Page 63 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 23:24 11. Dec 2012
by FroziKk
Barbar321 wrote:Už jsi viděl nějakýho mága navlečenýho do stříbrný zbroje? Já ne a podle mých zkušeností ho toto nezachrání od toho, aby se z něj opět nestalo jen další maso do mlýnku. Bude mít tak malou obranu, že stejně nebude moct stát proti potvoře v souboji handtohand
Neviděl a doufám, že ani neuvidím.

Jen jsem dal příklad jak se to dá jet. Co se týče toho AC, dá se to kompenzovat rukavicema který s legendou tuším dávají +6 ac za armor class ;).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 23:26 11. Dec 2012
by predyk
Barbar321 wrote:
Krysak wrote:Ad magove a vudčí osobnosti. Myslím že mezi mágem a vůdčí osobností není přímá žádná korelace. Závislost je asi stejná jako slovo vědec a vůdce.
Váženou osobou by být mohl a měl. Pokud si to zaslouží.
Nehrál jsi nikdy DrD? Tam to bylo skoro logickou záležitostí. Mág řešil, bojovník mlátil
Hraju DrD/DnD od malička, a bojový taktiky vždycky řešil bojovník, nebo v těchhle debatách měl aspoň silný slovo. Mág ať je jak chce chytrej, tak se v boji nevyzná, pokud ho přímo nestuduje. Vysoká inteligence ≠ znalost všeho.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 23:33 11. Dec 2012
by Aulus
predyk wrote: Hraju DrD/DnD od malička, a bojový taktiky vždycky řešil bojovník, nebo v těchhle debatách měl aspoň silný slovo. Mág ať je jak chce chytrej, tak se v boji nevyzná, pokud ho přímo nestuduje. Vysoká inteligence ≠ znalost všeho.
To nikdo netvrdil, že mág rozumí všemu. Ale figuře mága, na kterého všichni jen pokřikují, jaká chtějí kouzla, by se asi úctyhodní mudrci v hávech pěkně vysmáli. :wink: Bojovníci vědí, jak se navzájem krýt, jak vést své údery, jak se prodírat dál do jeskyně a podobně. Mág by měl naopak vědět, kdy hodit které kouzlo, kam namířit útočnou střelu, kdy začít vyjednávat a kdy utíkat. Tak si to aspoň představuju já.

Situace, kdy mág sice umí kouzla seslat, ale jejich využití a načasování rozumí lépe kdejaký silák s mečem, je podle mě velmi nešťastná.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 01:08 12. Dec 2012
by Shaman88
FroziKk wrote:
Barbar321 wrote:Už jsi viděl nějakýho mága navlečenýho do stříbrný zbroje? Já ne a podle mých zkušeností ho toto nezachrání od toho, aby se z něj opět nestalo jen další maso do mlýnku. Bude mít tak malou obranu, že stejně nebude moct stát proti potvoře v souboji handtohand
Neviděl a doufám, že ani neuvidím.

Jen jsem dal příklad jak se to dá jet. Co se týče toho AC, dá se to kompenzovat rukavicema který s legendou tuším dávají +6 ac za armor class ;).
Ano přesně tak... pokud bys byl RPer který míří nad lvl 30 tak postavíš silnější povolání než je čistý mág a podle mě i silnější než bojový klerik....
Prostě bojovník co dokáže v případě nouze hodit v řadě 4-5 timestopů a nabuffovat ve víru boje sebe a část party, dokáže protikouzlit, má 4 útoky atd... to je prostě k nezastavení...

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 08:10 12. Dec 2012
by Barbar321
Shaman88 wrote:[to je prostě k nezastavení...
nu, uvidíme časem, jak moc je k nezastavení :)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 08:18 12. Dec 2012
by Barbar321
predyk wrote: Hraju DrD/DnD od malička, a bojový taktiky vždycky řešil bojovník, nebo v těchhle debatách měl aspoň silný slovo. Mág ať je jak chce chytrej, tak se v boji nevyzná, pokud ho přímo nestuduje. Vysoká inteligence ≠ znalost všeho.
To souhlasí, ale právě v tom je ta svízel. Správný mág je pro své schopnosti ve valné většině případů nad věcí (řekněme, že na okolí působí jako namyšlený všeználek) Jenže on i ty znalosti má, protože to byl on, kdo proležel celý život v knihách a bifloval do úmoru.

Ten případ s bojovníkem a mágem je něco podobnýho, jako by jsi na polního chirurga jako mariňák zařval, že chceš zašít ránu. On je tu od toho, aby určil, kdy se co a jak zašije. Ono ne nadarmo se těmto lidem v boji dává vyšší hodnost, aby si aspoň tímto zjednali chování ze strany mariňáků, které si zaslouží.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 08:48 12. Dec 2012
by -RoF-
FroziKk wrote:Já to vážně nechápu.. snažíte se na Thálii protěžovat creep v partě a teď vadí, že se mág sám nechytá ....
Oni neví co chcou! :twisted:

Prvně je xp málo, pak jich je zase moc. Pak jsou mágové silní, ted jsou zase slabí. :D

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 08:57 12. Dec 2012
by -RoF-
Prasokralik wrote:
FroziKk wrote:Ale když už jsme v tom, využiju toho co psal kůň - vadí mi, že WoF nemá možnost záchrany proti slepotě oproti třeba takovýmu IGMS, který změnou prošlo.
Doufám že tohle nezapadne, protože je to svatá pravda.
Bohužel asi zapadne, ikdyž .... kdoví. :wink:
Kdysi dávno to tu bylo a nevím jestli to nepsal zrovna Frozik :).

Osobně si taky myslím, že na to kouzlo Slovo víry by mohl být hod aspoň na vůli nebo tak.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:49 13. Dec 2012
by pavad
-RoF- wrote:
Prasokralik wrote:
FroziKk wrote:Ale když už jsme v tom, využiju toho co psal kůň - vadí mi, že WoF nemá možnost záchrany proti slepotě oproti třeba takovýmu IGMS, který změnou prošlo.
Doufám že tohle nezapadne, protože je to svatá pravda.
Bohužel asi zapadne, ikdyž .... kdoví. :wink:
Kdysi dávno to tu bylo a nevím jestli to nepsal zrovna Frozik :).

Osobně si taky myslím, že na to kouzlo Slovo víry by mohl být hod aspoň na vůli nebo tak.
Slovo viry by melo hlavne odesilat povolance zpet do svych plani (i kdyz, vi cert, ja ne, jak je to s planemi na Thalii). Kazdopadne mezi jedince puvodem z plani patri half-fiendi a half-celestialove: oblibeni tieflingove a jejich "slepici" protejsky. To by bylo srandy, kdyz by se takovy "slepici" klerik sam svym kouzlem odvolal! :D

Nu, ale ono je v kouzlech chybek vice.

Kuprikladu takovy Sunburst
Podle popisu (zde: http://nwn.wikia.com/wiki/Sunburst) by mel dat 1d6 za lvl sesilatele (az do hranice 25d6) vsem nemrtvym. Vampiry zabit instantne pokud propadnou v hodu. Jenze skript kouzla je takovy, ze pokud jsi vampir, kontroluje se podminka hodu na reflex - a jestli ji prehodis, tak jiz to dmg nedostanes... :)

Navic, docela by me zajimalo, jak takovy drovi mag, s ocima citlivyma na svetlo, pouziva toto kouzlo. :D

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:56 13. Dec 2012
by karolina
V zakoupeném stanu nejde spát.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:08 13. Dec 2012
by Caehan
pavad wrote:
-RoF- wrote:Bohužel asi zapadne, ikdyž .... kdoví. :wink:
Kdysi dávno to tu bylo a nevím jestli to nepsal zrovna Frozik :).

Osobně si taky myslím, že na to kouzlo Slovo víry by mohl být hod aspoň na vůli nebo tak.
Slovo viry by melo hlavne odesilat povolance zpet do svych plani (i kdyz, vi cert, ja ne, jak je to s planemi na Thalii). Kazdopadne mezi jedince puvodem z plani patri half-fiendi a half-celestialove: oblibeni tieflingove a jejich "slepici" protejsky. To by bylo srandy, kdyz by se takovy "slepici" klerik sam svym kouzlem odvolal! :D

Nu, ale ono je v kouzlech chybek vice.

Kuprikladu takovy Sunburst
Podle popisu (zde: http://nwn.wikia.com/wiki/Sunburst) by mel dat 1d6 za lvl sesilatele (az do hranice 25d6) vsem nemrtvym. Vampiry zabit instantne pokud propadnou v hodu. Jenze skript kouzla je takovy, ze pokud jsi vampir, kontroluje se podminka hodu na reflex - a jestli ji prehodis, tak jiz to dmg nedostanes... :)

Navic, docela by me zajimalo, jak takovy drovi mag, s ocima citlivyma na svetlo, pouziva toto kouzlo. :D
To první není pravda - v D&D se rozlišuje "native" a "extraplanar", přičemž u některých půldémonů se zkrátka bere, že jsou na "Prime Material" doma, takže je nemáš kam vykázat - jsou kam patří.

Ohledně toho třetího - Corey Hart má odpověď. :P

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 16:34 13. Dec 2012
by G-ladiator
Navíc tiefling a aasimar není half-fiend/celestial. Alespoň ne v původních DnD.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:43 13. Dec 2012
by Caehan
G-ladiator wrote:Navíc tiefling a aasimar není half-fiend/celestial. Alespoň ne v původních DnD.
Tím pojmem jsem myslel právě tieflinga a aasimara - nenapadá mě lepší výraz, ale jasně, že half-fiend je ve skutečnosti šablona, která jde hodit na cokoliv - třeba i jezevce, zatímco tiefling a aasimar jsou plnohodnotné rasy, které patří do podskupiny "outsiderů"/"cizáků" a to často právě "native"/"zdomácnělých" (alespoň v tomhle slova smyslu) :D

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 02:07 14. Dec 2012
by Aulus
Caehan wrote:...které patří do podskupiny "outsiderů"/"cizáků" a to často právě "native"/"zdomácnělých" (alespoň v tomhle slova smyslu) :D
Tieflin nebo aasimar, kterého můžeš momentálně potkat na Thalii, už nebude mít s největší pravděpodobností víc jak 10% démonské/celestialské krve. Takže je to rozhodně víc člověk než "cizinec". Takže správně by na něj kouzla proti "cizincům" nejspíš fungovat měla, ale jen ve velmi oslabené a omezené míře. Rozhodně ne nic ultimátního v podobě "odvrácení", ale třeba nějaká chvilková paralýza nebo tak něco. :wink:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 20:15 14. Dec 2012
by J.F.Payne
Mně vaděj postavy eviláků, kteří lognou jednou za měsíc, něco provedou, a pak zas třeba měsíc nelognou, takže je z principu nemožný je nějak chytit...