Page 67 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:53 18. Dec 2012
by Shaman88
Souhlasím s Theogilem... jako vynucování permky je největší debilita co jsem kdy viděl...
Nikdo a troufnu si říct že ani DM nemá právo zrušit někomu postavu za to že hraje svůj příběh a ten příběh je v mezích reálií...
I kdyby jako nekromant běhal po povrchu... můžeš mu tu hru znepříjemnit a to i dost krajně.... jako zákaz vstupu do všem měst ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:55 18. Dec 2012
by Aulus
Theogil I wrote: To označené mohu brát za bernou minci a oficiální vyjádření DM adepta?
Pokud je mi známo, ta Raksha je skutečně démonské stvoření. Pokud se za ni bude tedy tvá postava opakovaně vydávat, bude nejspíš nejdříve IC upozorněna, že je něco špatně (například peněžní sankcí) a pak, pokud se nepoučí a bude lapena, může být trestána i tvrději. Tohle samozřejmě neplatí v Podtemnu.

Je to obdobné, jako kdybys přišel do Podtemna a začal tam vyřvávat, že věříš v Dei Ananga (jako drow například). Taky by to s tvou postavou neskončilo dobře.

EDIT: Ale pokud na to postavě nikdo nepřijde a nebude přistižena a dopadena, samozřejmě se jí nic nestane.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:56 18. Dec 2012
by Aulus
Shaman88 wrote:...ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
Pokud je lapen a přizná se svým činům, co s ním chceš dělat?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:56 18. Dec 2012
by Theogil I
J.F.Payne wrote:Prober se.
Já jsem vzhůru, to byla jenom rozcvička a prezentace vlastních názorů na perma smrt v počítačové hře na hrdiny. :wink:
Nelíbí se ti? Fajn, mě se nelíbí ty tvoje, tak jsme si kvit. Na Thalii hraji více než poslední "dva" reálné roky, tak buď té dobroty a nechej mě vývoj posoudit samotného, já se snažím do tvého dvouletého působení tak moc nezasahovat a neříkat ti podívej se 7 let zpátky a popřemýšlej jestli je všechno jak má být.
TO Krysák: někdy nad tím uvažuji, mám tam rozpracovaných pár věcí z meteoru co by chtěli dotáhnout, třeba mě to vážně jednou nakrkne a prozměnu požádám Kucika o přehození přístupů a acc.
No nic kamarádi z mokré čtvrti, nejsem placen od dopisování si na fóru počítačové hry, takže jdu zase dřít, už jsem tu byl déle než jsem chtěl.
Brzy zase ahoj.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:57 18. Dec 2012
by Shaman88
Aulus wrote:
Shaman88 wrote:...ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
Pokud je lapen a přizná se svým činům, co s ním chceš dělat?
Zrušení postavy je ooc trest... podobně jako ban... ten nemůže následovat po IC akci...
Ten kdo toto schvaluje by se měl probrat.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:58 18. Dec 2012
by Theogil I
Aulus wrote:
Theogil I wrote: To označené mohu brát za bernou minci a oficiální vyjádření DM adepta?
Pokud je mi známo, ta Raksha je skutečně démonské stvoření. Pokud se za ni bude tedy tvá postava opakovaně vydávat, bude nejspíš nejdříve IC upozorněna, že je něco špatně (například peněžní sankcí) a pak, pokud se nepoučí a bude lapena, může být trestána i tvrději. Tohle samozřejmě neplatí v Podtemnu.

Je to obdobné, jako kdybys přišel do Podtemna a začal tam vyřvávat, že věříš v Dei Ananga (jako drow například). Taky by to s tvou postavou neskončilo dobře.

EDIT: Ale pokud na to postavě nikdo nepřijde a nebude přistižena a dopadena, samozřejmě se jí nic nestane.
Ještě jedna (opravdu poslední), fak jsi si s tím podtemnem jistý? Já mám dle výkladu DM jiné informace.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:58 18. Dec 2012
by Aulus
Theogil I wrote: Já jsem vzhůru, to byla jenom rozcvička a prezentace vlastních názorů na perma smrt v počítačové hře na hrdiny. :wink:
Nelíbí se ti? Fajn, mě se nelíbí ty tvoje, tak jsme si kvit. Na Thalii hraji více než poslední "dva" reálné roky, tak buď té dobroty a nechej mě vývoj posoudit samotného, já se snažím do tvého dvouletého působení tak moc nezasahovat a neříkat ti podívej se 7 let zpátky a popřemýšlej jestli je všechno jak má být.
TO Krysák: někdy nad tím uvažuji, mám tam rozpracovaných pár věcí z meteoru co by chtěli dotáhnout, třeba mě to vážně jednou nakrkne a prozměnu požádám Kucika o přehození přístupů a acc.
No nic kamarádi z mokré čtvrti, nejsem placen od dopisování si na fóru počítačové hry, takže jdu zase dřít, už jsem tu byl déle než jsem chtěl.
Brzy zase ahoj.
Nikdo ti tvůj názor nebere. Ale pravidla jsou nějak nastavena. Můžeš se pokusit je nějakým návrhem změnit, ale prostým stěžováním si na fóru opravdu ničeho nedosáhneš.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:58 18. Dec 2012
by J.F.Payne
Theogil I wrote:Brzy zase ahoj.
Ahoj ahoj. A díky, žes odpověděl na mé otázky.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:59 18. Dec 2012
by Aulus
Theogil I wrote: Ještě jedna (opravdu poslední), fak jsi si s tím podtemnem jistý? Já mám dle výkladu DM jiné informace.
Naprosto jistý si nejsem. Pro podrobnější informace si napiš DG. :wink:

EDIT: A jak píše Jon. My ti odpovídáme, ale ty naše otázky přecházíš a vybíráš si z textu, jen to co se ti hodí. Přijde mi to trochu nefér. :wink:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:01 18. Dec 2012
by J.F.Payne
Shaman88 wrote:
Aulus wrote:
Shaman88 wrote:...ale nemůžeš zrušit postavu... to je prostě retardace.
Pokud je lapen a přizná se svým činům, co s ním chceš dělat?
Zrušení postavy je ooc trest... podobně jako ban... ten nemůže následovat po IC akci...
Ten kdo toto schvaluje by se měl probrat.
To není zrušení postavy ala smazání za bugování nebo jinou OOC prasárnu bez jakékoliv IC kontinuity. To je smrt postavy na základě nějakých událostí ve hře. Nějaké události k tomu vedly, nějaké události se dějí v průběhu, a nějaké události budou následovat (reakce ostatních PC, například). Měl by sis, Shamane, vážně udělat v hlavě pořádek, co se IC a OOC záležitostí týká.

Jednoduché pravidlo: za IC prohřešek IC trest. Za OOC prohřešek OOC trest.

Tvoje postava ukradne šlechtici měšec. Bude potrestána ve hře, třeba pokutou, a nedáš jí dvoudenní BAN, ne?!

Tohle je prostě roleplay server, zatraceně, a ne nějaké WOWko.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:06 18. Dec 2012
by Shaman88
J.F.Payne wrote: To není zrušení postavy ala smazání za bugování nebo jinou OOC prasárnu bez jakékoliv IC kontinuity. To je smrt postavy na základě nějakých událostí ve hře. Nějaké události k tomu vedly, nějaké události se dějí v průběhu, a nějaké události budou následovat (reakce ostatních PC, například). Měl by sis, Shamane, vážně udělat v hlavě pořádek, co se IC a OOC záležitostí týká.

Jednoduché pravidlo: za IC prohřešek IC trest. Za OOC prohřešek OOC trest.

Tvoje postava ukradne šlechtici měšec. Bude potrestána ve hře, třeba pokutou, a nedáš jí dvoudenní BAN, ne?!
Je jedno jak tomu říkáš je to prostě pernamentní zrušení postavy.... a odměnovat někoho za hraní postavy stejně jako bugera za bugování mě příjde přinejmenším divné.

IC smrt je standardní smrt tvé postavy, když tě třeba ukouše jezevec.
Prostě si odporuješ.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:06 18. Dec 2012
by Caehan
Zatím myslím, že permka by vynutitelná být v krajních případech měla. Jak říká Shaman - za hraní postavy v reáliích by neměl být nějaký postih navíc, ale otázka je, nakolik je v mezích reálií přežívající vyloženě hloupě zahraná zlá postava - určitě by tomu dopadnění mohl předcházet nějaký pěkný quest a rozhodně jsem pro nahrazení postavy jinou na podobné úrovni.

Ale něco na tom, co říká, možná je, nevím, no. Pomohla by nějaká základna zlounů mimo hlavní civilizaci - něco jako prý byl Hag Grar, kde by třeba zlouny za špatné věci odměňovali a o inkvizici by nemuseli zakopnout celé roky... ale nevím, nakolik je to momentálně realistické. Nedocházelo by pak k tomu, že zlá postava musí hrát v hodné frakci, no.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:08 18. Dec 2012
by -RoF-
Mě se líbí jak na permku nadáváte, ale ještě jste tu nedali žádné řešení. Jak by jste to řešili jinak.

Si vemte, že nějaký dobrák naběhne každou chvili do podtemna, bude tam lovit drowy, obracet je na víru svaté dvojice, cákat po nich svěcenou vodu, oblékat je do cudnějšího ošacení. Pak třeba zajde tak daleko, že je začne očištovat plamenem od toho špatného cosi, co mají v sobě. Nakonec třeba znesvětí i chrám Xian hromadou bílých růží a mašlí.
Dělat díry v zemi, aby se do podtemna dostalo i denní světlo....atd. atd.

Drowi dotyčeného chytnou, zabijou a on přijde a bude zase rozsévat dobro a světlo do podtemní říše. Zase ho chytí a on se zase vrátí a tak dokola.

A nebo ho chytí a vychutnají si ho na obětním oltáři a zkoncují s ním jednou pro vždy.

A nebo ....jaké je vaše řešení? ;)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:11 18. Dec 2012
by Shaman88
Ukázkový případ (úplně ve zkratce)
Paladini chytí nekromanta.... ten přímo v cele mezi paladinama si utrhne ruku (bez bolesti) a následně z jejího masa vytvoří malého nemrtvého.... Věří v Zeira a věří že pokud zemře tak bude zase oživen.
Co ted?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:13 18. Dec 2012
by J.F.Payne
Shaman88 wrote:Je jedno jak tomu říkáš je to prostě pernamentní zrušení postavy.... a odměnovat někoho za hraní postavy stejně jako bugera za bugování mě příjde přinejmenším divné.

IC smrt je standardní smrt tvé postavy, když tě třeba ukouše jezevec.
Prostě si odporuješ.
Zatímco bugerova postava se smaže a tím to hasne, po postavě, co šla na permku, zůstává nějaké jméno, je za ní většinou nějaký příběh (a třeba Berserk je legendou doteď!), který sám je hráči odměnou (neočekávám ale, že bys tuhle argumentaci pochopil). Hráč kvalitně zahrané postavy s permkou pak může, narozdíl od bugera, obdržet nezanedbatelný XP bonus pro novou postavu.

IC smrt po ukousání jezevcem, drakem nebo čímkoliv, je standartní porážka postavy v boji. A nikdy z ní nebude permka (pokud si jí hráč sám nedá třeba kvůli nasranosti, že ten spawn na 8. levelu neporazil...). IC permanentní smrt pak nastává ve zcela ojedinělých případech.

A odpoví mi někdo, zatraceně, na to, kolik permanentních smrtí si za posledních pár let na Thalii pamatuje?