Page 63 of 214

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 08:09 09. Jun 2010
by Pajule
to jo ,ale ivorský jezero je hluboký!:D ale v lese sou krásný vodopády a to je daleko zdravější než láázně pche

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 08:12 09. Jun 2010
by Sorrow
K Monstera : Nojo ale ty si zapomel pripsat ze by se mel holkam na ostruvek instalovat
soustruh a frezka :D

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 08:22 09. Jun 2010
by monstera
Sorrow wrote:K Monstera : Nojo ale ty si zapomel pripsat ze by se mel holkam na ostruvek instalovat
soustruh a frezka :D
Ona pracuje jen jedna z nich, ostatní jsou na práci levé nebo líné.....

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:18 09. Jun 2010
by Cairon
Nayra wrote:To jsme se nepochopili :)) To moje vypadá dost jinak.
No, tak já teda nechám aspoň trochu nahlédnout, i když je to v takovém pochybném stavu...

http://www.jpeg.cz/images/864_lazne1.jpg
Vstup do lázní a recepce. Jedna pro dámy, jedna pro pány... Chybí NPC.

http://www.jpeg.cz/images/928_lazne2.jpg
Kdo čeká na masáž či se mu jen nechce po uvolňující koupeli do toho mumraje venku, může si posedět v příjemném koutku a dát si osvěžující mátovou vodu...

http://www.jpeg.cz/images/493_lazne3.jpg
Chodba ke "koupelnám". Zprava: Dámská část, dveře nahoru k masérovi (ještě neudělané), pánská část... Chybí NPC lazebníků.

http://www.jpeg.cz/images/625_lazne4.jpg
A konečně už lázeň samotná. Bazének pro skupinové koupání. Pro samotáře a stydlíny tři zastíněné vany v pozadí a nějaká ta okrasa...

A to je ode mě zatím vše :)

No konečně ! Huráááá ! Tohle má dušičku...u toho je vidět že si tvůrce v duchu představil jaké by to mělo být kdyby se tam chtěl sám jít "láznit" :mrgreen:

Ty lázně co mi přišli od jiných bylo vše ve stylu " koupelna nemrtvých milenek v Urgoldově doupěti " a to byla fakt nuda na koukání i koupání.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:27 09. Jun 2010
by -RoF-
monstera wrote: Zatím co tu řešíte kryté lázně, moje holky by ocenily, kdyby se dalo v jezírku u Ivory si zaplavat a na ostrůvku se slunit....
Na jistém neslušném modulu sem viděl vychytávky, kde šlo vejít do vody a "chodit" (plavat), takže se šlo vykoupat v každém jezeře.

Hmmm možná i v lávovém :twisted:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:52 09. Jun 2010
by turiel
DenGrasse wrote:lacarant neni celá inkvizice a inkvizice neni celá církev...

pokud má někdo imku na oheň, lze mu ho třeba vyleptat kyselinou nebo vytetovat... :wink: neboj poradíme si.

ber to jako středověk do lázní běžně chodí muži všech tříd plus ženy lehších mravů, ženské lázně musí mít oddělenou část. povídat si leda tak přes zástěny, to je max.
tolik jen k těm šlechtičnám atd.
Pro vsechny kteri maji stejne mylny nazor jako DenGrrasse. :wink: doporucuji jen tak namatkou hnihy Ceske zeme za vlady Lucemburku , cituji stranu 61:

Prazane 14. stoleti mohli navstevovatnektere z nekolika desitek lazni , kde se "jednou tydne , totiz v sobotu, muzi i zeny v nahote spolecne koupali".

a knihu Ceske zeme za Jiriho z Podebrad a Jagellovcu, cituji stranu 37 :

Navsteva lazni patrila k bezne hygiene ve stredovekych mestech. jejich zarizeni bylo vcelku proste a bohatsi mestane si mohli dovolit zridit lazen ve svem dome.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 16:29 09. Jun 2010
by Luelle
turiel wrote:Pro vsechny kteri maji stejne mylny nazor jako DenGrrasse. :wink: doporucuji jen tak namatkou hnihy Ceske zeme za vlady Lucemburku , cituji stranu 61:
zrovna mi to tu leží na zkoušku a já byla líná listovat :D

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 16:41 09. Jun 2010
by turiel
no netouzim se koupat spolecne s muzi v nahote :D ale to ze lazne navstevuji jen devy povetrne to me nadzvedlo a donutilo listovat :D

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 17:28 09. Jun 2010
by Arsen
DenGrasse wrote:. Beztak je půlka serveru chce jenom proto aby tam mohla provozovat prasárny - takže tudy ne.
Pokud je to baví a neotravuje ostatní tak proč ne ?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 17:48 09. Jun 2010
by DenGrasse
turiel wrote: Pro vsechny kteri maji stejne mylny nazor jako DenGrrasse. :wink: doporucuji jen tak namatkou hnihy Ceske zeme za vlady Lucemburku , cituji stranu 61:
Prazane 14. stoleti mohli navstevovatnektere z nekolika desitek lazni , kde se "jednou tydne , totiz v sobotu, muzi i zeny v nahote spolecne koupali".
a knihu Ceske zeme za Jiriho z Podebrad a Jagellovcu, cituji stranu 37 :
Navsteva lazni patrila k bezne hygiene ve stredovekych mestech. jejich zarizeni bylo vcelku proste a bohatsi mestane si mohli dovolit zridit lazen ve svem dome.
hele víš že za znevažování autority týmu se dáva BAN? :mrgreen:
ještě mi prosím napiš autora, jsem líný to hledat. prozkoumám to a klidně uznám omyl, pokud to tak je, nicméně i kdyby to byla pravda, nic to nemění na statusu lázní v karathě. Tady se na cudnost dbá a navíc každý bohatší má skutečně lázně ve svém domě, stejně jako čeští měšťané za Jiřího z poděbrad.
Arsen wrote:Pokud je to baví a neotravuje ostatní tak proč ne ?
no právě že s tím na veřejnosti budou otravovat ostatní.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 18:10 09. Jun 2010
by Luelle
hádám že tahle :D

http://www.pemic.cz/helena-mandelova-ce ... u/d-84128/

v té příslušné kapitole je i hezký obrázek Václava IV s lazebnicí :D

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:28 09. Jun 2010
by turiel
Luelle wrote:hádám že tahle :D

http://www.pemic.cz/helena-mandelova-ce ... u/d-84128/

v té příslušné kapitole je i hezký obrázek Václava IV s lazebnicí :D
presne tak :wink:


A jeste prosim nezamenujte si lazebnici a pobehlici :mrgreen:

lazebník:lázeňský holič
Holič, který v souvislosti se svým povoláním provozoval i ranhojičství. V kulturně zaostalých oblastech se lidé holili nožem nebo břitvou sami a toto povolání zde nenašlo živnou půdu. Nabídka Bradýře může zahrnovat nejen zkulturnění vlasového porostu, ale i léčivé koupele nebo vyčištění hnisajících ran apod. Vládci mívali své vlastní Lazebníky/Lazebnice k osobní potřebě; bývali jejich důvěrníky (vždyť jako jediní se mohli v jejich blízkosti beztrestně ohánět potenciálním vražedným nástrojem)


pobehlice: zena povetrna
Helmbrechtnice taky za vse sluzby bere penize, ale nez aby vas uzdravila, tak vas obdari ohavnou chorobou. :twisted:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 19:40 09. Jun 2010
by DenGrasse
Vysvětli fanatickému knězi mravokárci rozdíl mezi lazebnicí a helmbrechtnicí... :mrgreen: já jsem jinak nikdy netvrdil že je to totéž. Ale i na lazebnice se pohlíželo trochu s odstupem.

EDIT: Tak mi to Luelle načetla. Možná jsem se v tom jednom příspěvku špatně vyjádřil, vždycky jsem myslel že ne ty společné. Píšu tam "nepůjde ve společnosti mužů".

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 20:13 09. Jun 2010
by monstera
-RoF- wrote:
monstera wrote: Zatím co tu řešíte kryté lázně, moje holky by ocenily, kdyby se dalo v jezírku u Ivory si zaplavat a na ostrůvku se slunit....
Na jistém neslušném modulu sem viděl vychytávky, kde šlo vejít do vody a "chodit" (plavat), takže se šlo vykoupat v každém jezeře.

Hmmm možná i v lávovém :twisted:
V počátcích EQ ( než jsem odešel zcela zhnusen ) se tam moje postavička koupala v jezeře tím způsobem, že tam běhala, padala vpřed i vzad a když se jich tam koupalo víc, byla to i sranda....

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 12:31 11. Jun 2010
by Bluud_Elf
Myslim si, ze by WB ci DM mohli editovat prispevky chyb co opravily a dodat tam neco jako opraveno. Ja osobne, kdyz hlasim chyby, tak bych rad videl nejakej feedback, protoze nema cenu hlasit pokud se neopravujou ne? :roll: