Page 1 of 1
Zranění
Posted: 01:02 07. Jun 2008
by Phantorris
Zajimalo by mě, co ovlivňuje typ zranění(sečné, bodné, ...), které zbraň způsobuje. Vždy jsem vycházel z toho, že zbraň má xdx damage a tím to promě končilo, ale v poslední době, podle toho co jsem četl na foru, začínam mít pocit, že to ovlivňuje víc než jsem si myslel.
A má to nějakou souvislost s tím, že když se snažím zranit různé nehmtné bytosti(alip, stín, ...), tak má zbraň je neúčinná? - další věc o které nevím co to ovlivňuje a čím to je.
Re: Zranění
Posted: 01:30 07. Jun 2008
by photter
fyzický zranění se dělí na bodný (piercing), sečný (slashing) a tupý (bludgeoning)
bodný má kudla, kraťas, rapír, kopí, luk a kuše
tupý maj kladiva, palcáty a cepy
sečný meče delší jak krátkej, sekery, kukri, srp
některý zbraně by měly dávat kombinovaný ale to buguje - kosa bodný + sečný, řemdih tupý + bodný
vliv to nemá na nic, akorát že některý potvory maj na některý druhy zranění redukce
Re: Zranění
Posted: 01:58 07. Jun 2008
by Phantorris
Diky, začínal jsem v tom hledat buhví co, ale nakonec je to vlastně to, co jsem si myslel původně.
Re: Zranění
Posted: 11:25 07. Jun 2008
by Shifter
samozřejmě zranění ovlivňuje i síla, k dmg se přičítá její modifikátor
Re: Zranění
Posted: 12:05 07. Jun 2008
by Phantorris
Jasně, mě nebylo jenom jasný co ovlivňuje typ zranění.
Já hrál x let D&D 3.5 na papíře, takže základní pravidla si docela dobře ještě pamatuju, i když už to je taky nějaká doba zpátky, ale na ten typ zranění sme to myslim nehráli, tak mi to nějak nebylo přesně jasný.
Re: Zranění
Posted: 00:43 08. Jun 2008
by danielfojt
Phantorris wrote:Jasně, mě nebylo jenom jasný co ovlivňuje typ zranění.
Já hrál x let D&D 3.5 na papíře, takže základní pravidla si docela dobře ještě pamatuju, i když už to je taky nějaká doba zpátky, ale na ten typ zranění sme to myslim nehráli, tak mi to nějak nebylo přesně jasný.
na papire to stejne bylo nej!!!!!!!

Re: Zranění
Posted: 06:56 08. Jun 2008
by Phantorris
danielfojt wrote:
na papire to stejne bylo nej!!!!!!!

Bylo, bohužel čas jde dál.....a teď je nejlíp na Thalii

Re: Zranění
Posted: 00:07 09. Jun 2008
by danielfojt
Phantorris wrote:danielfojt wrote:
na papire to stejne bylo nej!!!!!!!

Bylo, bohužel čas jde dál.....a teď je nejlíp na Thalii

jj mas pravdu ted uz zbyva jen thalie,ale nekdy je to fakt super,ale pairek me chybi:)
