Systém smrti
Posted: 12:56 06. Feb 2008
Úvodem chci říct, že to píšu s plným vědomím toho, že jsem tu krátce a nedostal jsem se tu s postavou dál než na 4 level, na druhou stranu mám bohaté zkušenosti odjinud i jako GM a také uvažuji v intencích roleplayingu a reálného chování postav.
Nejprve zkouším vytahat to, co jsem tu našel o smrti (podotýkám, že informací je tu hafo, ale s jak je to přesně s umíráním je pro mne docela náročné zjistit:
citace:
System smrti:30.12.2007
Pokud se dostanou zivoty Vasi postavy pod 0, postava padne do bezvedomi a zacne krvacet. V tomto okamziku ji nekdo muze pomoci kouzlem a nebo lekarnou. Pokud klesnou zivoty postavy pod -10, postava zemre. Po smrti putuje jeji duse do podsveti, kde je vydana na milost Astarothovi - straslivemu panovi podsveti. Pokud ji nikdo nepomuze, musi Astarothovi darovat cast svoji duse - 6% ziskanych zkusenosti a 25% zlata, aby se mohla vratit zpet mezi zive. Mrtvola muze byt ozivena klerickymi kouzly ( oziv mrtveho - prijde o 3% xp, vzkriseni - prijde o 1% xp). Nebo muze byt odnesena do chramu (mrtvoly jsou prenositelne), kde ji knez pomuze za cenu 8000 zlatych (prijde o 1% xp).
Po urcite dobe je mrtvola sezrana bestiemi a nadobro ztracena. Coz take nemoznuje zneuziti hry a volani pomoci po tellu.
28. ledna
Není už to fixní suma 8000 zl, ale počítá se jako 50*lvl^2.
Tedy:
Kód:
Úroveň Cena (zl)
1 50
2 200
3 450
4 800
5 1250
6 1800
7 2450
8 3200
9 4050
10 5000
11 6050
12 7200
13 8450
14 9800
15 11250
16 12800
17 14450
18 16200
19 18050
20 20000
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Víc jsem toho zrovna v tuhle chvíli nenašel, i když mám pocit, že se někde psalo, že při průchodu přímo člověk do 1- 5 levelu neztrácí zlato a pak pro změnu všechno nebo podle svého boha? Nemohu to najít, ačkoliv tu jsou jinak informace super, ta smrt tu není nikým popsána jednoznačně na jasném místě.
Nicméně - nyní se dostávám k meritu věci. Včera jsem umřel celkem třikrát, takže už vím, jak to chodí na 4 levelu. Byl jsem svědkem RP situace, kdy skupinka vynáší tělo padlé spolubojovnice ven a nese ho ke knězi, který následně chce OD NICH 800 zlatých za mé oživení a asi 1500 za někoho o pár levelů výš.
Z hlediska roleplayingu je to celé podle mne nesmysl. Každý non evil kněz by při pohledu na mrtvého přeci neřekl - buď mi dáte tisícovku nebo ho nechám ležet. A nepočítal by rozdíl v nějakých levelech. Nechcete to od hráčů, aby brali v úvahu nějaké levely při jednání s postavami, proč to chcete od NPC kněze?
Nechápu na RP serveru princip ztrácení peněz při znovuzrození. Opravdu nechápu. Hrál jsem na Kandelábrii a tam dle logiky věci kněz či poustevník oživili tělo zdarma, stejně jako zdarma léčili. Tady děláte z knězů vypočítavé šmejdy, kteří vám prostě nepomohou, pokud u sebe nemáte zlato. Což naprosto nakopává RP situace, kdy buď parta nese své padlé k oživení nebo někdo najde třeba moje tělo ležet v lese a neumí oživovat. To za mne má ten člověk zaplatit 800 (nyní) či třeba taky pět tisíc? A pak to po mně vymáhat a vysvětlovat mé postavě, která ztratila pamět, že mu mám dát x tisíc za to, že mně oživil?
To postrádá logiku a opravdu je to proti roleplayingu. Včera mně moje společnice nosila ke dvěma knězům, zkusila i toho kněze, v jehož boha věřím, a prostě všichni chtěli 800 a tak jsme se naprosto NON RP pak domluvili tellem, že se oživím průchodem a vy jde to levnějc. Tohle je paradoxně proti duchu RP.
Dokáži si představit, že po oživení po mně bude chtít kněz nějaký "dárek" pro jeho chrám a boha a pokud to neudělám, že mi to zhorší karmu. Ovšem žádné násobky stovek a tisíců.
Postava by svou smrtí měla ztratit jen a pouze své zkušenosti - vzpomínky. Nechápu, jaký ekonomický efekt vás vedl k tomu, aby začala ztrácet takové objemy peněz. Za své první oživení jsem zaplatil výsledek svého intenzivního sběru ovoce za tři dny - osm stovek - všechno co jsem měl. POkud mi na to někdo řekne - měl jsi radši projít přes démona, tak tím opět popírá RP uvažování postavy, která by takovéhle poměřování neměla dělat a neměla by si říkat - do pátýho levlu je lepší projít, protože těch cca 400 expů dostanu za chvíli, zatímco 800 sbírám tři dny jako blbec.
Samotný fakt, že mně někdo sebere a nese třeba osm lokací ke knězi je už omezování a dobrá vůle oné osoby. Aby pak následně zjsitila, že má zaplatit balík zlatých které ani nemá?? A co pak má RP udělat, nechat tu mrtvolu ležet u kněze a říct - sorry, nemám cash, uhnij tady?? A ten kněz se bude vesele dívat na mrtvolu ležící v jeho chrámu a přitom nehne prstem?
Navrhuji jinou alternativu - vytvořte systém questů pro víru. MOdlení, úkoly zadané knězem, obětiny a podobně. Čím víc se hráč bude modlit, čím víc bude v kontaktu se svým bohem, čím víc mu bude obětovat (i jinému, lidé často obětovali různým bohům za různé účely), tím víc bude mít v nebi "předplacíno". V chrámu se pak daný kněz jakoby mentálně spojí s bohy a dozví se, jestli ta mrtvola před ním je hodna boží milosti a jak moc.
Od toho se bude odvíjet ztráta zkušeností a případné poplatky, ale ne takové nadnesené šílené sumy. Navíc peníze nebo nějakou obětinu bude chtít kněz od oživeného a ne od toho, kdo ho přinese a až NÁSLEDNĚ - poběží mu timer a zapíše se mu to jako quest.
Pokud hráč quest odmítne rovnou, nakopne mu to karmu, daný kněz ho už nikdy neoživí a u ostatních mu to zhorší pozici (u evil to může být naopak obráceně).
Za tyto questy nebudou žádný experience ani odměny, je to splátka na svůj život. Ale má to RP logiku a ne tenhle naroubovaný systém peněz za "náročný obřad".
No a ted máte prostor na flame, souhlas, nesouhlas, pozměňovací návrhy
Nejprve zkouším vytahat to, co jsem tu našel o smrti (podotýkám, že informací je tu hafo, ale s jak je to přesně s umíráním je pro mne docela náročné zjistit:
citace:
System smrti:30.12.2007
Pokud se dostanou zivoty Vasi postavy pod 0, postava padne do bezvedomi a zacne krvacet. V tomto okamziku ji nekdo muze pomoci kouzlem a nebo lekarnou. Pokud klesnou zivoty postavy pod -10, postava zemre. Po smrti putuje jeji duse do podsveti, kde je vydana na milost Astarothovi - straslivemu panovi podsveti. Pokud ji nikdo nepomuze, musi Astarothovi darovat cast svoji duse - 6% ziskanych zkusenosti a 25% zlata, aby se mohla vratit zpet mezi zive. Mrtvola muze byt ozivena klerickymi kouzly ( oziv mrtveho - prijde o 3% xp, vzkriseni - prijde o 1% xp). Nebo muze byt odnesena do chramu (mrtvoly jsou prenositelne), kde ji knez pomuze za cenu 8000 zlatych (prijde o 1% xp).
Po urcite dobe je mrtvola sezrana bestiemi a nadobro ztracena. Coz take nemoznuje zneuziti hry a volani pomoci po tellu.
28. ledna
Není už to fixní suma 8000 zl, ale počítá se jako 50*lvl^2.
Tedy:
Kód:
Úroveň Cena (zl)
1 50
2 200
3 450
4 800
5 1250
6 1800
7 2450
8 3200
9 4050
10 5000
11 6050
12 7200
13 8450
14 9800
15 11250
16 12800
17 14450
18 16200
19 18050
20 20000
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Víc jsem toho zrovna v tuhle chvíli nenašel, i když mám pocit, že se někde psalo, že při průchodu přímo člověk do 1- 5 levelu neztrácí zlato a pak pro změnu všechno nebo podle svého boha? Nemohu to najít, ačkoliv tu jsou jinak informace super, ta smrt tu není nikým popsána jednoznačně na jasném místě.
Nicméně - nyní se dostávám k meritu věci. Včera jsem umřel celkem třikrát, takže už vím, jak to chodí na 4 levelu. Byl jsem svědkem RP situace, kdy skupinka vynáší tělo padlé spolubojovnice ven a nese ho ke knězi, který následně chce OD NICH 800 zlatých za mé oživení a asi 1500 za někoho o pár levelů výš.
Z hlediska roleplayingu je to celé podle mne nesmysl. Každý non evil kněz by při pohledu na mrtvého přeci neřekl - buď mi dáte tisícovku nebo ho nechám ležet. A nepočítal by rozdíl v nějakých levelech. Nechcete to od hráčů, aby brali v úvahu nějaké levely při jednání s postavami, proč to chcete od NPC kněze?
Nechápu na RP serveru princip ztrácení peněz při znovuzrození. Opravdu nechápu. Hrál jsem na Kandelábrii a tam dle logiky věci kněz či poustevník oživili tělo zdarma, stejně jako zdarma léčili. Tady děláte z knězů vypočítavé šmejdy, kteří vám prostě nepomohou, pokud u sebe nemáte zlato. Což naprosto nakopává RP situace, kdy buď parta nese své padlé k oživení nebo někdo najde třeba moje tělo ležet v lese a neumí oživovat. To za mne má ten člověk zaplatit 800 (nyní) či třeba taky pět tisíc? A pak to po mně vymáhat a vysvětlovat mé postavě, která ztratila pamět, že mu mám dát x tisíc za to, že mně oživil?
To postrádá logiku a opravdu je to proti roleplayingu. Včera mně moje společnice nosila ke dvěma knězům, zkusila i toho kněze, v jehož boha věřím, a prostě všichni chtěli 800 a tak jsme se naprosto NON RP pak domluvili tellem, že se oživím průchodem a vy jde to levnějc. Tohle je paradoxně proti duchu RP.
Dokáži si představit, že po oživení po mně bude chtít kněz nějaký "dárek" pro jeho chrám a boha a pokud to neudělám, že mi to zhorší karmu. Ovšem žádné násobky stovek a tisíců.
Postava by svou smrtí měla ztratit jen a pouze své zkušenosti - vzpomínky. Nechápu, jaký ekonomický efekt vás vedl k tomu, aby začala ztrácet takové objemy peněz. Za své první oživení jsem zaplatil výsledek svého intenzivního sběru ovoce za tři dny - osm stovek - všechno co jsem měl. POkud mi na to někdo řekne - měl jsi radši projít přes démona, tak tím opět popírá RP uvažování postavy, která by takovéhle poměřování neměla dělat a neměla by si říkat - do pátýho levlu je lepší projít, protože těch cca 400 expů dostanu za chvíli, zatímco 800 sbírám tři dny jako blbec.
Samotný fakt, že mně někdo sebere a nese třeba osm lokací ke knězi je už omezování a dobrá vůle oné osoby. Aby pak následně zjsitila, že má zaplatit balík zlatých které ani nemá?? A co pak má RP udělat, nechat tu mrtvolu ležet u kněze a říct - sorry, nemám cash, uhnij tady?? A ten kněz se bude vesele dívat na mrtvolu ležící v jeho chrámu a přitom nehne prstem?
Navrhuji jinou alternativu - vytvořte systém questů pro víru. MOdlení, úkoly zadané knězem, obětiny a podobně. Čím víc se hráč bude modlit, čím víc bude v kontaktu se svým bohem, čím víc mu bude obětovat (i jinému, lidé často obětovali různým bohům za různé účely), tím víc bude mít v nebi "předplacíno". V chrámu se pak daný kněz jakoby mentálně spojí s bohy a dozví se, jestli ta mrtvola před ním je hodna boží milosti a jak moc.
Od toho se bude odvíjet ztráta zkušeností a případné poplatky, ale ne takové nadnesené šílené sumy. Navíc peníze nebo nějakou obětinu bude chtít kněz od oživeného a ne od toho, kdo ho přinese a až NÁSLEDNĚ - poběží mu timer a zapíše se mu to jako quest.
Pokud hráč quest odmítne rovnou, nakopne mu to karmu, daný kněz ho už nikdy neoživí a u ostatních mu to zhorší pozici (u evil to může být naopak obráceně).
Za tyto questy nebudou žádný experience ani odměny, je to splátka na svůj život. Ale má to RP logiku a ne tenhle naroubovaný systém peněz za "náročný obřad".
No a ted máte prostor na flame, souhlas, nesouhlas, pozměňovací návrhy