Page 1 of 2

Čítanie zvitkov

Posted: 15:53 20. May 2008
by Skipp
Som tomu druidovi pribalil nejaké tie liečivé zvitky...konkretne išlo o liečenie lahkých zranení,že by sa mu hodili na nasledujúcej výprave...a nehodili.
Po prečítaní zvitku sa mu len trocha zapráši nad hlavou ale nič. Zvitok z invu nezmizne.
Ide o nejakú chybu ale to len ja som zasa niečo nedomyslel? :roll:

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 22:44 20. May 2008
by nomis_b
no asi nectes vypisy na co si hazis. Nevim tedy jak u druida, ale u kouzelnika se hodi hod na spellcraft pripadne u zlodeje na use magic device a zkousis prehodit past.
Obtiznost pasti je dana obtiznosti kouzle na svitku.
Budto se to povede, nepovede, nebo se stane neco necekaneho.. treba promena v kravu :twisted:

viz web Thalie: http://thalie.pilsfree.net/index.php?pa ... on=systemy
Pouzivani magickych veci ci cteni svitku:


Pokud se vase postava snazi pouzivat magickou vec, ktera neni urcena primo pro jeji povolani musi vyuzivat dovednost ,,pouzivani magickych veci." Tato dovednost je dostupna pouze zlodejum a bardum. Obtiznost zavisi na urovni predmetu. Pokud se hod nezdari, postave se nepovede dany predmet pouzit.

Cteni svitku funguje na stejnem principu jako predchozi dovednost, akorat postava vyuziva dovednost carozpyt. Pokud se hod nezdari, postava nemuze dany predmet pouzit. Tudiz uz zadni valecnici, kteri ctou svitky jako znaly mag...

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 08:48 21. May 2008
by LDamian
EDIT: Spatne jsem to pochopil.

Jsou nekde dostupne narocnosti na co se u toho spellcraftu hazi?

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 10:43 21. May 2008
by Morendred
No me na tom prispevku zarazi jina vec a to: "Zvitok z invu nezmizne." I kdyz neuspejes at je to carospit nebo pouzivani magickych predmetu mel by ti svitek zmizet.

Jedinej pripad kdy se mi to stalo, pokud je postava pod vlivem alkohou a zrovna provadi nejakou cinost. Potom to v logu vypise neco jako postava je zaneprazdnena.

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 10:50 21. May 2008
by kucik
A co to vypsalo do logu?

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 11:20 21. May 2008
by Zyga
je na tom svitku napsany ze to muze pouzivat i druid? myslim ze nektery tydle svitky sou jenom klericky, ikdyz to kouzlo ma na spelllistu i druid, podobne hranicari

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 11:31 21. May 2008
by photter
tak by ho měl červenej a nemoh by ho použít
píše, že ho použil, začoudilo se mu z makovice (to sedí, to je efekt nepovedenýho přečtení) ale svitek nezmizel a to je divný, to by z toho bylo nekonečně pokusů než ta dvacka padne

ale to se mi nezdá, pač já svitky taky čtu a i když se nepovede, zmizí...jednou mě oživení někoho stalo tri raisy, takovejch peněz, grrrr

tak to ešte vozkoušej a dej sem, co se ti vypíše do logu

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 11:33 21. May 2008
by DenGrasse
udělejte výrobu svitků jako craft, i se všema průvodníma efektama při čtení svitku, který obsahuje nějakou chybu (druid vzkřísí mrtvého, ale sám se změní v krávu :mrgreen: ) atd.

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 11:37 21. May 2008
by photter
opatrně s tím, výroba svitků znamená okamžitý rozšíření všech kouzel mezi všechny mágy, podstatná věc pro balanc, tak žádný hrrrrrr

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 11:41 21. May 2008
by kucik
photter wrote:
ale to se mi nezdá, pač já svitky taky čtu a i když se nepovede, zmizí...jednou mě oživení někoho stalo tri raisy, takovejch peněz, grrrr
Kdybys nemel oko z kasparovy kravy, nakliknul postavu a neozivoval kus zeme, tak by te to tolik nestalo :P

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 11:50 21. May 2008
by photter
to vole, když sem slepej, nebudu zkouset klikat na postavičku, co pomalu nevidim, klikám zásadně na portrét, ten trefim skoro dycky 8)

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 12:20 21. May 2008
by DenGrasse
photter wrote:opatrně s tím, výroba svitků znamená okamžitý rozšíření všech kouzel mezi všechny mágy, podstatná věc pro balanc, tak žádný hrrrrrr
jasně, muselo by se to nějak vohlídat, třeba na učení házet nějakej test (spellcraft či čo) nebi uplatnit mishap effect i u učení (nasraná kráva) nebo učení z craftovejch svitků zakázat, co já vim, možností je dost.

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 12:35 21. May 2008
by kucik
Podle me spravny reseni je, ze -stejne jako u vseho ostatniho- bude mit vyroba svitku nejaky naklady rovnajici se treba tretine ceny kupovaneho svitku. Nejsem si porad ale jistej, jak tu cenu RP obhajit. Druhou nutnou podminkou je, ze mag musi kouzlo, pro ktere pise svitek, umet. Potom jeden mag muze naucit jineho nejake kouzlo tim, ze mu vlastne levneji proda svitek a na tom uz mi neprijde nic spatneho.

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 12:40 21. May 2008
by Zyga
kucik wrote: Druhou nutnou podminkou je, ze mag musi kouzlo, pro ktere pise svitek, umet. Potom jeden mag muze naucit jineho nejake kouzlo tim, ze mu vlastne levneji proda svitek a na tom uz mi neprijde nic spatneho.
tak to urcite, to snad bylo i ve starym craftu u vyroby hulek, ze se to kouzlo muselo ve finale do toho predmetu seslat (vokecavka: takze u svitku proste bude craft vlastne o tom vytvorit specialni inkoust kterej kouzlo udrzi, ale to se tam samozrejme musi nacpat seslanim)

Re: Čítanie zvitkov

Posted: 22:26 23. May 2008
by Erkwinn
Zkoušel sem za trpoše seslat svitek menší obnovy-samozřejmě neúspěšně...zakouřilo se nad hlavou, ale v inventáři zůstal--ještě se bude hodit. :D
Ale asi je to špatně..po přečtení by mě mizet.