Page 1 of 1

Zranění

Posted: 01:02 07. Jun 2008
by Phantorris
Zajimalo by mě, co ovlivňuje typ zranění(sečné, bodné, ...), které zbraň způsobuje. Vždy jsem vycházel z toho, že zbraň má xdx damage a tím to promě končilo, ale v poslední době, podle toho co jsem četl na foru, začínam mít pocit, že to ovlivňuje víc než jsem si myslel.

A má to nějakou souvislost s tím, že když se snažím zranit různé nehmtné bytosti(alip, stín, ...), tak má zbraň je neúčinná? - další věc o které nevím co to ovlivňuje a čím to je.

Re: Zranění

Posted: 01:30 07. Jun 2008
by photter
fyzický zranění se dělí na bodný (piercing), sečný (slashing) a tupý (bludgeoning)
bodný má kudla, kraťas, rapír, kopí, luk a kuše
tupý maj kladiva, palcáty a cepy
sečný meče delší jak krátkej, sekery, kukri, srp

některý zbraně by měly dávat kombinovaný ale to buguje - kosa bodný + sečný, řemdih tupý + bodný

vliv to nemá na nic, akorát že některý potvory maj na některý druhy zranění redukce

Re: Zranění

Posted: 01:58 07. Jun 2008
by Phantorris
Diky, začínal jsem v tom hledat buhví co, ale nakonec je to vlastně to, co jsem si myslel původně.

Re: Zranění

Posted: 11:25 07. Jun 2008
by Shifter
samozřejmě zranění ovlivňuje i síla, k dmg se přičítá její modifikátor

Re: Zranění

Posted: 12:05 07. Jun 2008
by Phantorris
Jasně, mě nebylo jenom jasný co ovlivňuje typ zranění.
Já hrál x let D&D 3.5 na papíře, takže základní pravidla si docela dobře ještě pamatuju, i když už to je taky nějaká doba zpátky, ale na ten typ zranění sme to myslim nehráli, tak mi to nějak nebylo přesně jasný.

Re: Zranění

Posted: 00:43 08. Jun 2008
by danielfojt
Phantorris wrote:Jasně, mě nebylo jenom jasný co ovlivňuje typ zranění.
Já hrál x let D&D 3.5 na papíře, takže základní pravidla si docela dobře ještě pamatuju, i když už to je taky nějaká doba zpátky, ale na ten typ zranění sme to myslim nehráli, tak mi to nějak nebylo přesně jasný.
na papire to stejne bylo nej!!!!!!! :D

Re: Zranění

Posted: 06:56 08. Jun 2008
by Phantorris
danielfojt wrote: na papire to stejne bylo nej!!!!!!! :D
Bylo, bohužel čas jde dál.....a teď je nejlíp na Thalii
:wink:

Re: Zranění

Posted: 00:07 09. Jun 2008
by danielfojt
Phantorris wrote:
danielfojt wrote: na papire to stejne bylo nej!!!!!!! :D
Bylo, bohužel čas jde dál.....a teď je nejlíp na Thalii
:wink:
jj mas pravdu ted uz zbyva jen thalie,ale nekdy je to fakt super,ale pairek me chybi:) :D