Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Souhlasím s Theogilem... jako vynucování permky je největší debilita co jsem kdy viděl...
Nikdo a troufnu si říct že ani DM nemá právo zrušit někomu postavu za to že hraje svůj příběh a ten příběh je v mezích reálií...
I kdyby jako nekromant běhal po povrchu... můžeš mu tu hru znepříjemnit a to i dost krajně.... jako zákaz vstupu do všem měst ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote: To označené mohu brát za bernou minci a oficiální vyjádření DM adepta?
Pokud je mi známo, ta Raksha je skutečně démonské stvoření. Pokud se za ni bude tedy tvá postava opakovaně vydávat, bude nejspíš nejdříve IC upozorněna, že je něco špatně (například peněžní sankcí) a pak, pokud se nepoučí a bude lapena, může být trestána i tvrději. Tohle samozřejmě neplatí v Podtemnu.

Je to obdobné, jako kdybys přišel do Podtemna a začal tam vyřvávat, že věříš v Dei Ananga (jako drow například). Taky by to s tvou postavou neskončilo dobře.

EDIT: Ale pokud na to postavě nikdo nepřijde a nebude přistižena a dopadena, samozřejmě se jí nic nestane.
Last edited by Aulus on 12:57 18. Dec 2012, edited 1 time in total.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Shaman88 wrote:...ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
Pokud je lapen a přizná se svým činům, co s ním chceš dělat?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

J.F.Payne wrote:Prober se.
Já jsem vzhůru, to byla jenom rozcvička a prezentace vlastních názorů na perma smrt v počítačové hře na hrdiny. :wink:
Nelíbí se ti? Fajn, mě se nelíbí ty tvoje, tak jsme si kvit. Na Thalii hraji více než poslední "dva" reálné roky, tak buď té dobroty a nechej mě vývoj posoudit samotného, já se snažím do tvého dvouletého působení tak moc nezasahovat a neříkat ti podívej se 7 let zpátky a popřemýšlej jestli je všechno jak má být.
TO Krysák: někdy nad tím uvažuji, mám tam rozpracovaných pár věcí z meteoru co by chtěli dotáhnout, třeba mě to vážně jednou nakrkne a prozměnu požádám Kucika o přehození přístupů a acc.
No nic kamarádi z mokré čtvrti, nejsem placen od dopisování si na fóru počítačové hry, takže jdu zase dřít, už jsem tu byl déle než jsem chtěl.
Brzy zase ahoj.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Aulus wrote:
Shaman88 wrote:...ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
Pokud je lapen a přizná se svým činům, co s ním chceš dělat?
Zrušení postavy je ooc trest... podobně jako ban... ten nemůže následovat po IC akci...
Ten kdo toto schvaluje by se měl probrat.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

Aulus wrote:
Theogil I wrote: To označené mohu brát za bernou minci a oficiální vyjádření DM adepta?
Pokud je mi známo, ta Raksha je skutečně démonské stvoření. Pokud se za ni bude tedy tvá postava opakovaně vydávat, bude nejspíš nejdříve IC upozorněna, že je něco špatně (například peněžní sankcí) a pak, pokud se nepoučí a bude lapena, může být trestána i tvrději. Tohle samozřejmě neplatí v Podtemnu.

Je to obdobné, jako kdybys přišel do Podtemna a začal tam vyřvávat, že věříš v Dei Ananga (jako drow například). Taky by to s tvou postavou neskončilo dobře.

EDIT: Ale pokud na to postavě nikdo nepřijde a nebude přistižena a dopadena, samozřejmě se jí nic nestane.
Ještě jedna (opravdu poslední), fak jsi si s tím podtemnem jistý? Já mám dle výkladu DM jiné informace.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote: Já jsem vzhůru, to byla jenom rozcvička a prezentace vlastních názorů na perma smrt v počítačové hře na hrdiny. :wink:
Nelíbí se ti? Fajn, mě se nelíbí ty tvoje, tak jsme si kvit. Na Thalii hraji více než poslední "dva" reálné roky, tak buď té dobroty a nechej mě vývoj posoudit samotného, já se snažím do tvého dvouletého působení tak moc nezasahovat a neříkat ti podívej se 7 let zpátky a popřemýšlej jestli je všechno jak má být.
TO Krysák: někdy nad tím uvažuji, mám tam rozpracovaných pár věcí z meteoru co by chtěli dotáhnout, třeba mě to vážně jednou nakrkne a prozměnu požádám Kucika o přehození přístupů a acc.
No nic kamarádi z mokré čtvrti, nejsem placen od dopisování si na fóru počítačové hry, takže jdu zase dřít, už jsem tu byl déle než jsem chtěl.
Brzy zase ahoj.
Nikdo ti tvůj názor nebere. Ale pravidla jsou nějak nastavena. Můžeš se pokusit je nějakým návrhem změnit, ale prostým stěžováním si na fóru opravdu ničeho nedosáhneš.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Theogil I wrote:Brzy zase ahoj.
Ahoj ahoj. A díky, žes odpověděl na mé otázky.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote: Ještě jedna (opravdu poslední), fak jsi si s tím podtemnem jistý? Já mám dle výkladu DM jiné informace.
Naprosto jistý si nejsem. Pro podrobnější informace si napiš DG. :wink:

EDIT: A jak píše Jon. My ti odpovídáme, ale ty naše otázky přecházíš a vybíráš si z textu, jen to co se ti hodí. Přijde mi to trochu nefér. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Shaman88 wrote:
Aulus wrote:
Shaman88 wrote:...ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
Pokud je lapen a přizná se svým činům, co s ním chceš dělat?
Zrušení postavy je ooc trest... podobně jako ban... ten nemůže následovat po IC akci...
Ten kdo toto schvaluje by se měl probrat.
To není zrušení postavy ala smazání za bugování nebo jinou OOC prasárnu bez jakékoliv IC kontinuity. To je smrt postavy na základě nějakých událostí ve hře. Nějaké události k tomu vedly, nějaké události se dějí v průběhu, a nějaké události budou následovat (reakce ostatních PC, například). Měl by sis, Shamane, vážně udělat v hlavě pořádek, co se IC a OOC záležitostí týká.

Jednoduché pravidlo: za IC prohřešek IC trest. Za OOC prohřešek OOC trest.

Tvoje postava ukradne šlechtici měšec. Bude potrestána ve hře, třeba pokutou, a nedáš jí dvoudenní BAN, ne?!

Tohle je prostě roleplay server, zatraceně, a ne nějaké WOWko.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

J.F.Payne wrote: To není zrušení postavy ala smazání za bugování nebo jinou OOC prasárnu bez jakékoliv IC kontinuity. To je smrt postavy na základě nějakých událostí ve hře. Nějaké události k tomu vedly, nějaké události se dějí v průběhu, a nějaké události budou následovat (reakce ostatních PC, například). Měl by sis, Shamane, vážně udělat v hlavě pořádek, co se IC a OOC záležitostí týká.

Jednoduché pravidlo: za IC prohřešek IC trest. Za OOC prohřešek OOC trest.

Tvoje postava ukradne šlechtici měšec. Bude potrestána ve hře, třeba pokutou, a nedáš jí dvoudenní BAN, ne?!
Je jedno jak tomu říkáš je to prostě pernamentní zrušení postavy.... a odměnovat někoho za hraní postavy stejně jako bugera za bugování mě příjde přinejmenším divné.

IC smrt je standardní smrt tvé postavy, když tě třeba ukouše jezevec.
Prostě si odporuješ.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Caehan »

Zatím myslím, že permka by vynutitelná být v krajních případech měla. Jak říká Shaman - za hraní postavy v reáliích by neměl být nějaký postih navíc, ale otázka je, nakolik je v mezích reálií přežívající vyloženě hloupě zahraná zlá postava - určitě by tomu dopadnění mohl předcházet nějaký pěkný quest a rozhodně jsem pro nahrazení postavy jinou na podobné úrovni.

Ale něco na tom, co říká, možná je, nevím, no. Pomohla by nějaká základna zlounů mimo hlavní civilizaci - něco jako prý byl Hag Grar, kde by třeba zlouny za špatné věci odměňovali a o inkvizici by nemuseli zakopnout celé roky... ale nevím, nakolik je to momentálně realistické. Nedocházelo by pak k tomu, že zlá postava musí hrát v hodné frakci, no.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -RoF- »

Mě se líbí jak na permku nadáváte, ale ještě jste tu nedali žádné řešení. Jak by jste to řešili jinak.

Si vemte, že nějaký dobrák naběhne každou chvili do podtemna, bude tam lovit drowy, obracet je na víru svaté dvojice, cákat po nich svěcenou vodu, oblékat je do cudnějšího ošacení. Pak třeba zajde tak daleko, že je začne očištovat plamenem od toho špatného cosi, co mají v sobě. Nakonec třeba znesvětí i chrám Xian hromadou bílých růží a mašlí.
Dělat díry v zemi, aby se do podtemna dostalo i denní světlo....atd. atd.

Drowi dotyčeného chytnou, zabijou a on přijde a bude zase rozsévat dobro a světlo do podtemní říše. Zase ho chytí a on se zase vrátí a tak dokola.

A nebo ho chytí a vychutnají si ho na obětním oltáři a zkoncují s ním jednou pro vždy.

A nebo ....jaké je vaše řešení? ;)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Ukázkový případ (úplně ve zkratce)
Paladini chytí nekromanta.... ten přímo v cele mezi paladinama si utrhne ruku (bez bolesti) a následně z jejího masa vytvoří malého nemrtvého.... Věří v Zeira a věří že pokud zemře tak bude zase oživen.
Co ted?
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Shaman88 wrote:Je jedno jak tomu říkáš je to prostě pernamentní zrušení postavy.... a odměnovat někoho za hraní postavy stejně jako bugera za bugování mě příjde přinejmenším divné.

IC smrt je standardní smrt tvé postavy, když tě třeba ukouše jezevec.
Prostě si odporuješ.
Zatímco bugerova postava se smaže a tím to hasne, po postavě, co šla na permku, zůstává nějaké jméno, je za ní většinou nějaký příběh (a třeba Berserk je legendou doteď!), který sám je hráči odměnou (neočekávám ale, že bys tuhle argumentaci pochopil). Hráč kvalitně zahrané postavy s permkou pak může, narozdíl od bugera, obdržet nezanedbatelný XP bonus pro novou postavu.

IC smrt po ukousání jezevcem, drakem nebo čímkoliv, je standartní porážka postavy v boji. A nikdy z ní nebude permka (pokud si jí hráč sám nedá třeba kvůli nasranosti, že ten spawn na 8. levelu neporazil...). IC permanentní smrt pak nastává ve zcela ojedinělých případech.

A odpoví mi někdo, zatraceně, na to, kolik permanentních smrtí si za posledních pár let na Thalii pamatuje?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Post Reply