Page 1 of 8

Trezor a zlodejina

Posted: 22:58 04. May 2008
by kaz
Cau, mel bych dva dotazy:
Koupil jsem si trezor a dostal od nej klic. Trezor je za dost velke penize, a proto do nej davam taky docela cenne veci(aspon pro me:). Proto by mne zajimalo, jestli klic od trezoru muze nekdo ukrast, a tim padem vlezt me do trezoru?
A za druhe, jak zde funguje okradani? Muze me zlodej ukrast i zbran pokud ji zrovna nedrzim v ruce? Nebo muze krast treba jen penize a drobne predmety?
Pokud je to nekde vysvetleno, tak prosim presmerovani, jinak diky za odpoved.

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:18 05. May 2008
by Žorž
I) Jsem si téměř, nikoliv úplně jist, že předmět klíče má podobný charakter jako duše bytosti - tedy nelze ukrást, je k postavě pomalu přirostlý....hamižníku! ;) Kdysi se to řešilo, co mi paměť sahá..a mám dojem, že s zůstalo u toho, že necháme "nedotknutelnost" klíče do trezoru (způsobovalo by to ohromné problémy jinak).

II) Jop, ukrást lze cokoliv, co máš v invu, vše však záleží na náhodě (zloděj si, pokud si pamatuji, totiž nemůže vybrat, co chce)....klidně bezedný pytel i s krávou.

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:25 05. May 2008
by photter
ukrást de skoro cokoli, pokud předmět není preciálně označenej jako undropable
kontejner nelze ukrást ale lze ukrást věci z kontejneru
co se ukradne je náhodný, pokud má postava u sebe peníze je nejpravděpodobnější "lup" 10 - 50 zl
zbraň de ukrást i zbroj de ukrást, pokud není equipped - je to jednoduchá logika - když de zbroj nést v ruksaku na hřbetě, de z něj taky vyčorovat :mrgreen:

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:32 05. May 2008
by Sorrow
To je na tom prave to smesny, uz vidim jak nekdo nepozorovane nekomu taha treba kosu z baglu :roll:
Bylo by moc fajn, kdyby slo ukrast treba jen penize a predmety o velikosti 1 az 2 ctverecku v invu.

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:44 05. May 2008
by kucik
Jo, jo. Bylo by to fajn. ;) <vyjadreni kodera>

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:44 05. May 2008
by skarbi
A jak chceš tu kosu do báglu dostat? Prostě to jinak v nwn a jinech rpg neuděláš a hold to co do ,,kapes" strčíš, to ti z nich i vemou 8)

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:47 05. May 2008
by Sorrow
A k tem zlodejinam.Ja vlastne od zacatku meho hrani nwn jsem zacinal na zlodeji a dlouho sem je i hral.Okradani jsem ale spise bral jako spestreni a ne vydelecnou cinost.
Myslim ze zlodej by mel mit nakou cest a treba ukrast jednu vec a pak se zdekovat a ne stale vybirat jeden inventar u osoby ktera ho nemuze detekovat a nebo okradani vice osob na jednom fleku.To si ten zlodej mysli ze by postavy treba v realu jen tak necine postavali a nic nedelali?
Kdyz uz to nejde nejak osetrit ve hre, tak by aspon postava zlodeje mela mit natolik rozum a neprehanet to tolik.
Jak uz tu bylo psano snad stokrat - Co bavi tebe, nemusi porad bavit ostani.Vseho moc skodi.

PS: Jo a 500, uf :D

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:50 05. May 2008
by Sorrow
skarbi wrote:A jak chceš tu kosu do báglu dostat? Prostě to jinak v nwn a jinech rpg neuděláš a hold to co do ,,kapes" strčíš, to ti z nich i vemou 8)
Hmm :roll: , psal jsem do baglu, ano ale snad kazdemu je jasne ze to do toho baglu nestrka ale ma to treba na zadech kdyz uz je to tak udelane...

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:54 05. May 2008
by cmon
dobrej zloděj dokáže ukrást cokoliv, ale pak s tím možná neuteče (viz. plátovka ) :lol:

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:56 05. May 2008
by Sorrow
cmon wrote:dobrej zloděj dokáže ukrást cokoliv, ale pak s tím možná neuteče (viz. plátovka ) :lol:
Jasne, mrtvemu ukradnes cokoliv.To mi chces jako rict ze ten tvuj dobrej zlodej veme pytel cementu a vymeni ho za tu platovku aby nevznikl vahovej rozdil? :lol:

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 15:58 05. May 2008
by cmon
ne chi říct že ten než by ten pytel cementu stačil vyměnit tak zemře na vyčerpání :lol:

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 16:11 05. May 2008
by melvik
ja myslim, ze tohle je skvely priklad plodne diskuze. Pojdme se bavit. ktere predmety by meli jit ukrast a ktere ne.

Ja si napriklad myslim, ze krunyr obriho stira by mel jit ukrast jen kdyz jich ma postava na zadech vic nez dvacet.

Obdobne bych udelal platovky. Jakmile ma postava vic jak 4 platovky tak muze byt jedna ukradena.

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 16:15 05. May 2008
by photter
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: možná by bylo lepší, kdyby šla ukrást až ta pátá
a co ten megalit ?

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 16:21 05. May 2008
by Žorž
Počkat, a co můj dobytek? Ten nikoho nezajímá? Nikdo si nechce šlohnout kravičku z baťůžku? Městský barbaři. *zarputile, s nádechem žalosti*

(aneb s NWN invem by se tam narvalo i celý stádo...heh, to mi připomíná staré dobré adventury s hraběma v kapse...hnedle vedle rámu od obrazu, upatlaného lepidla, kombinaček a pískající kačenky :mrgreen: *s nádechem nostalgie*)

Re: Trezor a zlodejina

Posted: 16:28 05. May 2008
by Within
tak nosme batoh na predu tak by se nic kradnout nedalo a nekterym by to i udelalo dobre (chiii) -max z tech kapes,ale jak znamo jedna je prazda tedy derava a druha vysypana :P