Theogil I wrote:Tak jsem četl a dočetl, že Tiger II považuji za nejlepší ht VIII a Panther II za nejlepší mt VIII ...
S Panterem budeš muset ostatní tanky dost pižlat, přesnost a průbojnost je sice dobrá, ale jak už tu psali jiní, poškození nic moc (a za nej osmičkový střeďák bych Pantera II nepovažoval, taková T-44 opravdu stojí za povšimnutí a i ten Pershing není nejhorší).
-RoF- wrote:Jinak hmm srovnání těžkých osmiček? Noo toto otázka.
Máme tyhle.....
RoFe, máš tam menší chybku, AMX M4 1945 je teprve sedmá třída. Do osmičky patří až AMX 50 100, které připomíná spíše střední tank a je ještě o něco papírovější než jeho předchůzce, ale aspoň už skutečně vlastní ten rychlopalný kanón (na tento stroj se celkem těším, protože to bude docela změna od těch pomalejších oblud).
Jinak pokud jde o těžké tanky osmé třídy, tak nejlepším výběrem je asi Tiger II nebo IS-3 (IS-3 má myslím díky své mobilitě bojovou hodnotu ještě o něco málo vyšší).
Theogil I wrote:...
Jo tak přesně do tohoto bodu jsem se dostal. Udělat tank z tetrapaku a tvrdit o něm, že je to těžký tank, no to chce odvahu. 
...
Holt těžký tank se určuje (překvapivě

) podle váhových kritérií a ne podle tloušťky pancíře (a ty krabice s vínem nebo co si to tam ta francouská posádka tahá, už něco vážej).
Co se týče VK4502A, i když jsem si ho nechtěl pomalu ani pořizovat, jak jsem od něj měl malé očekávání, tak mě mile překvapil. Oproti Tigru P ten jeho pancíř vypadá uboze, ale zase je lépe tvarovaný a vylepšená věž je víc než slušná. Hlavní zbraní je ale jeho výrazná rychlost/akcelerace (na těžký tank). Je to v podstatě taková protiváha Tigra II, bohužel bez jeho nejlepšího kanónu.
KV-1S je cedník (zatím jsem to prostřelil snad se vším) se slušným dělem. V rotách ale své opodstatnění má (víc se mi líbí ve stejné třídě třeba KV-2, ale to je bohužel slepá větev).