Page 62 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:30 11. Dec 2012
by Prasokralik
Aulus wrote:P.S.: Někdo tu vytáhl možnost využití lektvarů na zvýšení slotů. To je dle mě blbost, vždyť na nasazení nových kouzel do slotů je třeba medit a tím efekt lektvaru vyprchá. Nebo to tak není?
moc neexpíš a je to znát ve tvém (chybném, sorry ale je to tak) uvažování

je rozdíl, když si dáš do slotů 10x prodlouženou božskou přízen a nebo když si ji tam dáš jen 5x protože zbylé sloty zaberou boosty (pro tebe a pro partu)

v praxi to znamená mnohem delší životaschopnost klerika za JEDEN rest, zbytek dohoní lektvarama

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:31 11. Dec 2012
by Krysak
Aulus wrote:Tak ještě jedno vyjádření.

P.S.: Někdo tu vytáhl možnost využití lektvarů na zvýšení slotů. To je dle mě blbost, vždyť na nasazení nových kouzel do slotů je třeba medit a tím efekt lektvaru vyprchá. Nebo to tak není?
1. Jo, tak to je mag je cvičená opice - ale cenná součást skupiny.
Ad PS: bylo to myšleno jinak, sloty pošetříš na lepší veci, které ma alch horší nebo moc krátké.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:33 11. Dec 2012
by Aulus
Prasokralik wrote:
moc neexpíš a je to znát ve tvém (chybném, sorry ale je to tak) uvažování

je rozdíl, když si dáš do slotů 10x prodlouženou božskou přízen a nebo když si ji tam dáš jen 5x protože zbylé sloty zaberou boosty (pro tebe a pro partu)

v praxi to znamená mnohem delší životaschopnost klerika za JEDEN rest, zbytek dohoní lektvarama
Já to akorát asi špatně pochopil. Já myslel, že si zvýšíš počet slotů nějakým přímým boostem z lektvaru. Ale vy jste to mysleli tak, že ušetříš sloty díky lektvarům. Tak to potom jo.

Jinak mě těší, že odpovídáte jen na P.S. :mrgreen:

Krysák: Zajímavý pohled. A já si vždycky myslel, že mág je úctyhodná osoba s vysokou inteligencí nebo charismatem, vůdčí typ. Ale systém hry z něj evidentně udělal největšího debila družiny, který dělá jen to, co ostatní rozkáží. :wall:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:40 11. Dec 2012
by Krysak
Ad magove a vudčí osobnosti. Myslím že mezi mágem a vůdčí osobností není přímá žádná korelace. Závislost je asi stejná jako slovo vědec a vůdce.
Váženou osobou by být mohl a měl. Pokud si to zaslouží.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:40 11. Dec 2012
by FroziKk
Aulus wrote: Možná ani na to ne, když tu Frozíkk před chvílí napsal, že ke Vševidoucímu oku potřebuje hlavně alchymii (takže mág je asi až druhořadý).
Zrovna k němu potřebuješ aspoň dva :)). Pokud chceš mít tak 50% jistotu, že přežiješ.

A zase se zopakuju - Mág se sám xpit dá a nejsnažší způsob je navlíct ho do plátů (spell failure si kompenzuješ stříbrnou zbrojí), ale zkrátka to není pro každýho .. chce to trpělivost a hlavně nějakou tu zručnost.

Stejně si ale stojím za tím, že mág je podpora party a bůh CvC .. na každým serveru kde jsem kdy hrál to tak bylo.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:45 11. Dec 2012
by Aulus
FroziKk wrote: Zrovna k němu potřebuješ aspoň dva :)). Pokud chceš mít tak 50% jistotu, že přežiješ.

A zase se zopakuju - Mág se sám xpit dá a nejsnažší způsob je navlíct ho do plátů (spell failure si kompenzuješ stříbrnou zbrojí), ale zkrátka to není pro každýho .. chce to trpělivost a hlavně nějakou tu zručnost.

Stejně si ale stojím za tím, že mág je podpora party a bůh CvC .. na každým serveru kde jsem kdy hrál to tak bylo.
Ok, možná jsem četl moc zaslepeně. :)

Představa, že bych hrál čaroděje ve zbroji, je pro mě opravdu docela hrůzostrašná. Aspoň teda z RP hlediska toho, jako si představuji čaroděje (třeba Azuráči). Jinak souhlasím a přidal bych k tomu rychlý počítač.

Podpora - tak bych ho taky asi nazval. Je to ten vzadu, co nakouzlí a čumí. :mrgreen: A v CvC je dobrý, ale často ho něco překvapí, takže permaútočiště je asi nutností.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:52 11. Dec 2012
by -darkvision-
Nalkanar wrote:Podstata je pořád v tom, že je tu systém podporující sólování, a proto by bylo fajn tuto možnost omezit. Je to skoro stejné jako hůlky.

Osobní zážitky a (lživé) výpovědi na fóru o kvalitách mágů a jejich přítomnosti v partě jsou v podstatě mimo diskuzi. Je tu prostě systém, který podporuje sólování ještě více než hůlky, tak proč ho tu držet v téhle přehnané podobě a neomezit ho, stejně jako hůlky?
Táhněte si na EQ.
Když jste tu nebyli, nemuselo se tu furt nic omezovat a všem bylo hej. Pak jste se tu zjevili a najednou chcete furt něco oemzovat tak, aby se vám to tu líbilo čím dál více.

Si děte na eq, tak se creepit endá a budete spokojeni. A nechte Thalii takovou jaká je.

Howgh!

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:55 11. Dec 2012
by -RoF-
-darkvision- wrote:....
Klid ;)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:58 11. Dec 2012
by xxxMajkyxxx
FroziKk wrote:
Aulus wrote: Možná ani na to ne, když tu Frozíkk před chvílí napsal, že ke Vševidoucímu oku potřebuje hlavně alchymii (takže mág je asi až druhořadý).
Zrovna k němu potřebuješ aspoň dva :)). Pokud chceš mít tak 50% jistotu, že přežiješ.

A zase se zopakuju - Mág se sám xpit dá a nejsnažší způsob je navlíct ho do plátů (spell failure si kompenzuješ stříbrnou zbrojí), ale zkrátka to není pro každýho .. chce to trpělivost a hlavně nějakou tu zručnost.

Stejně si ale stojím za tím, že mág je podpora party a bůh CvC .. na každým serveru kde jsem kdy hrál to tak bylo.
Souhlasim. Mag je hratelnej, ale vic nez kterekoliv jine povolani potrebuje byt postaven dobre a byt ovladan hracem, ktery ma skill.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 19:00 11. Dec 2012
by KaTo
-darkvision- wrote:...tu nebyli, nemuselo se tu furt nic omezovat a všem bylo hej. Pak jste se tu zjevili a najednou chcete furt něco oemzovat tak, aby se vám to tu líbilo čím dál více.

Si děte na eq, tak se creepit endá a budete spokojeni. A nechte Thalii takovou jaká je.

Howgh!
Jen něco tak přízemního?! Táhnout s prázdnou? Pchá!! Ještě než odtáhnou, nechť UMDčkařům vrátí hůlky!! :mrgreen: Hůlky! Hůlky!! Hůlky!!! :lol: :lol: :lol:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 19:07 11. Dec 2012
by kucik
xxxMajkyxxx wrote: Souhlasim. Mag je hratelnej, ale vic nez kterekoliv jine povolani potrebuje byt postaven dobre a byt ovladan hracem, ktery ma skill.
To je samozřejmě pravda (a taky důvod, proč mágy tak málo hraju), u mága prostě musíš přemejšlet (a mě se často po celym dnu v práci nechce).

@Aule: Na PSum reaguju, protože to byl nejkratší odstavec. Na zbytek nereaguju, protože si nemyslim, že se můžem dobrat shody.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 19:26 11. Dec 2012
by Prasokralik
KaTo wrote:
-darkvision- wrote:...tu nebyli, nemuselo se tu furt nic omezovat a všem bylo hej. Pak jste se tu zjevili a najednou chcete furt něco oemzovat tak, aby se vám to tu líbilo čím dál více.

Si děte na eq, tak se creepit endá a budete spokojeni. A nechte Thalii takovou jaká je.

Howgh!
Jen něco tak přízemního?! Táhnout s prázdnou? Pchá!! Ještě než odtáhnou, nechť UMDčkařům vrátí hůlky!! :mrgreen: Hůlky! Hůlky!! Hůlky!!! :lol: :lol: :lol:
Ámen! Hůlky!

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 23:11 11. Dec 2012
by Barbar321
Krysak wrote:Ad magove a vudčí osobnosti. Myslím že mezi mágem a vůdčí osobností není přímá žádná korelace. Závislost je asi stejná jako slovo vědec a vůdce.
Váženou osobou by být mohl a měl. Pokud si to zaslouží.
Nehrál jsi nikdy DrD? Tam to bylo skoro logickou záležitostí. Mág řešil, bojovník mlátil

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 23:15 11. Dec 2012
by Aulus
Barbar321 wrote: Nehrál jsi nikdy DrD? Tam to bylo skoro logickou záležitostí. Mág řešil, bojovník mlátil
Já na tom odrostl, tak je to ve mě asi zakořeněné. :) Ale ve světě WMek s inteligencí 13+ už to asi není tak jednoduché. :mrgreen:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 23:17 11. Dec 2012
by Barbar321
FroziKk wrote: A zase se zopakuju - Mág se sám xpit dá a nejsnažší způsob je navlíct ho do plátů (spell failure si kompenzuješ stříbrnou zbrojí), ale zkrátka to není pro každýho .. chce to trpělivost a hlavně nějakou tu zručnost.
Už jsi viděl nějakýho mága navlečenýho do stříbrný zbroje? Já ne a podle mých zkušeností ho toto nezachrání od toho, aby se z něj opět nestalo jen další maso do mlýnku. Bude mít tak malou obranu, že stejně nebude moct stát proti potvoře v souboji handtohand

Osobně netuším, jak moc jde levelovat za mága (mám socku, za kterou to vesměs nějak takštakš jde), ale třeba za úpravu summonů jsem tu agitoval dost intenzivně před nějakou krátkou dobou.