Page 7 of 10
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 23:51 08. Jan 2008
by OneHeart
že by mágové s plamennýma obouručákama a kamennou kůží?

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 00:36 09. Jan 2008
by Kiri
Rad bych podekoval JiBovi, super napsany nazor.
Tak naokraj, stezujou si magove, protoze oni sou omezeni...
Na nove kouzla magove cekaji odhadem rok

:D:D:D (to neni kritika na tym, to je jen holej fakt)
Mag dle me by mel bejt nekdo, ke komu maj ostatni nejakou uctu. Protoze je silnej (magicky), ucenej. To by si pak nikdo nemoh dovolovat urazky na prskavky (neberu to osbne na hrace, ale na postavu), protoze by mu hrozila smrt. Takhle se z prskavek stavaj daleko vetsi zevla...
K tomu rambeni samotnyho maga nekde trebas na drakovi. Mozny to je, lae nikdy sem takhle mocny PC carodeje/zaklinace nepotkal. Nejsilnejsi o kterym sem vedel, chodil vzdy este s nekym a i tak meli problemy. No a k tomu poctu PC carodeju

:D:D by mi zajimalo kolik aktivnich carodeju hralo pres leto? Trebas
Na zaver sem chtel jen napsat, ze nejsem proti omezovani maga, ale ceho je moc toho je fakt moc....uz se tesim az bude chodit nejaka wizna s bardem po svete bavit vesnicany

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 01:19 09. Jan 2008
by Pivo
Kiri wrote:Na zaver sem chtel jen napsat, ze nejsem proti omezovani maga, ale ceho je moc toho je fakt moc....uz se tesim az bude chodit nejaka wizna s bardem po svete bavit vesnicany

Bojovník bude chodit s nima a pokud nějaký vesničan nezaplatí tak ho sejme,když to mág nedokáže

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 01:58 09. Jan 2008
by Kiri
To je dobrej napad na zalozeni cirkusu

:D:D:D na venek nevinne se tvarici cirkus a ve skutecnosti obchodnici s drogama

:D:D
Vendeline, nechces bonbonek?
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 11:16 09. Jan 2008
by kucik
Kiri wrote:
...
Mag dle me by mel bejt nekdo, ke komu maj ostatni nejakou uctu. Protoze je silnej (magicky), ucenej. To by si pak nikdo nemoh dovolovat urazky na prskavky (neberu to osbne na hrace, ale na postavu), protoze by mu hrozila smrt. Takhle se z prskavek stavaj daleko vetsi zevla...
...
Ale vzdyt o tom se tady uz dobrych pet minut bavime Plha..!
Ne vazne. Smal ses, kdyz jsem psal, ze maga by mel hrat nekdo, kdo ho uhraje. To samozrejme plati pro vsechna povolani, ale mag a knez jsou v tomhle podle me nejnarocnejsi. Pises tady, ze maga by meli mit vsichni v ucte. S tim naprosto souhlasim a pral bych si na Thalii videt vic takovych Magu (opravdu s velkym M). Jak mam ale sakra mit v ucte prskavku, ktera beha po okoli jak schizofrenni fretka s krumpacem nebo halapartmou v ruce a odpaluje ohnostroje na vsechno co vidi?
Takhle ja beru RolePlay. Nikoliv ,,On je mag na Xtym levelu, tak ho musim respektovat", ale ,,Chova se jako posuk, tak se podle toho budu chovat i ja k nemu".
Nevnucuju nikomu jak ma, nebo nema hrat to ktere povolani/rasu. Jen rikam, ze ma postava se k te jeho bude chovat podle toho, co sama vidi a ne podle toho, co ma ten druhy v popisku/char sheetu.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 11:57 09. Jan 2008
by Shifter
Pekne si to napsal Kuci.
Respekt a uctu si musi dotycnej vytvorit sam a myslim ze ucta neni zavisla na sile a trvani kouzla, nebo na tom jak velkou da bojovnik dmg pri kritickim zasahu (ikdyz to muze ziskavani respektu pomoct). A rozhodne ucta neni to same jako strach o zivot. Mrakoplas byl taky MAK a ucty se mu zrovna nedostavalo a to mel v hlave tak mocne kouzlo, ze se mu tam uz zadne dalsi neveslo

Re: Prvotní dojem :)
Posted: 12:19 09. Jan 2008
by Pivo
Shifter wrote:Pekne si to napsal Kuci.
Respekt a uctu si musi dotycnej vytvorit sam a myslim ze ucta neni zavisla na sile a trvani kouzla, nebo na tom jak velkou da bojovnik dmg pri kritickim zasahu (ikdyz to muze ziskavani respektu pomoct).

Přesně tak.Tohle jsem osobně zažil.Jsem si myslel,že když budu mít největší damage na serveru budou mě všichni respektovat,ale opak byl pravdou.Naštestí Thalii je rp server za to jsem velice rád.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 15:14 09. Jan 2008
by Anderson I
jiromir wrote:
........ Kdyby vsichni hrali mága opravdu jako mága, kterej ukazuje svoje umeni a moc jen kdyz je to fakt treba, tak by to nebylo treba omezovat, ale sam asi vis, ze je spousta mágů terminátorů, který se nabuffujou jak blazen, nabuffujou si summona a jdou do dungu. To pak neni mág, ale paskvil... Myslim že mágů bude i tak dost.
Já bych měl jen dotaz, jak si tedy představuješ mága, když ne tak, že stojí někde v pozadí, „tahá za šňůrky“/pozoruje boj a občas, když se mu to nezdá, přispěje nějakým tím kouzlem - napadá mě třeba haste, nebo tak něco. Rozhodně do ničeho nemlátí, protože na to má lidi/příšerky/cokoliv. Nevezme do ruky meč/palcát/sekeru/kladivo a nepůjde to tam „řešit“. Můžu se plést, ale mě to moc nešlo, když ti summon vydrží 30 sekund.
A to mě přivádí na 2 otázku, mohl by mi prosím někdo poradit, jak se dá summon využít? Vážně by mě to zajímalo, nechci vyvolávat hádny, prostě jsem jen zvědavý, jestli se summoni běžně používají a jak.
Předem dík.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:05 09. Jan 2008
by Theo
Prvykrat, ked som sa prihlasil na Thaliu zo svojim magom, som bol ohromeny jednou skutocnostou. Nemozem dat rest kedy sa mi zache, a nemozem hocikde.
Vsetky tieto "upozronenia" vyplyvaju stoho, ze :
- mag si moze "nahodit" kuzla az po dlhej dobe, kedy je bezbranny, a jeho "bosty" su Teamom nadalej skracovane a oslabovane.
- bojovnik je slabsi nez mag (a v literature ma predsa vzdy bojovnik respekt pred magom) ale zato je stale pripraveny, stale moze zautocit plnou silou.
Bol som v Guilde magov, a ked si takato skupina niekde vysla, tak vela toho nedokazala (az som radsej zalozil novu bojovu postavu). Bojovnik je proste nutnost. Inak sa bud setria kuzla alebo sa hned vyplytvaju a caka sa na smrt (vstric bohom - DM).
Skuste sa aspon nadtym zamysliet. Hoc je mag v nwn hrozne silna vec, cisty mag vzdy voli - ako to uz niekto spomenul - cestu v parte z bojovnikom. Team ma urcite skusenosti stymi skusenymi, ( "ktery to uz vedi a prijde im to lehke") lenze unich je to zvycajne build - bojovnik4/mag+. To nieje mag, o ktorom tu vetsina z Vas hovori. Battlemage - pouzivaju magiu len aby si dali bosty na seba a sli .. vsetko ostatne co mag ponuka je bonus.
A nekecajte mi tu o vyrovnanosti maga a bojovnika!. Hras bojovnika a sere ta ze mag ta moze zabit jednym kuzlom? Tak hraj maga !! Podobne ako mi napisal Kucik u subras - bojovnik je tu, aby tu ta moznost bola. Ked chcete vyrovnat sily maga inym povolaniam, vyrovnavajte vsetko. Ja vtom teda zmysel nevidim. Kazdy tu moze hrat maga.
Kazdopadne nema zmysel uz dalej otom hovorit. Ako v prirode - prirodzenym vyberom sa to tu odfiltruje a proste sa tu nebude hrat tolko magie (zamer?).
A ty co to z hrdosti skusia budu behat po mestach, len aby sa mohli ist vyspat...
Theo
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:18 09. Jan 2008
by Sorrow
Add Theo : Jestli te muzu o neco poprosit, tak radsi uz nic nepis ohledne magu

.Uz jsi s tim brekotem opravdu trapnej a ani nevis co pises.Vubec nechapu to, ze se zminujes o parte magu co si ani neskrtla, to je mi naprosto k smichu a je videt ze o tom ale vubec nic nevis, pac dva tri magove a kazdy s moznosti pouzit jine kouzla je neporazitelna grupa.
A ohledne toho maga/bojovnika.Tak jsi opravdu ZASE na velkem omylu, pac cistej mag je daleko silnejsi.Ale tohle ti psat uz ani nema cenu kdyz nechapes uplne zaklady hrani za maga.
Sorrow
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:21 09. Jan 2008
by Daanri
Tak pozor, ja nehral build v style 4lvlbojovnik/mag a dokazal som ist s mojimi aj cistymi magmi kam som len chcel, ako som uz pisal vyssie. Takisto je tu zopar hracov co hrali cisteho maga a dokazali ist tak isto kam sa im chcelo a kolko sa im chcelo. To ze magove v gilde boli neskuseny hraci co nepoznali kuzla, ich posobenie a ako hrat maga, a preto sa nikam nedostali zato uz team ani nastavenie sveta nemoze. Takze to Theo laskavo neprekrucuj.
Ako DM som videl v hre magov, ktori dokazali samy vybit dungeon kyklopov, porazit draka (na ktorom padla cela druzina valecnikov) a podobne veci. Holt za maga sa treba ucit hrat a nie hodit len vysvieteny ako vianocny stromcek a mysliet si, ze to je neporazitelny mag.
Co sa tyka summonov su pouzitelny az az. Aj v novom systeme dokazem pomocou summona vybit dung. Stale si mozem pomoct svitkami a hulkami.
Ked maga neviete hrat nerobte z neho lamu, ktora nic nedokaze alebo bude neviema ako obmedzena. Aj po tychto upravach bude hratelny az az, kto bude chciet ho bude hrat a kto nie sa bude stazovat na fore.
A nakoniec, ked sa mi bude naky valecnik smiat ako magovi, velmi rychlo mu ukazem, ze sa sakramentsky mily a nech si nabuduce rozmysli smiat sa magovi.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:21 09. Jan 2008
by Rejty
Prvykrat, ked som sa prihlasil na Thaliu zo svojim magom, som bol ohromeny jednou skutocnostou. Nemozem dat rest kedy sa mi zache, a nemozem hocikde.
To je snad normalni, ze nejde furt spat a kdekoliv. Nebo ty jdes spat az kdyz si unaveny?
Bol som v Guilde magov, a ked si takato skupina niekde vysla, tak vela toho nedokazala (az som radsej zalozil novu bojovu postavu). Bojovnik je proste nutnost. Inak sa bud setria kuzla alebo sa hned vyplytvaju a caka sa na smrt (vstric bohom - DM).
Jiste, parta neschopnych magu si nekam vysla. Nenaboostit se a hodit kouzlo do party potvor a divit se, ze mag umre, neni dobra strategie. Ale to uz se tu probiralo, kdyz za maga hrat neumite, tak ho radsi nehraje.
Team ma urcite skusenosti stymi skusenymi, ( "ktery to uz vedi a prijde im to lehke") lenze unich je to zvycajne build - bojovnik4/mag+. To nieje mag, o ktorom tu vetsina z Vas hovori. Battlemage - pouzivaju magiu len aby si dali bosty na seba a sli .. vsetko ostatne co mag ponuka je bonus.
Jak vubec muzes soudit, kdo a co tu hraje, kdyz to nevis. Kdybysme nemeli ty zkusenosti, tak ty upravy nedelame.
Kazdopadne nema zmysel uz dalej otom hovorit. Ako v prirode - prirodzenym vyberom sa to tu odfiltruje a proste sa tu nebude hrat tolko magie (zamer?).
Nikdo te nenuti hrat maga, kdyz je podle tebe tak nehratelny.
Z tvych prispevku mi pripada, ze cela hra je utrpeni...

Vysvetlovat neco nekterym lidem je jak hrach na stenu hazet.
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:24 09. Jan 2008
by kucik
Theo wrote:...
Me se strasne libi, ze tohle vsechno vis jeste pred spustenim modulu. Jeste driv, nez si to kdokoliv mohl vyzkouset.
Mas neuveritelny vestecky talent. Poradil bys mi, do jakych akcii mam investovat?
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:35 09. Jan 2008
by Theo
Ospravedlnujem sa, uz sem to pochopil :
Bud prijmu, co my svet nabizi, nebo muzu tahnout.
Dobre, uz nediskutuju.
Theo
Re: Prvotní dojem :)
Posted: 16:42 09. Jan 2008
by Daanri
Nehnevaj sa Theo, ale ty nediskutujes, ty kritizujes a rypes este predtym ako mas moznost vyskusat veci v hre a potom to posudit a cielene znehodnocujes pracu teamu a ludi z teamu, ktori si dali dost namahy s upravami a dalsimi vecami.
Nikto nevravi, ze ked sa niekomu nieco nepaci, nema pravo to vyjadrit na fore alebo o tom diskutovat a navrhnut lepsie riesenie. Lenze tebe sa nepaci vsetko a nenavrhujes ziadne riesenia.