Page 1 of 2

určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:33 12. May 2008
by Darien
Chtěl jsem se zeptat, tedy vyslovit nápad - přání - jestli by nešlo udělat, aby mohla postava svým přítelíčkům, ovládnutým či vyvolaným pomocníkům ukázat, na koho mají zaútočit. Mně to přijde trošku nelogické. Mohu své průvodce zastavit, přivolat, napadnout nejbližšího - jen se nedá prostě nakliknout konkrétní NPC, což z hlediska taktiky boje dělá dost problémy.... díky za odpověd.

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:41 12. May 2008
by kucik
Jedine, co me napada, je urcit nepritele slovne tim, ze majitel rekne jmeno bytosti.
Ma to hodne uskali a asi by se to resilo nejdriv se zavedenim patche.

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:49 12. May 2008
by Darien
kucik wrote:Jedine, co me napada, je urcit nepritele slovne tim, ze majitel rekne jmeno bytosti.
Ma to hodne uskalich a asi by se to resilo nejdriv se zavedenim patche.

Já mám pocit, že jsem to v nějaké jiné hře normálně měl, v Ultimě nebo nevím - prostě - příkaz zaútoč na - a objeví se ti kurzor - kterým klikneš na nepřátelský NPC... takže můžeš vyslat svého vlka třeba i z větší dálky...

Jeden z důvodů, proč jsem včera chcípnul byl právě tenhle, že to nešlo..

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:53 12. May 2008
by igor
Darien wrote:...
Heh, a já měl v Unreal Tournament atomovku :D Třeba ne všechno co jde v jinejch hrách jde i v nwn.

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:55 12. May 2008
by Darien
Igore, atomovku nechci, tohle je myslím celkem normální dotaz, prostě možnost dát petům target.

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:58 12. May 2008
by kucik
Atomovka by byla mnohem jednodussi.

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 11:59 12. May 2008
by Shifter
ja to resil zbrani na dalku, zautocis na pozadovaneho nepritele a prikazes pritelickovi. Bohuzel ted nevim jakej to byl prikaz, ale asi chranit

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:01 12. May 2008
by photter
je tak, jediná šance zatím je "ukázat" šípem

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:03 12. May 2008
by Darien
photter wrote:je tak, jediná šance zatím je "ukázat" šípem
Aha... tak to mám v medvědí proměně dost smůlu:))))

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:06 12. May 2008
by photter
zcela logicky, těžko medvědí držkou vybručíš lokalizaci cíle :wink:

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:19 12. May 2008
by Darien
photter wrote:zcela logicky, těžko medvědí držkou vybručíš lokalizaci cíle :wink:
LOL, když půjdeme do detailů, tak by se v proměně mělo zrušit i stůj, chraň, útoč, pojd sem, ne?:)) Komunikujeme zvířecí řeči, woe:)))

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:27 12. May 2008
by photter
hmm, já nevim, buď mám moc přebujelou fantazii nebo se nechávám moc vyprovokovat k planejm debatám....víš, já sem motorkář a sjezdil sem kus světa....i v zemích, kde nerozumim jediný slovo (a i kdybych rozumněl stejně v helmě kulový slyšim) si dokážem ukázat "stůj" , "jed", "prázdná nádrž", "zapomněls vypnout blinkr", "bacha měřej" a spoustu dalších věcí ale opravdu nedokážu vyhuhlat "koukni na tu holku v tom zeleným triku tamdle vedle toho obchodu se zmrzlinou jaký má ukázkový kozy"

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:52 12. May 2008
by Darien
photter wrote:hmm, já nevim, buď mám moc přebujelou fantazii nebo se nechávám moc vyprovokovat k planejm debatám....víš, já sem motorkář a sjezdil sem kus světa....i v zemích, kde nerozumim jediný slovo (a i kdybych rozumněl stejně v helmě kulový slyšim) si dokážem ukázat "stůj" , "jed", "prázdná nádrž", "zapomněls vypnout blinkr", "bacha měřej" a spoustu dalších věcí ale opravdu nedokážu vyhuhlat "koukni na tu holku v tom zeleným triku tamdle vedle toho obchodu se zmrzlinou jaký má ukázkový kozy"

No tak já myslím, že druid ve zvířecí podobě se se svým vlkem domluví... ale to je fakt jako debata na téma "fantasy" a co je a co není možný..

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 12:59 12. May 2008
by photter
já si taky myslim, že se domluví ale tak nějak na úrovni "trhej" nebo "uteč", že by ten vlk rozumněl "toho v tý červený helmě vzadu"....pochybuju

Re: určení cíle pro peta - summona

Posted: 13:38 12. May 2008
by Darien
photter wrote:já si taky myslim, že se domluví ale tak nějak na úrovni "trhej" nebo "uteč", že by ten vlk rozumněl "toho v tý červený helmě vzadu"....pochybuju
No, ale on je problém spíš v tom, že když ty jako hráč vidíš nepřítele, a máš vedle sebe vlka, tak nemůžeš tomu vlkovi nebo jinýmu petovi říct - aby na něj zaútočil, protože ten vlk ho nevidí. Dokud prostě nedojdeš dost blízko na to, že jste vidět právě všichni.

Jinými slovy, nemůžu vyslat volavku - musím se volavkou stát sám, do tý doby pet nebo sumon nebo cokoliv nereaguje na příkaz útoč, protože jedinej, kdo vidí nepřítele jsem já.