Page 1 of 2

Rumiště: Povídalo se v Hagolu před zničením (Historie)

Posted: 18:01 10. May 2008
by Rejty
Vcerejsiho dne se v Hagolu a okoli otrasala zem i steny jeskyni. Nikdo nema tuseni, co to mohlo zpusobit...

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 18:56 13. May 2008
by Rejty
Vazenemu klanu Hromove sekery bylo ukradeno Kladivo pekelne vyhne - mocny kovarsky nastroj. Bylo ukradeno jedne noci a straze nic ani nikoho nevideli. Po Hagolu se povida, ze v tom mohou mit prsty drowove, ale nikdo to zatim nemuze potvrdit ani vyvratit. Byla vyslana i skupina patracu, ale zatim toho o kladivu moc nezjistila. Klanovy kovar Torkas Ohnozub se potupeny vydal na posledni boj do hlubin podtemna a od te doby ho nikdo nevidel...

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 14:49 09. Jun 2008
by Rejty
Po Hagolu se povida, ze byla nedavno prepadena karavana povrchnanu. Lup byl pry bohaty a skupina privedla i pocetnou skupinu zajatcu.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 21:55 11. Jun 2008
by Rejty
Klan Hromove sekery vyvazi zlatek jakekoliv informace tykajici se ztraceneho Kladiva pekelne vyhne, ktere povedou k jeho nalezeni a vinikum, kteri toto maji na svedomi.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 23:17 17. Aug 2008
by Rejty
V Hagolske slevarne je pro verejnost otevrena provizorni dilna, ktera se casem presune do novych prostor, ktere mesto nechava vystavet.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 10:09 19. Aug 2008
by Rejty
Nona dilna v Hagolu je dokoncena a k dispozici verejnosti.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 13:21 25. Feb 2009
by Rejty
V hagolských dolech byla opět zahájena těžba.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 19:18 10. May 2009
by ravangorn
Golem

Povídá se, že skupina otroků klanu Hlubinokrve byla napadena neznámým golemem. Tafité střežící otroky ho popsali jako červeno-černé kovové monstrum s planoucíma očima a svítícím zeleným otvorem na hrudi. Thén Grunbad Hlubinokrv se dal slyšet, že jeho vojáci nenechají provokaci bez trestu a shání se po každé zprávě, která může posloužit při nalezení golema nebo jeho pána.

EDIT DG: opravena forma

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 19:25 03. Feb 2010
by ravangorn
Mrtvé hlídky

23 dne 11 měsíce 1507 let od Prozření (//OOC: rok 1507) byly nalezeny mrtvé hlídky klanu Smrtirubů u dolu a na území skřetvědů. Obě byly někým napadeny a polovině z bojovníků chyběly hlavy. Hurinbar Khelsten, velící jedné z nich, měl dokonce odsekané ruce a byl provizorně ošetřen. Avšak nedokázal svá zranění dlouho přežít a jeho ohlodaná mrtvola byla nalezena mezi fertoxy. Předpokládá se, že byl mučen.
Proto se klan Smrtirubů rozhodl posílit hlídky, které jsou odhodlány s nebezpečím skoncovat a před tváří Helgarona pomstít své padlé druhy! Nejvyšší kněz klanu jim dal požehnání k tomu činu.
Thén klanu Dawur Smrtirub odmění každou informaci vedoucí k dopadení útočníků!

EDIT DG: upravna forma

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 21:59 11. May 2010
by Rejty
Hon na štíry

Z podivných důvodů zvedli obchodníci výkupní cenu štířích krunýřů a tak se řada drowů a duergarů vydala na doslovný hon na tyto nestvůry. Po několikadenním lovu byli štíři vyhubeni a mnoho obyvatel si namastilo kapsu...

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 20:14 20. May 2010
by maku
Uggard padl !!

V Hagolu panuje chmurné ticho, rušené jen pohřebními zpěvy. Nepředstavitelné se stalo skutečností - armády nenáviděných Nordrim zničily pevnost Uggard! Obrovská pevnost s vlastním přístavem , tábory otroků , mohutným opevněním ... je v troskách. Pro duergary je to velmi citelná ztráta a oslabení pozice vůči drowům. Klany Hlobokočepele, Černokrve a Ostnořetězu byly zcela vyhlazeny a jejich thénové padli v boji. Očekává se nárust cen otroků. V nejbližší době bude pro Hagol vůbec obtížné kontrolovat své rozsahlé území a navíc po pádu Uggardu není vůbec jisté jestli sám Hagol je v bezpečí před napadením.


// VIDEO Z PŘEPADU PEVNOSTI

- video je nahrané ve všech kvalitách (dle vašich možností), vřele doporučuji použít best kvalitu(1080p HD) přehrávání (za cenu delšího nahrávání videa - vysledek stoji za to) + si dejte fullscreen :wink:

1. část http://www.youtube.com/watch?v=OqkP4TI0iLs
2. část http://www.youtube.com/watch?v=QeGPjjpXC9c

EDIT DG: upravena forma

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 16:10 31. Dec 2010
by DenGrasse
* Odměna! *

V ulicích se povídá, že kolem města se promenuje chátra z Povrchu, jako by se nechumelilo! Matriarcha je prý zhnusena neschopností stráží udržet vetřelce v bezpečné vzdálenosti...

Je vypsána odměna za každou povrchňanskou hlavu, která bude přinesena hodnostářům klanů jako důkaz o smrti drzých povrchňanů...

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 23:53 06. Sep 2011
by Bahnak
Karavana
Hagolské hospody teď nejsou klidným místem, bují zde všemožné dohady co že se vlastně stalo na mostě přes Ix´Rafh.
Duergaři vyslali dobře střeženou karavanu k CHarxxassu.
Prý se objevily nějaké informace o jejím přepadení již před odjezdem, byl tedy vyslán ještě bojový oddíl aby ochranu karavany podpořil.
Nikdo z duergarů však událost nepřežil.
Duergaři se cítí být podvedeni, svádí neúspěch karavany na drowy.
Na místě se prý objevily stopy po boji s nemrtvými, hovoří se i o kletbě mostu přes Ix´Rafh a dávných legendách.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 22:00 04. Mar 2012
by Bahnak
Drowové si Hagolem vedli masu otroků.
Drowové si přivedli do podtemna ohromnou řadu otroků.
Proslýchá se že vzali útokem jednu z hornických osad na severu, nejspíše Tarten. Duergaří stráže to potvrzují, většina otroků měla hornický oděv a byli mezi nimi i strážní v Tartenských barvách či trpaslíci.
Zprávy se liší, každopádně takto veliký a početný úlovek otroků se v podtemnu nepamatuje už pěkně dlouho.
Cena otroků prý v Charxxassu klesne, nákupčí otroků z Hagolu proudí do Charxxassu za levným zbožím.

Re: Povídá se v Hagolu

Posted: 18:56 31. May 2012
by Desmond
Patrola slaví úspěch

Předsunutá hlídka pohybující se v blízkosti Uggardu úspěšně zakročila proti ušákovi z povrchu, který se zcela bez ostychů procházel blízko kontrolních bodů. Marně zkoušel uprchnout. Jeho vystavená hlava pak mluví za vše. Stejný osud pak čeká každou ušatou veš z Povrchu. Krev za krev!