Page 1 of 2

Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 10:33 22. May 2008
by Darien
Chlapi, neumím si to vysvětlit jinak, než jako malý renonc, ale v uličkách Karathe blízko alchymisty (mistra pro čaroděje) je dílna se spoustou alchymistických stolů, kde běží nějaký úplně jiný script na alchymii, vypisují se lektvary a potřebné věci na výrobu a tak... asi by to mělo být zavřený, počítám:)

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 10:54 22. May 2008
by DenGrasse
tyhle šťouraly mám nejradši :mrgreen:
takový to bylo pěkný místo...

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 10:56 22. May 2008
by Darien
No tak ať tam daj kotle a alchymistu a výlevky, ne?

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 10:58 22. May 2008
by DenGrasse
to mě taky napadlo, že by mohli přestěhovat potulnýho od hřbitova sem... ale asi se bojí hasharila :-)

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 11:24 22. May 2008
by photter
nj, to je ta takzvaná humánní společnost, alchymistu nechaj na mraze a dešti
to my v Charaxssu sme mu zařídili malou útulnou dílničku s živou výlevkou hned vedle školícího centrra pracovní horlivosti
některá společnost si holt váží vzdělanejch a bude vzkvétat, jiná se ke vzdělancům chová macešsky a dojede na to :mrgreen:

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 11:28 22. May 2008
by DenGrasse
spíš je to otázka zdravé konkurence... máš zaplacený daně, potulný alchymisto? nemáš? ani napříští rok?

přeci jen, hasharil by asi nechtěl konkurenci tak blízko...

ale taky bych byl spíš pro nějakou trvalou místnost, přece jen míchat lektvary na dešti, mraze či v bouři není nic moc, na druhou stranu by se to mělo činit za nějaký mírný poplatek, aby chudáci alchymisti taky měli bejt z čeho živí... i když, asi to může počkat, než se craft odladí

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 11:40 22. May 2008
by photter
REKLAMA

trápí vás daně ?
odstěhujte svou živnost do daňového ráje !!!
podtemno vítá šikovné řemeslníky
podmínky k práci zajistíme, včetně špičkového výkonu
daně 0 % p.a. !!!
neváhejte a ukažte prostředník výběrčímu ještě letos

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 12:51 22. May 2008
by DenGrasse
photter wrote:REKLAMA ...
Agentura pro uvádění literárních textů na pravou míru:

V podtemnu nemáme daně, protože nám dáte vše, co vyprodukujete.
Dáte nám to dobrovolně a rádi, protože za to dostat denně o padesát ran bičem míň to stojí, ne?
Necháváme si jen šikovné řemeslníky. Ti nešikovní dostanou úhledný obětní obleček.
Vztyčený prst výběrčímu ukažte, je to naposledy, co ho máte :mrgreen:

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 12:57 22. May 2008
by photter
nebudu se přít o nepodstatný detaily ale klamavou reklamu mi nepřišiješ, jediný slovo v ní neni nepravdivý !

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 13:03 22. May 2008
by DenGrasse
photter wrote:nebudu se přít o nepodstatný detaily ale klamavou reklamu mi nepřišiješ, jediný slovo v ní neni nepravdivý !
... nooo, nevím jaká by byla ofociální interpretace výrazu "podtemno vítá" a jestli tvrzení o 0% dani není klamavé, když se ve skutečnosti jedná o daň 100%...

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 13:50 22. May 2008
by photter
daň se platí ze zisku :wink:

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 14:03 22. May 2008
by Neithan1
photter wrote:daň se platí ze zisku :wink:
a co socialne poistenie ?

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 14:07 22. May 2008
by kucik
Neithan1 wrote:
photter wrote:daň se platí ze zisku :wink:
a co socialne poistenie ?
Vsichni otroci, kteri se dozijou duchodu, maji samozrejme narok na zaslouzeny odpocinek.

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 15:04 22. May 2008
by DenGrasse
photter wrote:daň se platí ze zisku :wink:
nn, to je jen fikce a ještě k tomu nepravdivá... daň se může platit naprosto z čehokoli

Re: Alchymistická dílna v Karathe

Posted: 15:25 22. May 2008
by photter
mluvim o Charaxsský řemeslný berni
platí se ze zisku a je 0 %
vidím, že jediná šance tě přesvědčit je.....*krutě se ušklíbne*