Page 1 of 5

Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 11:26 14. Apr 2008
by Awadar
Mám takovej dotázek k nově vznikanému craftu – zatím teda je jen ta alchymie, ale kdesi tu padlo, že na ten novej patch asi čekat nebudete a pomalu se začnou objevovat i ostatní crafty.

Nemohl by prosím někdo napsat tedy nějaký to info o těch craftech(vím, že se prozatím jedná o zkušební verzi).

Dotazy:
- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?
- postava může dělat všechny crafty na ráz nebo to bude nějak omezený třeba na dva, tři …(nerad bych si začal hrát z alchymií, na které netrvám a pak kvůli tomu nemohl tavit a kovat)?
- budou nějaká zvýhodnění pro rasi, nebo ne?
- prostě prosím o nějaké to info co a jak to tedy vypadá


Moc moc děkuji

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 12:21 14. Apr 2008
by melvik
- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?

No nevim co je presne mysleno, ale asi to ze je alchymie takova testovaci. Teda ze clovek zkousi kombinace. Ostatni krafty, uz nebudou tolik na premysleni , ale spis na trenovani.

- postava může dělat všechny crafty na ráz nebo to bude nějak omezený třeba na dva, tři …(nerad bych si začal hrát z alchymií, na které netrvám a pak kvůli tomu
nemohl tavit a kovat)?

No nejaky omezeni se chce zavest, ale zatim neni vymysleny jaky. Ale urcite tim nebudou postihnuti testeri :). Kdyby bylo nutne dycky si mohou nechat vymazat pamet :)

- budou nějaká zvýhodnění pro rasi, nebo ne?
Ne, zetim nikdo neuvazuje o zvyhodneni pro rasy. Jen pro vlastnosti.

- prostě prosím o nějaké to info co a jak to tedy vypadá
Delaji se dalsi crafty a vymysli se jak upravit alchymii, aby byla vice user frendly.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 12:48 14. Apr 2008
by Theogil I
melvik wrote:- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?
No nevim co je presne mysleno, ale asi to ze je alchymie takova testovaci. Teda ze clovek zkousi kombinace. Ostatni krafty, uz nebudou tolik na premysleni , ale spis na trenovani.
Počítám, že brácha myslel něco jako minimální síla, obratnost ..... atd. něco jak je třeba u používání zbrojí/zbraní.

Nebo jestli bude craft zavyslí na některých vybraných vlastnostech jak bylo postaru ... např. kovář síla/obratnost, sládek moudrost/výdrž .... atd.

Jestli je vhodné už teď začít postavičku formovat, oželet další bodíky do statů které se hodí a začít je dávat do statů jež se budou hodit pro craft.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 14:05 14. Apr 2008
by kucik
Theogil I wrote:
melvik wrote:- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?
No nevim co je presne mysleno, ale asi to ze je alchymie takova testovaci. Teda ze clovek zkousi kombinace. Ostatni krafty, uz nebudou tolik na premysleni , ale spis na trenovani.
Počítám, že brácha myslel něco jako minimální síla, obratnost ..... atd. něco jak je třeba u používání zbrojí/zbraní.

Nebo jestli bude craft zavyslí na některých vybraných vlastnostech jak bylo postaru ... např. kovář síla/obratnost, sládek moudrost/výdrž .... atd.

Jestli je vhodné už teď začít postavičku formovat, oželet další bodíky do statů které se hodí a začít je dávat do statů jež se budou hodit pro craft.
Ability budou zvyhodnovat, nebo znevyhodnovat pro dany craft tim zpusobem, ze dosahnout urcite urovne bude v zavislosti na abilitach trvat delsi nebo kratsi dobu.
Vylozene zavisly na tech vlastnostech nebude. Pokud ty ability nekdo nema, neznamena to, ze se nejake remeslo treba nenauci, ale bude mu to trvat dele.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 14:11 14. Apr 2008
by Theogil I
kucik wrote: Ability budou zvyhodnovat, nebo znevyhodnovat pro dany craft tim zpusobem, ze dosahnout urcite urovne bude v zavislosti na abilitach trvat delsi nebo kratsi dobu.
Vylozene zavisly na tech vlastnostech nebude. Pokud ty ability nekdo nema, neznamena to, ze se nejake remeslo treba nenauci, ale bude mu to trvat dele.
Díky mistře Kuciku - výstižné, přesné pochopitelné.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 16:04 14. Apr 2008
by Shifter
kucik wrote: Vylozene zavisly na tech vlastnostech nebude. Pokud ty ability nekdo nema, neznamena to, ze se nejake remeslo treba nenauci, ale bude mu to trvat dele.
Tak to rad slysim, uz ted jakoi palat, rozdeluju body do trech skupin a jste abych k tomu musel davat do dexterity....

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 20:08 14. Apr 2008
by monstera
melvik wrote:-
a vymysli se jak upravit alchymii, aby byla vice user frendly.
To by bylol velmi záhodno - po třech večerech intenzivního zkoušení alchymie se Sandrou jsem přišel o nervy a odešel na Dragon Hammer, kde je kraft velice podobný jako byl tady před wipem, a velice váhám, zda Sandra vyleze z domečku .....

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 20:27 14. Apr 2008
by kucik
monstera wrote:
melvik wrote:-
a vymysli se jak upravit alchymii, aby byla vice user frendly.
To by bylol velmi záhodno - po třech večerech intenzivního zkoušení alchymie se Sandrou jsem přišel o nervy a odešel na Dragon Hammer, kde je kraft velice podobný jako byl tady před wipem, a velice váhám, zda Sandra vyleze z domečku .....
K tvemu zklamani ale musim rict, ze alchymie nastesti stale zustane craftem, u ktereho se bude muset premyslet.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 23:23 14. Apr 2008
by huhulak
a uz nekdo nejakej lektvar vymyslel?(pozor toto neni ironie,jen me to zajima)

nejaky recepty by za penize u alchimistu bejt k dostani meli, von totis premejsli kazdej jinak

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 23:25 14. Apr 2008
by kucik
huhulak wrote:a uz nekdo nejakej lektvar vymyslel?(pozor toto neni ironie,jen me to zajima)

nejaky recepty by za penize u alchimistu bejt k dostani meli, von totis premejsli kazdej jinak
Pravdepodobne budou. Zacatky jsou tezky.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 12:43 15. Apr 2008
by Awadar
Děkuji za informace a už se těším na další craft

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 14:12 15. Apr 2008
by monstera
K tvemu zklamani ale musim rict, ze alchymie nastesti stale zustane craftem, u ktereho se bude muset premyslet.[/quote]

Přemýšlet, to prosím ano, ale k tomu je třerba alespoň minimum informací, aby bylo o čem přemýšlet. Dosud se jedná o bezmyšlenkovitou kombinatoriku, a pokud jsou nějaká pravidla podle kterých se řídí výroba lektvarů, jsou přísně utajená a znají je možná jen autoři kraftu....
Alespoň orientační znalost vlastností skupin komponent je nutná. Nebudu vypočítávat počet možných kombinací více než 100 komponent, avšak blíží se pravděpodobnosti výhry ve sportce. Bez minimální znalosti to je nesmysl !

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 14:13 15. Apr 2008
by Rejty
monstera wrote:...
Mame v planu udelat neco jako herbar s nastrelem pouziti rostlin a jejich vyskytu.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 14:49 15. Apr 2008
by Awadar
Přiznám se že jsem to ani nezkusil, ale ani se o to zatim nebudou pokoušet.

Nooo ten herbář je pěkná věc – základní popis bylin a tak. To beru jako jednu z prvních věcí která je potřeba.

Další by bylo dobrý vědět nějaké základní poměry – je těžký něco udělat z ničeho(ani vymyslet to snad nejde, nemluvím o štěstí)

Příklad : alchymisti by tě za určitý obnos zasvětili do tajů alchymie: - blablabla(kecání o alchymii) do začátku se nauč zpracovávat jednotlivé byliny
- po dosažení určité zkušenosti přijdeš za alchymistou a ten ti poodhalí další věci(zase za poplatek) - blablabla(kecání o alchymii) pro získání základních komponentů kombinuj dvě byliny (poměr 1:1)
- a tak dále - pro získání šťáv kombinuj dva stejné komponenty + dvě stejné byliny(2:2)
- pro získání základní lektvaru potřebuješ dvě různé nebo stejné šťávy a komponent (1:1:1; 2:1)
- ………..

To v závorkách by samozřejmě nikdo neřekl, to by musel každý pochopit z vyprávění alchymisty.

Narážím na nějaký náznak systému, bez toho to bude dost těžký. Udělat z x bylin něco když nemám ani tušení jak někdo jiný uvažuje je takřka nemožný.

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Posted: 15:03 15. Apr 2008
by DenGrasse
nebo by se mohl občas dát najít svitek s návodem, ne moc často, ale tu a tam...