní solisti, kteří hrají jen pro dobro sebe nebo své vlastní skupiny hráčů. Naopak chceš hráčům kteří nemají čas uzavřít možnost získat nějaké lepší postavení?
Já se třeba nudím u alchymie, tak si píšu: (je na tobě zda to uznáš za rp nebo za plácání)Barbar321 wrote:V tom je právě zakopaný ten pes. Co jeden označuje za hru, druhý bere jen jako nějaképlácání mimo RP. Řekl bych, že je to opravdu dost subjektivní názor.karolina wrote: Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju.
Třeba když jsem s postavičkou na pruzkumech a ubíjím čas neúčelným pobíháním v terénu, sem tam zlikviduju/oběhnu/podráždím nějaké NPC, tu si utrhnu kytičku, támhle vydoluju jed z pavouka nebo useknu kus větve. Mě to baví, hraju tak. Když bych ale udělal anketu, myslím, že dost velká část hráčů by to označilo za neRP hru.
Možná bude problém v tom, že ne každý uznává pod pojmem "roleplay" to, že není důležité co postava přímo dělá, ale nějaké to vžití do pocitů postavy a to co dělá dělat tak, aby to odpovídalo i "realitě".
Holt budou použvat alchymii NWN, která je málo účinná. Nastavení a úroveň světa by pak bylo možné o něco snížit (předpokládám, že právě kvůli alchymii se zvyšovala obtížnost před nějakou dobou)Shaman88 wrote: A co když tihle hráči nejsou? Né všechny baví hrát léčitele či jiné vyhraněné role. Co pak? Alchymie je právě to co zajištuje že i když tady hráči nebudou tak svět bude hratelný.
Tak já nejsem ta vhodná osoba, která by tohle mohla hodnotit. Osobně se mi to líbí a mým selským rozumem rozebraný pojem RP to naprosto splňuje.-darkvision- wrote:
Já se třeba nudím u alchymie, tak si píšu: (je na tobě zda to uznáš za rp nebo za plácání)
*položí na stolek brašnu a vytáhne z něj malou destilační aparaturu, vedle si položí kudlu a kus prkna*
*odepne si od pasu dva váčky s houbami a vyloží si jejich obsah na stolek, bere houbu po houbě a krájí je na tenké plátky*
*připálí si kahan pod skleněnou miskou a nalije do čtvrtiny roztokem z flakonku*
*houby vkládá do roztoku a sleduje jejich pomalou táhnoucí se destilaci, na konci připraví flakónek, do kterého pomalu spadávají kapky roztoku nového*
a tak dále a tak dále![]()
Je to jen plácání, nebo to je RP. Měl by za to člověk dostávat časovky nebo ne? Vím já