Co k tomu dodat .... s drbáním všeho je útrum, po včerejších pokusech jsem si o tom chvilku povídal s Daanrim a rezumé je, že harvestrování na farmách je zneužití systému a již bylo omezeno, dle vyjádření s návazností na kraft.
No vezmu to postupně.
1) kraft - ten mi chybí nejvíce, když se bavím s postavami ve hře tak chybí snad 70% z těch které jsem potkal a měl možnost s nimi hovořit.
2) jakýkoli způsob jak si něco přivydělat a myslet na to, že si někdy něco koupím, zátím žijeme od resu k resu a co zůstane to investujeme do zvedání bráchova lvl (WM), piva, jídla, spánku a lahviček nejnižšího léčení - být to reálný život tak si sám na sebe vyhlásím bankrot
3) barevnost a pestrost staré Thalie, to byla nádhera, každý jiné brnění, jiné barvy, jinou helmu, či štít, já osobně měl u Theogila další tři civilní obleky, do společnosti (takový ten kilt), do přírody (dobrodruhovy šaty), upravené kalhoty bez vršku na práci v kovárně a dole. Pravidelně jsem se převlékal. Helmu na boj, kapuci když pršelo a k tomu bylo na co koukat, když si Pajky navlékla nové šaty, Lucia v zeleném ... však víte o čem mluvím. Dnes všichni v té odporné bronzové barvě ee, vodporné celé bronzové zbraně a tvary .... ano dají už najít i jiné tvary, jen když prodám původní věc tak na tu novou mi chybí 10x tolik.
4) chybí mi původní klid Thalie, dnes si povídáme jen do té doby než někdo potřebuje někam jít a pracně dobívat pár zlatek na nocleh, léčení či povýšení .... možnosti přijmu jsou neustále snižovány a ceny neustále rostou no výsledkem je, že se pak Daanri (oprávněně) zlobí, že někdo jak trotl obíhá 2-3 hodiny všechny farmy, škube co je k mání a pak to po 1zl. za kus prodává aby si vyděla něco kolem 500zl. a mohl si zaplatit postup na další úroveň.
5) chybí mi stálice ve hře ... takový ti jež už jak by řekl klasik byli za vodou a rádi si povídali, protože už se za ničím moc nehnali a nikam nespěchali ... dnes bych to snad viděl ve Wallovi a Solomonovi (Res, Sorrow) jinak je to spíše poklabosit a šup něco lovit.
6) a poslední - však neposlední řadě mi chybí to jak jsem se na něco těšil, dnes se není na co těšit, vše je tak vzdálené až je to flustrující, nové objevování taky není úplně dobrý nápad, protože byť zkušenosti postavy by nějaký ten výlet unesli, vybavení ji katapultuje pěkně zpět
Vím, je to malicherné a dost povrchní, ale já jsem dost malicherný a povrchní člověk a takhle si představuji zábavu, to co se děje teď mě přestává den ode dne vic bavit. Myslel jsem si vždy, že NWN a vůbec hra jsou k tomu aby bavili a ne simulovali realitu, té mám po celém dnu takříkajíc plné kecky a na Thalii jsem z té hnusné reality utíkal jak na ostrov blaha, nu což změna je život.
No dost plaček, těžme se jak se to dál vyvine. Jo a takový návrh, co kdyby měl nějaký obchodník, zastavárna či lichvář (jeden, dva ve známém světě) otevřeno i přes noc. V poslední době se připojujeme do tmy a odpojujeme se ještě za tmy +- a tak se nám hromadí nemysly z putování a velmi citelně chybí léčivo ... pravda včera jsme to natáhli do raní otvíračky, a dnes jsme se pak nemohli vyhrabat z postelí a přijeli pozdě do práce.
S úctou T.