Page 1 of 1

Vobezlicky ve scriptech

Posted: 21:33 31. May 2008
by kucik
AssignCommand(oObject,DestroyObject(OBJECT_SELF));

je neco jineho nez

object oSelf = OBJECT_SELF;
AssignCommand(oObject,DestroyObject(oSelf));

Nevim, jestli nekomu tohle chovani kompilatoru prijde normalni, ale me fakt ne a docela jsem se na tom potrapil.

Re: Vobezlicky ve scriptech

Posted: 21:21 18. Feb 2009
by kucik
GetDescription() - funguje dost pochybne. Zatim se mi nepodarilo vypatrat, jaky popis predmetu kdy vraci, ale vetsinou to neni ten, ktery bych cekal. Je lepsi to obejit vlastni funkci, ktera si zkontroluje, co dostala.

ItemPropertyOnMonsterHitProperties() nefunguje pro LEVELDRAIN a WOUNDING. Obchazim vlastni funkci z ku_items_inc

Re: Vobezlicky ve scriptech

Posted: 21:28 19. Feb 2009
by nomis_b
kucik wrote:GetDescription() - funguje dost pochybne.
me funguje dobre. Vyuzivam ji pro ocarovavani, a jen pridam:

SetDescription( XXX, GetDescription()+" A ocaroval Nomis (. " );

Pro nic jineho, je tam tusim nejaky TRUE FALSE pro to, zda to ma byt identifikovany popis, ci ne, ale nejsem si jistej.

Jo a ad to prvni... to sem vubec nepochopil, proc by to melo pracovat jinak. Proc to neznici tu vec vzdycky?? Co kterej z tech prikazu v realu udela? me prijdou stejne.

Re: Vobezlicky ve scriptech

Posted: 00:16 20. Feb 2009
by kucik
Tak nevim. Jeste si s tim pohraju, ale s defaultnim nastavenim (bOriginal=FALSE, bIdetified=TRUE) mi vrati originalni neidentifikovanej popis, pokud jsem popis scriptem nezmenil a pokud jsem ho zmenil, tak mi vrati spravnej, identifikovanej.

K tomu druhymu:
Rekneme ze spoustis nad placeablem script, kde oItem je nejakej predmet.
Pri
AssignCommand(oItem,UdelejNecos(OBJECT_SELF));
Se udela neco ne s placeablem, ale s predmetem, protoze prestoze script bezi nad placeablem, v AssignCommand neni OBJECT_SELF ten placeable, ale uz ten oItem.

Re: Vobezlicky ve scriptech

Posted: 00:14 03. Mar 2009
by nomis_b
chape nekdo logiku tohohle:

float cislo = Random(20)/10;

haze jedine 1.0 a 2.0, proc to proboha nedokaze udealt float mezi 0.1 a 2.0 ??

musi se udelact dokola jak u blbcu pres:
float cislo = (IntToFloat(Random(20)))/10;

Re: Vobezlicky ve scriptech

Posted: 00:21 03. Mar 2009
by kucik
Oba operandy mas celociselny, takze to bude pracovat v celejch cislech.

float cislo = Random(20)/10.0; by melo spravne podle pravidel Ccka vratit 0.0 - 1.9.