xyz wrote:Omlouvam se Jachymovi a ostatním za nevhodné vyjadřování v Hydeparku. Dalo se to napsat slušněji ale vypěnil jsem.
Dám si na čas pauzu od hraní zde. Stejně jen ostatním znepříjemňuji jejich hru....

jo používaly se tam silnější slova, ale to se dá v zápalu boje přehlídnout... každej kdo je trochu uvědomělej si zpětně uvědomí, jestli to fakt chtěl nebo nechtěl napsat.
To jestli odejdeš nebo ne, je samozřejmě tvoje věc, ale myslím si, že je to zbytečný. Nedopustil ses žádnejch chyb, kvůli kterejm by to bylo třeba a že máš trochu nažhaveno se v takovýhle debatě dá čekat. Ale zvykej si, v životě k tobě eště spousta lidí bude nespravedlivejch a kolikrát úplně bezdůvodně
duergaři jsou malá frakce a odchodem každého z nich hodně utrpí. říkám to jen na okraj, protože to je věc mezi tebou a jejich dalšími hráči.
co se týše plyšatění a PvP:
je tu jeden problém a to, že server v podstatě na frakční boje neni postavenej. sice je to deklarovaný, ale souvislosti nejsou této okolnosti přizpůsobený.
omlouvám se, že pořád sem cpu srovnávání z EfU, ale je to jedinej svět, kterej znam, kde frakční boje fungujou. jenomže:
EfU je low-level svět, do lvl. 10. jinými slovy, není těžké se dostat na nějakou úroveň poměrně rychle, obzvláště když je hráč znalý prostředí. k dispozici je spousta questů, ze kterých vypadávají XP. předměty ve hře jsou primárně dočasné, tj. skutečně trvale kouzelných věcí je naprosté minimum - většinou mají nějaké použití a pak zmizí. smrt v PvP je permanentní a utváří dějiny světa. jenomže právě když přijdete o postavu, můžete si novou poměrně rychle dostat na stejnou nebo podobnou úroveň. a přes 10 se stejně nedostanete (server není sice přímo omezený, ale je to tak těžké, že jsem ještě nikoho takového neviděl).
na thalii se postupuje poměrně pomalu, všeho je nedostatek a postava se "piplá", když zemře, ztratí nějaké xp (podotýkám, že na EfU se při průchodu přes Fugue Plane ztrácí 1/3 Xp), což jí při opakování v podstatě brání v postupu. řešení z EfU je podle mne pro frakční boje vhodnější (rychlý postup, permadeth pro PvP, full loot, při znovuořivení v PvE vysoká ztráta XP) než to místní. jestliže chceme postavy zachovat, bude docházet k nezbytné recyklaci (mrtví budou stále ožívat), což je z hlediska dějin světa a jeho vývoje poměrně hloupé (chudák kronikář). nezbývá než doufat, že smrt v PvP bude omezena na minimum případů a spíše dojde na zotročování, stínová zranění a podobné obezličky.
cos e týče příběhu karieny, mně se zdá (darien by mi asi dal do nosu, eště že tu neni

) jako fakt dobrej, aspoň z literárního hlediska. mladá druidka je zabita po prvním vyznání lásky a její rytíř je potupen zlouny z podtemna. je to nadějnej počátek silnýho příběhu, kde se hrdina vzchopí a bude se chtít podtemnýšům pomstít. buď uspěje a bude to silnej příběh, nebo ne a bude to taky silnej, i když tragickej příběh. malá asistence DM by mu jistě prospěla, i když není úplně nutná.
pokud ovšem potupený rytíř hrdinský úkol nevezme za svůj, zůstane mu potupa už navždy a příběh bude brzy zapomenut.
je zřejmé, že někteří hráči z předwipové thalie mají s frakčním nastavením serveru problémy, někteří už ze zásady, jiní v souvislosti s technikáliemi. v této souvislosti doporučuji dvě věci:
plyšákům: vyhýbejte se přepadení pomocí OOC praktik - nechoďte do rizikových lokací (aspoň v noci) a střezte se, když jsou ve hře temnýši.
DM teamu: zauvažujte nad možností "usnadnit" nové postavě hráče, který nechá předchozí postavu permanentně zemřít po PvP, postup na vyšší úroveň, např. vyšším bonusem za životopis, nebo přístupem k některým questům. tímto způsobem by mohla být dostupná třeba až polovina levelu předchozí postavy.
zlounům: když už zabíjíte postavu na podstatně nižším levelu, zkuste jí jenom omráčit (vim že stínový teď nefungujou), i když chápu, že omračovat medvěda neni vono...
PS: k Darienově hlavní stížnosti: nelze hrát RP a plyšatět zároveň, jde dělat jenom jedno z toho. buď hraju RP a počítám s následky, nebo plyšatím a musím z RP poněkud slevit, aspoň v některých oblastech nebo okamžicích. nic lepšího asi poradit nejde.