Page 1 of 2
10x o ALCHYMII
Posted: 21:56 13. May 2008
by Jachym
Mám deset základních zvídavích otázek které toho zase moc neodhalí, ale pomohou se orientovat:
1 - je síla lektvaru závislá na lvlu alchymisty? že lepší alchymista nemusí dávat tolik katalizatoru pro stejný
efekt jako slabší?
2 - mohu stakovat rostlinky v kotli - třeba 3 echinacei a + 2 heřmánky - je důležité pro výsledek jen síla
vlastností a počet vložených rostlinek je vedlejší?
3- odpovídají vlastnosti rostlinek alespoň přibližně realu? měsíček je přece lékařský atd
4 - rostliny s názvy napsanými světlezelenou barvou jsou ty co mohu používat pro alchymii?
5 - Kolik vlastností používá alchymie a má každá svou zkratku?
6 - dají se vlastnosti zařadit alespoň přibližně do skupin? Lečivé vlastnosti apod. a kolik by jich bylo těch
skupin a je možo ale spoň ty popsat?
7 - Kdy použít lahvičku a kdy flakonek a jaký je mezi nimi rozdíl ?
8 - jak zjistím co daný lektvar umí? Jakou mí sílu ? Aniž bych to pil já?
9 - neexistuje přístroj nebo dokonce NPC odborník jenž by mi za malý poplatek vyzkoušel a sdělil co to je
za lektvar?
10 - Kolik druhů lektvarů mimo triviální ještě mohu upatlat , pardon uvařit v kotli?
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 22:10 13. May 2008
by melvik
Jachym wrote:...
1. sila je zavisla na levlu, sila katalizaturu je potreba stejna pro dany efekt
2. stackovani rostlinek nepomuze, kdyz se daji do kotle 2 stejne tak to nema zadny efekt
3. mesicek nevim, ktere sem si vzpomel odpovidaji. Vice bude v herbarich
4. jo svetlezelena je vetsina ingredienci do alchymie
5. zatim ma 106 vlastnosti a kazda ma svou zkratku. Z nich je pak slozeno jmeno lektvaru.
6. daji se zaradit, protoze vsechni ingredience ze skupiny maji stejnou jednu slabsi vlastnost. 6 skupin je
lecivky, transformace, vlastnosti, elementy, magicke, jedy a drogy
7. flakonek kdyz je lektvar treba pouzit na cil (oblast, predmet, pritelicek)
flaska jde jen vypit
8. Das to vypit summonovi / pritelickovi a sledujes zmeny statu v prehledu
nebo das to vypit jine PC
9. neexistuje
10. zalezi to na levlu, nemuzes na nizsich levlech nektere lepsi uvarit. Co se tyce poctu je to kombinatorika. 106 vlastnosti se muze v lektvarech ruzne kombinovat.
pozn: podle levlu jde pouzit sila katalizatoru. Da se rict ze abys moh katalizator uspesne pouzit musi byt mensi nez 5*lvl + 10
tedy alchymista na 10 levlu bude moci uspesne pouzivat katalyzatory do max 60 procent
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 22:46 13. May 2008
by Morendred
5*10+10=60 => jednoducha matematika ja to rikam porat

Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 22:54 13. May 2008
by kaz
Tu posledni vetu taky nejak nechapu, nema tam misto 60% byt 30%, pak bych to chapal
Coz by pak znamenalo, ze alchymie ma asi 40lvl?
Kolik je vlastne nejvyssi lvl craftu?

40? joj to bude doba nez se tam dostanu

Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 23:04 13. May 2008
by igor
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 23:04 13. May 2008
by melvik
Morendred wrote:?? 2*10+10=60 ??
ses prehlidl, je tam 5. Suyperveverka se nemohla splest a napsat tam dvojku

Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 23:33 13. May 2008
by Jachym
Děkuji

Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 09:57 14. May 2008
by Darien
To melvik - když roste síla s levelem, znamená to, že léčivej lektvar "li", kterej na čtvrtém levelu léčí já envím - čtyři body, bude, až ho uvařím na vyšším levelu mnohem léčivější?
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 12:13 14. May 2008
by DenGrasse
Darien wrote:To melvik - když roste síla s levelem, znamená to, že léčivej lektvar "li", kterej na čtvrtém levelu léčí já envím - čtyři body, bude, až ho uvařím na vyšším levelu mnohem léčivější?
to nevim, ale řek bych, že ne. je možný, že některý lektvary s dobou trvání vydrží dýl...
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 12:14 14. May 2008
by melvik
ta vlastnost jak rikas tak ne, ale jine "lepsi" vlasnosti ano. Chovaji se obdobne jako kouzla. Tedy bud se zvysuje ucinek, nebo trvani a nebo oboje.
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 16:28 14. May 2008
by Darien
Začínám se tý alchymie trochu děsit... uvažuju o tom, že se naučím dělat si nějakej léčivej slušnej lektvar a tím to hasne. Ted mi jeden z už zkušenějších alchymistů poslal seznam surovin, co vykupuje a některý z nich jsem nikdy ani neviděl - představa, že bych to všechno měl zkoušet míchat a přitom ani nevím, co to je, mne trochu vzala nadšení..
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 16:40 14. May 2008
by Sorrow
No jo no ale kdybys zase vedel jake jdou udelat hovadske lektvary na vyssich levelech craftera, tak bys mozna psal neco jineho.
Ono asi tak, chtit neco zadarmo a hned = mit mensi poteseni a zkraceni zabavy
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 17:08 14. May 2008
by Darien
Sorrow wrote:No jo no ale kdybys zase vedel jake jdou udelat hovadske lektvary na vyssich levelech craftera, tak bys mozna psal neco jineho.
Ono asi tak, chtit neco zadarmo a hned = mit mensi poteseni a zkraceni zabavy
Ne, to ne, ale já se v tom pořád nějak neorientuju, ty zkrácený výrazy lektvarů, kdy nevím, co to znamená a nevím, jestli mám teda přidat, ubrat, dát tam jinou kytku nebo co vlastně..... cítím se v tom hrozně chaoticky... a při množství ingrediencí tuplem..
Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 14:04 16. May 2008
by DenGrasse
Darien wrote:některý z nich jsem nikdy ani neviděl
ten slušný léčivý lektvar jde namíchat až ze surovin, které jsi zatím neviděl

Re: 10x o ALCHYMII
Posted: 14:07 16. May 2008
by nomis_b
Hele VSECHNY ingredience do alchymie nejsou zelene, ze jo? Jak poznam, jeslti se to da pouzi do alchymie?? treba cesnek a pavouci vlakno jsou bile, presto jdou rozdrtit, zkondenzovat atd. To znamena, ze jsou pro craft zpracovatelne a patri do jedne z 5 skupin jak si psal, nebo se jedna o pozustatek z doby kdy ten craft nemel danych 5 skupin a kombinovanim bilych veci se svetlezelenyma neziskam nic smysluplneho?