photter wrote:já se neptám JAK, ptám se KDO ?
jo, to si kladem stejnou otázku
když můžu, pomůžu
photter wrote:jen pro zajímavost napište, kolika světama s prodejem a kolika s pronájmem ste prošli a jaký ste tam nasbírali zkušenosti, sem jedno velký ucho
určitě seš, co se týče tohodle, boss a king a tak vůbec, o tom nikdo nepochybuje.
já za sebe můžu porovnávat hlavně z EQ a EfU.
EQ - pronájmový systém, kde se postavy (i ty s velkým majetkem) mačkají v krcálcích nájemních domů, zatímco kolem žije spousta NPC ve vlastních domech. postavy ovšem nemají šanci získat vlastní dům, pokud tam nehrajou X let IR času a nemaj voko u jistého WB a eště pak to trvá a tak vůbec
EfU - jestli se přidělují domy jednotlivcům nevím, ale rozhodně se celkem běžně přidělují celé stavby komunitám - např. nově založený chrám atd. komunita dává jistou záruku kontinuity, i když některá postava odpadne, jiná zase přijde. to celé podléhá IC pravidlům pro běh světa, takže se může stát, že chrám je o pár let později zničenej v místní válce - prostě ten svět je dynamický a mění se.
kucik wrote:1. Pronajem je dlouhodoby a staly odliv penez ze sveta. Muze se udelat i to, ze prodlouzeni pronajmu se bude zlevnovat.
to je určitě dobrý nápad, ale stejně ten systém musí někdo (ty) napsat... s tím odlivem peněz máš pravdu, i když netuším, jak moc je či neni důležitej
kucik wrote:2. Pronajem muze byt podstatne levnejsi nez koupe, protoze to neni jednorazova akce neznamena to definitivne zabrany prostor.
jj, určitě by nějaký možnosti nájmu existovat mohly, zejména pro cestující postavy (výhodný pronájem cely v podtemnu, strava v ceně)
kucik wrote:3. Pokud v pripade dlouhodobe neaktivity DM dum odeberou, porad hrozi neprijemnosti, kdyby se dotycny vratil. Muze se rict, ze neplatil dane, nebo neco jinyho, ale porad bude ten clovek nastvanej.
naštvanej bejt může, ale když budou pravidla jasně deklarovaný předem, tak je to jediný co může.
kucik wrote:4. V pripade pronajmu ma hrac jistotu jak dlouho bude moci nemovitost pouzivat a vi, ze ani o den dele. V pripade koupe a v pripade, ze neni delsi dobu ve hre, nikdy nevi, jestli uz o nemovitost prisel, nebo jestli ji stale ma.
když nebude ve hře a nezaplatí nájem, vyprší mu. kdyby měl vlastnictví, může třeba mailem nebo po ICQ požádat DM, aby mu ho neodebírali, že se ukáže. pokud neprojeví žádný zájem, musí brát za jisté, že mu ho po nějaké době odeberou.
kucik wrote:5. Hrac muze nemovitost nekomu prodat/prenechat najem. V pripade dani nikdo nedohleda, kdo je ma zrovna platit. Stejnetak DM nema sanci urcit, jestli je aktualni majitel domu aktivni. V pripade pronajmu, proste pronajem vyprsi a smitec, neni co resit.
je přece jedno, kdo poplatek zaplatí - když ho někdo zaplatí, kdo tím bude pověřen, proč ne.
obecně bych se k případným prodejům domů stavěl tak, aby se to řešilo v IC souvislostech. nevím na co je vázané vlastnictví domu v Ivory, ale ve středověkých městech bylo zvykem, že dům si nemohl koupit nikdo, kdo nebyl občan, občanem se nemohl stát nikdo kdo nebyl v cechu atd. samozřejmě městská rada (nebo příslušná vrchnost) si může říct, že prodá dům váženému knězi, neboť ho chce mít v obci, ale je to IC záležitost... přičemž komunity by měly mít přednost, protože jejich trvanlivost je herně větší než jednotlivců.
to photeer: což to, radit já umim
