Page 1 of 12
Podtemno vs povrch
Posted: 18:15 16. Apr 2008
by igor
Napadlo mě, jak by to mělo být s dorozumívánim až se setkají drowové (podtemno celkově) s povrchem?
Bude se hrát jakože je jeden univerzální jazyk a všichni se domluví (třeba až někoho potahnou do otroctví) nebo si nebudem rozumět? Podtemňácký rasy se mezi sebou domluví, protože občas přijdou mezi sebou do styku, stejně tak jako rasy na povrchu. Podle mě by bylo zajímavý postupně se z gest učit příkazy nebo naznačovat a snažit se vysvětlit, že se vzdáváte atp.
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 18:51 16. Apr 2008
by melvik
jojo to se rads na povrchu naucte nejak gestama dat najevo ze se vzdavate a chcete byt rads otrok

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 18:52 16. Apr 2008
by Rejty
Kazda rasa umi obecny jazyk, pomoci ktereho se dorozumi s kazdym.
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 18:55 16. Apr 2008
by igor
melvik wrote:jojo to se rads na povrchu naucte nejak gestama dat najevo ze se vzdavate a chcete byt rads otrok

Myslíš něco jako *odhodí zbraň, dělá že drží krumpáč, nadšeně kope a přitom radostně kýve hlavou na znamení souhlasu*?

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 19:04 16. Apr 2008
by Neithan1
skor by som navrhoval *ukaze vztyceny prostrednicek*

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 19:32 16. Apr 2008
by Krata
Jako fantasy, všeobecný jazyk umí každá inteligentní rasa.. a třeba Elfové můžou znát elfštinu, drowové zas drowštinu, trpaslíci trpasličinu a tak

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 20:07 16. Apr 2008
by melvik
Krata wrote:Jako fantasy, všeobecný jazyk umí každá inteligentní rasa.. a třeba Elfové můžou znát elfštinu, drowové zas drowštinu, trpaslíci trpasličinu a tak

jo jinak by v tom byl desnej bordel
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 07:56 17. Apr 2008
by skarbi
Nooooo...v tutom bych to viděl možná trochu komplikovanější

Proč všichni univerzální jazyk.. a nebo když už, tak nahoře nějakej a dole nějakej...vim že to bude ústit v hodně kolizních situací, ale mohla by bejt prča

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 16:26 17. Apr 2008
by Pajule
chmm nebo pouzit obcas slovicka drowstiny jako vendui ,aluve , xas..atd a tak..to sami u ijnych ras..myslim ze obcas by nejaka rasa mohla rict slovicko ze sveho rodneho jazyka

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 17:10 17. Apr 2008
by Krata
dy tak sem to myslel.. každá rasa by měla znát všeobecnej jazyk kterym se domluví všude.. něco jako in real angličtina
Jinak rasy by mohli umět i svůj jazyk (jesli někdo půjde v RP až tak daleko) teda jen ty u kterých to souhlasí, třeba sem ještě neslyšel o gnomim jazyku nebo pulčickym
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 20:20 17. Apr 2008
by Kiri
Tak az nekdo vymysli slovnik v prekladanej do sesti (nebo asi vic) jazyku a zacne vyucovat, pokusim se pridat

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 20:32 17. Apr 2008
by Aznar
spousta lidi tu ma problemy i s cestinou a este po nich chtejte, aby psali jinym jazykem
sorry za malinkaty rejp, nemohl sem si pomoct

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 20:51 17. Apr 2008
by kucik
Aznar wrote:spousta lidi tu ma problemy i s cestinou a este po nich chtejte, aby psali jinym jazykem
sorry za malinkaty rejp, nemohl sem si pomoct

Ano, kolikrat i velke pismeno na zacatku vety je problem. Nemluve o spravnem poskladani vet v souveti.
Kdyz rejp, tak rejp.

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 20:58 17. Apr 2008
by Zyga
Treba by to v tom czim jazyce lidi davali lip, ale jako ucit se dalsi jazyk je dost masakr
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 21:17 17. Apr 2008
by Aznar
kucik wrote:Kdyz rejp, tak rejp.
nj dostals me
ale na zadnym foru me nikdo nedonuti se vyjadrovat uplne spisovne a stylisticky spravne, toho si dost uziju jinde
